• مجله خبری
  • مد و زیبایی
  • اخبار یارانه ها
  • گالری عکس
  • جالب و خواندنی
  • دانلود آهنگ

ارتقای لول بازی کلش آف کلنز

قیمت مناسب نسبت به سایتهای دیگر

قیمت برای شما : فقط 5 هزار تومان

قیمت : 5,000 تومان

ساعت طرح عشق

پدیده بی نظیر و تکرار نشدنی

قیمت برای شما : فقط 20 هزار تومان

قیمت : 20,000 تومان

دستبند مغناطیسی پاور بلانس

با کیفیت بی نظیر و طراحی مدرن

قیمت برای شما : فقط 10 هزار تومان

قیمت : 10,000 تومان

پک سفید کننده دندان وایت لایت

انگیزه ای برای لبخند

قیمت برای شما : فقط 20 هزار تومان

قیمت : 20,000 تومان

نحوه ارگاسم شدن زنان

 

اوج لذت جنسی (ارگاسم) یک تجربه روانی جسمانی است که در پاسخ به محرک های جنسی و به عنوان یک حادثه کوتاه مدت، رخ می دهد. از نظر روان شناسی، اوج لذت جنسی (ارگاسم) درک ذهنی اوج پاسخ بدنی به محرک جنسی است.

با فرض این که چرخه تجربه جنسی به چهار مرحله قابل تمایز است، در مرحله اول (انگیزش)، انبساط و طولانی شدن غیر ارادی لوله واژن رخ می دهد، در مرحله دوم (پلاتو) ضمن وقوع یک انقباض عروقی بزرگ، بخشی از واژن تا 50 درصد تنگ تر از مرحله انگیزش می شود، در مرحله سوم (ارگاسم) تنگ شدگی فیزیولوژیکی قسمت خارجی واژن به طور نامحدود باقی می ماند و در مرحله چهارم پس از آن که آلت مردانه به عقب کشیده شده و یا تحریک قطع شود، بدن به حالت قبل از تحریک سوق داده می شود.

در این بخش به نحوه درک مرحله سوم یعنی، تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم) که در اثر تعامل عوامل زیر رخ می دهد، می پردازیم:

** عوامل بدنی (فیزیولوژیک)

** عوامل روان شناختی

** عوامل اجتماعی فرهنگی

اوج لذت جنسی (ارگاسم) پاسخی است که کل بدن از خود نشان می دهد و شدت پاسخ و ترتیب زمانی آن متغیر است. در زمان تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم)، ضمن تجربه انقباض های عضلانی در نقاط مختلف بدن، به نظر می آید عضلات گردن و ماهیچه های طویل بازو و پاها در اسپاسم غیر ارادی درگیر می شوند و در این حالت دست ها و پاهای زن در طی آمیزش که به پشت خوابیده، برای مثال ممکن است همسر خود را به گونه ای محکم بگیرد.
زن

هر زن احتمالا با شروع تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم)، 3 الی 6 انقباض اولیه با فاصله زمانی 8/. ثانیه تجربه می کند که از نظر ترتیب زمانی با چند انقباض اولیه  مربوط به انزال مردان (اوج لذت جنسی مردان) مطابقت دارد. در ادامه این انقباضات، انقباض های طولانی تر با فاصله زمانی بیشتر اتفاق می افتد. وضعیت ارگاسمی ممکن است از 20 تا بیش از 60 ثانیه طول بکشد و تغییرات در نقاط مختلف بدن در نتیجه تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم)  اثر خاص خود را نشان دهد برای مثال، احتقان هاله پستان، افزایش ضربان قلب از حدود 40 بار در دقیقه به حدود 110 تا 180 بار در دقیقه و افزایش فشار خون.

در این مرحله علاوه بر انزال، دو تفاوت عمده بین حالت ارگاسم زنانه و مردانه وجود دارد: اول این که زن پس از تجربه یک ارگاسم، در صورت تداوم تحریک جنسی می تواند بلافاصله به ارگاسم دیگری نیز برسد، دوم این که، زن می تواند یک تجربه ارگاسمی را به مدت نسبتا زیادی حفظ نماید.

جدا از تفاوت های بالا، درک ذهنی حالت تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم) زن را با زمانی که مرد احساس آمدنِ منی دارد، می توان همراه دانست. به این صورت که با احساس آمدنِ منی در مرد هنوز 2 الی 4 ثانیه به ظهور منی در دهانه پیشابراهی باقی است، مایع منی در دهانه پیشابراه تحت فشار حاصل از انقباضات دفعی آلت مردانه ظاهر می شود. بنابراین، احساس روانی حالت اجتناب ناپذیر انزال مرد ممکن است نقطه مقابل درک ذهنی زن از آغاز تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم) باشد.

تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم) زنانه ، به صورت ترکیبی از شرایط روانی فیزیولوژیک و اجتماعی رخ می دهد. این درک ذهنی را می توان به سه مرحله تفکیک کرد:

مرحله 1:

تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم) با یک احساس تعلیق یا توقف شروع و با احساس ضربه ای از آگاهی شدید حسی و مجزا همراه است. این احساس از کلیتوریس به طرف بالا یعنی داخل لگن و از حالت ملایم به حالت شوک حرکت می کند.

مرحله 2:

مرحله دوم تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم) زنانه، احساس «انتشار گرما» است. این احساس ابتدا در ناحیه لگن و سپس در کل بدن پیشروی می کند.

مرحله 3:

در مرحله سوم، انقباضاتی غیر ارادی با تمرکز ویژه در واژن و لگن تحتانی احساس می شود. این احساس با عنوان «نبض یا تپش لگنی» توصیف می شود.
یادمان باشد تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم) زنانه یک موهبت ارثی است که به شدت تحت تأثیر عوامل روانی اجتماعی است، پس با ایجاد جوی آرام در خانواده، شرایط تجربه ارگاسمی را به صورت متقابل فراهم آوریم

در پایان ضمن تأکید بر این نکته که اگرچه به واسطه تغییرات اجتماعی ابراز احساسات جنسی زنان در قالب یک واحد زناشویی تسهیل شده است، اما، مردان نیز نباید فراموش کنند که بیان تغییرات ناشی از تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم) زنانه، فرصتی مناسب را برای آنان به عنوان همسرانی که وظایف مختلف از جمله تأمین نیازهای زیستی زنان خود را به عهده دارند، فراهم آورده تا در ایجاد یک رابطه زناشویی مؤثر سهیم شده و نقش فعال تری را در تظاهر ارگاسمی همسران خودشان به عهده گیرند.  

یادمان باشد تجربه اوج لذت جنسی (ارگاسم) زنانه یک موهبت ارثی است که به شدت تحت تأثیر عوامل روانی اجتماعی است، پس با ایجاد جوی آرام در خانواده، شرایط تجربه ارگاسمی را به صورت متقابل فراهم آوریم.

گردآوري شده توسط فان روز . کام

تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 فروردین 1391 | بازدید: 794 | توسط: محمد بخشی
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

تازه های مسایل زناشویی

تازه های عکس بازیگران ایرانی