• مجله خبری
  • مد و زیبایی
  • اخبار یارانه ها
  • گالری عکس
  • جالب و خواندنی
  • دانلود آهنگ

ارتقای لول بازی کلش آف کلنز

قیمت مناسب نسبت به سایتهای دیگر

قیمت برای شما : فقط 5 هزار تومان

قیمت : 5,000 تومان

ساعت طرح عشق

پدیده بی نظیر و تکرار نشدنی

قیمت برای شما : فقط 20 هزار تومان

قیمت : 20,000 تومان

دستبند مغناطیسی پاور بلانس

با کیفیت بی نظیر و طراحی مدرن

قیمت برای شما : فقط 10 هزار تومان

قیمت : 10,000 تومان

پک سفید کننده دندان وایت لایت

انگیزه ای برای لبخند

قیمت برای شما : فقط 20 هزار تومان

قیمت : 20,000 تومان

۵ علت طلاق بعد از یک عمر زندگی!

 

علت طلاق

5 علت طلاق بعد از یک عمر زندگی!
پیوندهایی که بعد از یک عمر زندگی از هم می‌پاشند یکباره و غیر منتظره نیستند و ریشه در گذشته دارند. در ارزیابی‌های انجام شده که مشکلات این همسران را می‌توان به ۵ گروه زیر تقسیم کرد.
 
طلاق وقتی اتفاق می‌افتد که استحکام رابطه زناشویی از بین می‌رود و بین زن و شوهر ناسازگاری و تنش به وجود می‌آید. در این میان طلا‌ق‌هایی دیده می‌شوند که زود هنگام نیستند و بعد از سال‌ها زندگی زناشویی مشترک اتفاق می‌افتند. ازدواج‌‌های ناآگاهانه با نارسایی‌هایی همراهند و گاهی طرفین مجبورند مدت طولانی در این رابطه بمانند…
پیوندهایی که بعد از یک عمر زندگی از هم می‌پاشند یکباره و غیر منتظره نیستند و ریشه در گذشته دارند. در ارزیابی‌های انجام شده که مشکلات این همسران را می‌توان به ۵ گروه زیر تقسیم کرد.

۱ – ازدواج بدون شناخت :
بعضی ازدواجها فقط با فشار دوستان، خانواده و حتی عقایدی که فرد به خودش تحمیل می‌کند شکل می‌گیرند. برخی ازدواج‌ها صرفا بر اساس معیارهایی از قبیل چهره، ثروت، پرکردن خلاء عاطفی، عدم اعتماد به نفس و عطش جنسی انجام می شوند و در حقیقت زوج‌های جوان در مرحله آشنایی پیش از ازدواج به دور از تفکر منطقی و با احساسات زودگذر تصمیم می‌گیرند و وارد زندگی مشترک می‌شوند و بعد از فروکش کردن هیجان‌ها متوجه اشتباه خود می‌شوند. طبیعی است که این پیوندها پایدار نیستند و به تدریج رنگ می‌بازند.

 

۲ – مشکلات شخصیتی :
سایت فان روز.کام : گاهی یکی از طرفین دچار ناهنجاری‌های شخصیتی است و با آغاز زندگی زناشویی عیب‌ها و نقص‌ها پشت‌سر هم آشکار می‌شوند. معایبی مثل خسیس بودن، شلختگی و انجام‌ ندادن وظایف زندگی به مرور ناسازگاری بین مرد و زن را پدید می‌آورد. نیازها برآورده نمی‌شود و نوعی عدم‌ تحمل به‌وجود می‌آید. البته دیده می‌شود که زنان در بیشتر موارد انعطاف‌پذیری بیشتری دارند و با صبر و بردباری تلاش می‌کنند تا وضعیتشان را بهبود بخشند.

۳ – نداشتن مهارت همسرداری :
ازدواج یک مهارت است و جوانان از مهارت کافی برخوردار نیستند. انتظار چندانی هم نمی‌توان داشت ولی این یک واقعیت است. آغاز زندگی بدون آموزش و مهارت مشکلات زیادی سرراه آنها می‌گذارد و برای کسب مهارت در زندگی مشترک نیز فرصت زیادی ندارند. داشتن مهارت و آموزش‌های صحیح قبل از ازدواج ضروری است و کمک می‌کند که زوجین در زندگی زناشویی هزینه عاطفی و اجتماعی کمتری بپردازند.

۴ – انعطاف‌ناپذیری :
پاتوق ۹۸ : زنان و مردان خصوصیات رفتاری و شخصیتی خود را که سا‌ل‌ها با آن زندگی کرده‌اند، وارد زندگی مشترک می‌کنند. یادگیری‌ مهارت‌های ارتباطی با همسر اجتناب‌ناپذیر است. اینکه « من از اول همین بودم و همین‌گونه بزرگ شدم » مانند حکم صادر کردن و یک قانون است. اگر زن‌ و شوهر حاضر به تغییر و تحول و گذشت و ایثار در مقابل هم نباشند ادامه زندگی با تعارض همراه می‌شود.

۵ – نا آشنایی با نقش‌های‌ اجتماعی :
گاهی آموخته‌ها و آموزش‌های دوران کودکی تصوراتی غلط در افراد ایجاد می‌کند. یکی از بینش‌های غلط نسبت به وظایف مرد و زن این است که بعضیها زن را موجودی می‌دانند که باید فرزند به دنیا بیاورد و غذا بپزد و مرد نیز مانند قبایل اولیه بیرون از خانه شکار و آذوقه تهیه کند اما حضور اجتماعی زنان در جامعه این باور غلط را از مردان می‌گیرد. امروزه زنان تحصیل می‌کنند، شغل‌های کلیدی دارند و پابه‌پای مردان برای زندگی تلاش می‌کنند. در صورتی که نسبت به این افکار غلط از جانب مرد اصرار ورزیده شود تنش ایجاد می‌شود و ادامه زندگی در معرض خطر قرار می‌گیرد.

گردآوري شده توسط فان روز . کام

تاریخ انتشار: شنبه 27 اسفند 1390 | بازدید: 57 | توسط: محمد بخشی
برچسب ها: ،،،،،،
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

تازه های مسایل زناشویی

تازه های عکس بازیگران ایرانی