• مجله خبری
  • مد و زیبایی
  • اخبار یارانه ها
  • گالری عکس
  • جالب و خواندنی
  • دانلود آهنگ

ارتقای لول بازی کلش آف کلنز

قیمت مناسب نسبت به سایتهای دیگر

قیمت برای شما : فقط 5 هزار تومان

قیمت : 5,000 تومان

ساعت طرح عشق

پدیده بی نظیر و تکرار نشدنی

قیمت برای شما : فقط 20 هزار تومان

قیمت : 20,000 تومان

دستبند مغناطیسی پاور بلانس

با کیفیت بی نظیر و طراحی مدرن

قیمت برای شما : فقط 10 هزار تومان

قیمت : 10,000 تومان

پک سفید کننده دندان وایت لایت

انگیزه ای برای لبخند

قیمت برای شما : فقط 20 هزار تومان

قیمت : 20,000 تومان

مانتو های بلند با طراحی جوان پسند

 

مانتو های بلند با طراحی جوان پسند

مانتوهای بلند و آزاد که روزگاری از ویترین مانتوفروشی‌های پایتخت رخت بر بسته بود، این روزها مجدد در پشت ویترین فروشگاه‌های پایتخت جلوه‌گری می‌کنند و آرزوی دیرینه مشتریانی که برای خرید مانتوی مناسب باید تمام شهر را زیرپا می‌گذاشتند، دست یافتنی شده است.

 

10 0 879901 مانتو های بلند با طراحی جوان پسند


 

 

به گزارش فارس، روزگاری مانتوهای بلند و آزاد پوشش مادران و خواهران ما بود و هر زمان که اراده می‌کردند می‌توانستند با یک بار سر زدن به بازار، مانتوی مناسب را خریداری کنند. آری در ایام نه چندان دور، مانتوهای بلند ویترین فروشگاه‌ها را در اختیار داشتند و با استقبال زنان و دختران مواجه می‌شدند و به تبع آن، در سطح شهر پوشش مناسبی را شاهد بودیم.

A01982271 مانتو های بلند با طراحی جوان پسند

اما با گذشت زمان، یافتن یک مانتوی بلند نیاز به کفش‌های‌ آهنین و زیرپا گذاشتن تمام پایتخت داشت، زمانی که مدل‌های غربی از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای به ایران وارد شد، مانتوهای بلند روز به روز آب رفته و کوتاه‌تر شدند و در کنار این کوتاهی، سایز آنها نیز تنگ‌تر و تنگ‌تر شد و کار به جایی رسید که اگر می‌خواستی برای حضور در محیط کار و دانشگاه یک مانتوی مناسب تهیه کنی باید کفش‌های آهنین به پا کرده و تمام مراکز خرید پایتخت را از شمال به جنوب و شرق تا غرب زیر پا می‌گذاشتی تا بتوانی یک مانتوی مناسب پیدا کنی؛ دست آخر هم اگر موفق به پیدا کردن مانتویی با پوشش مناسب می‌شدی مدل آن قدیمی و جنس پارچه نامناسب بود.

مانتوهای تنگ و کوتاه که عمدتاً از خارج از کشور به صورت قاچاق وارد کشور شده و یا با الگوبرداری از مدل‌های غربی در داخل کشور تولید می‌شوند، با رنگ‌ها و مدل‌های مختلف خود ویترین مانتوفروشی‌های کشور را به قبضه درآورده‌اند و به جرئت می‌توان گفت که یکی از عوامل اصلی گسترش بدحجابی در جامعه هستند.

همزمان با فعالیت گسترده شبکه‌های ماهواره‌ای و ارائه مدل‌های مختلف که بر تن جوانان ایرانی جلوه‌گری می‌کند به سختی می‌‌شد در مانتو فروشی‌های پایتخت یک یا دو مانتوی بلند پیدا کرد که در اکثر مواقع مدل قدیمی و طراحی غیرزیبا داشت.

اما این روزها طراحان داخلی وارد گود شده‌اند و در هجمه مدل‌های غربی تلاش می‌کنند تا با ارائه مدل‌های ایرانی و اسلامی بازار لباس کشور را از قبضه مدل‌های غربی خارج کرده و حرفی برای گفتن داشته باشند؛ این روزها پشت ویترین‌ مانتوفروشی‌های پایتخت می‌توان مانتوهای بلند و آزاد را مشاهده کرد که با طراحی ایرانی و ارزش‌های اسلامی همخوانی بیشتری دارند.

این مانتوها که مطابق با معیارهای اسلامی توسط طراحان داخلی ارائه و به تولید انبوه رسیده است با استقبال مردم به‌خصوص افرادی که برای حضور در سطح اجتماع به دنبال پوشش‌های مناسب هستند روبه‌رو شده است به‌گونه‌ای که برخی از فروشندگان از استقبال دختران و فروش تقریباً مناسب این مدل‌ها خبر می‌دهند.

* ارائه مانتوی بلند به بازار و پایان مشکلات خرید پارچه و مراجعه به خیاط

مریم مهران که برای خرید مانتو به میدان هفت تیر مراجعه کرده است در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» در‌خصوص مانتوهای بلندی که در پشت ویترین برخی از فروشگاه‌ها قابل مشاهده است، می‌گوید: مانتوهای بلند با طرح‌های زیبا به تازگی در ویترین مغازه‌ها قابل مشاهده هستند و با آمدن آنها به بازار لباس دیگر لازم نیست برای یافتن مانتوی مناسب به منظور حضور در محیط کار با تهیه پارچه به خیاط مراجعه کنم.

وی افزود: زنانی که حضور با پوشش مناسب در سطح شهر برایشان مهم است از این مانتوهای بلند و آزاد استقبال خوبی می‌کنند اما افرادی که به دنبال خودنمایی در سطح شهر هستند همچنان به دنبال مانتوهای تنگ و کوتاه هستند.

* مانتوهای بلند و پوشیده با طراحی جوان ‌پسندتر ارائه شود

سمیرا نوربخش ۲۲ ساله و کارمند در این زمینه بیان می‌کند: مانتوهای بلند برای افرادی که سن بالاتری دارند مناسب است اما مانتوهای تنگ و کوتاه بیشتر جوان پسند است.

وی می‌گوید: اگر مانتوی بلند دارای طراحی زیبا و مطابق با سلیقه جوانان باشد، حتماً مورد توجه آنها قرار خواهد گرفت و تمایل به استفاده از این مانتوها در میان آنها بیشتر می‌شود.

* بازار لباس را از مدل‌های ترک و غربی نجات دهیم

لیلا مهدوی زاده ۳۰ ساله و خانه‌‌دار که یکی از مانتوهای بلند و آزاد را برای پرو انتخاب کرده است، عنوان می‌کند: روزگاری پیدا کردن مانتوی بلند برایم بسیار سخت بود اما ارائه این مانتوها به بازار لباس کار بسیار پسندیده‌ای بود چرا که علاوه بر پوشیدگی کامل طراحی زیبایی هم دارد.

وی اضافه می‌کند: تا زمانی که طراحان داخلی می‌توانند مدل‌های زیبایی از پوشش‌های ایرانی ارائه کنند، چرا باید بازار لباس ما غرق در مدل‌های غربی باشد که هیچ تطابقی با معیارهای اسلام و عرف مردم ایران ندارد.

این زن خانه‌دار معتقد است ارائه مانتوهای بلند به بازار در کاهش آمار بدحجابی تأثیرگذار است و باید تلاش کرد که با طراحی زیبا جوانان را به استفاده از این مانتوها تشویق کرد.

* گرایش بیشتر زنان و دختران محجبه به خرید مانتوهای بلند

مهران محمدزاده فروشنده یکی از مانتوفروشی‌های پایتخت در ‌خصوص استقبال زنان و دختران از مانتوهای بلند می‌گوید: این مانتوها با طراحی جوان‌پسند به بازار ارائه شده‌اند و به دلیل طراحی و رنگ‌آمیزی زیبا مورد استقبال زنان و دختران جوان قرار می‌گیرند.

وی می‌افزاید: این مانتوها عمدتاً توسط زنان و دخترانی که به لحاظ حجاب و پوشش وضعیت قابل قبولی دارند خریداری می‌شوند؛‌ این مانتوها تولید داخل کشور است و طراحی آن نیز توسط طراحان داخلی انجام شده است.

این فروشنده می‌گوید: این مانتوهای بلند و مناسب در راستای اصلاح وضعیت پوشش در سطح شهر تولید شده است و باید تلاش کرد تا فرهنگ استفاده از آن را در جامعه ایجاد کرد، البته از حق نگذریم که فروش این مانتوها تاکنون بسیار خوب بوده است.

* تولیدکنندگان لباس با طراحان داخلی همکاری نمی‌کنند

مینا صیادی طراح لباس اظهار می‌دارد: هنرمندان و طراحان لباس داخلی به منظور مقابله با مدل‌های غربی باید تقویت و مورد حمایت قرار بگیرند، هم‌اکنون تولیدکنندگان داخلی از مدل‌های غربی استفاده می‌کنند و به ندرت از طراحان داخلی برای طراحی لباس دعوت به همکاری می‌کنند و هنوز در کشور جایگاه طراحان لباس تعیین نشده است.

وی می‌افزاید: در الگوها و طراحی‌های مختلف باید اصول اسلامی رعایت شود؛ هم اکنون مشکل ما این است که نتوانسته‌ایم پاسخگوی سلیقه‌های مختلف باشیم، در حالی ‌که نیازمند مشارکت نهادهای مسئول و ارتباط صمیمانه با تمام اقشار جامعه برای طراحی مدل‌های پوشیده و زیبای لباس هستیم، به گونه‌ای که مدل‌های ایرانی و اسلامی لباس در مجالس مختلف نقل زبان زنان و دختران شود اما هم اکنون زنان و دختران جامعه از الگوهای ایرانی و اسلامی ارائه شده آگاهی ندارند.

* مانتوهای مناسب و پوشیده با طراحی و پارچه ایرانی تولید و به بازار ارائه می‌شوند

فرحناز قند فروش عضو کمیته تحقیق و پژوهش کارگروه ساماندهی مد و لباس با بیان اینکه باید لباس‌های موجود در بازار کشور را بازسازی کنیم تا کاملاً پوشیده باشند، ‌می‌گوید: ایران کشوری مسلمان است و از این جهت باید لباس‌های طراحی شده کاملاً مطابق با معیارهای اسلامی باشند ولی نباید از ایرانی بودن لباس‌ها نیز غافل شد چرا که لباس یک کشور به نحوی پرچم آن نیز محسوب می‌شود، در بسیاری از مجامع، ملیت‌های مختلف را می‌توان از لباس آنها تشخیص داد.

وی ادامه می‌دهد: در راستای بهبود وضعیت حجاب و عفاف با طراحان داخلی همکاری کرده‌ایم و مدل‌های مطابق با ارزش‌های ایرانی و اسلامی توسط آنها طراحی و به تولید انبوه می‌رسد به گونه‌ای که هم‌اکنون در مانتوفروشی‌ها می‌توان مدل‌های مناسب و پوشیده را یافت.

قند فروش اضافه می‌کند: تلاش می‌کنیم تا لباس‌های سنتی را به شکل مدرن و با پارچه‌های تولید داخل عرضه کنیم و در این جهت لباس سنتی ایران را با اقتضائات روز و با در نظر گرفتن چارچوب اسلام طراحی می‌کنیم.

وی بیان می‌کند: با طراحی مدل‌های مختلف ایرانی و اسلامی و عرضه آن به بازار لباس کشور از نظرات مردم آگاه می‌شویم و سرانجام پس از ارائه انواع مدل‌ها موفق به جلب توجه مردم خواهیم شد و پس از آن مدل‌ها به تولید انبوه می‌رسند که در این مرحله قیمت آنها نیز کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش توانا، مدل‌های پوششی که اسلامی، بومی و زیبا باشند قطعاً در جامعه مشتری‌های خود را پیدا می‌کند و تمام جوانان را نیز جذب خواهد کرد.

گردآوري شده توسط فان روز . کام

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

تازه های مسایل زناشویی

تازه های عکس بازیگران ایرانی