برگزیده های سایت

در تلگرام دنبال همسر نگردید! شکار دختران در شبکه‌های اجتماعی توسط جراح زیبایی قلابی! +عکس کشف حجاب بازیگر ساختمان پزشکان پس از پیوستن به GEM (+عکس) زن مرده ای که جنازه اش به عنوان مانکن استفاده می شود! طلاق جنجالی خواننده معروف از شوهرش بخاطر رابطه نامشروع خوشگذرانی عرب های پولدار (عکس) نوزادان رها شده در مقابل بیمارستان +عکس عکس حمام رفتن دختر فلسطینی جنجالی شد (عکس) دختران فراری در کوچه پس کوچه های تهران (+عکس) سیگار کشیدن دخترهای ایرانی (عکس) جنجال شنا کردن مختلط زنان و مردان برهنه در ایران +عکس عکس یادگاری مجری زن شبکه ماهواره ای با جناب خان! بازیگر زن کشورمان مجبور به حذف عکس عروسی دوستش شد! + عکس عکس: جشن تولد محمدعلی فردین با حضور لی لی و حنا ! افشاگری بهنوش بختیاری در برنامه زنده: نمیتوانم باردار شوم! اتو کردن سینه دختران برای جلوگیری از تحریک مردان/عکس علت تعرض جنسی به زن شطرنج باز روسی در تهران نوعروس داماد تهرانی هنرپیشه فیلم مستهجن بود بابک زنجانی به خط پایان رسید!+ عکس عکس های جدید آزاده نامداری و همسرش در یک مراسم!
  • مجله خبری
  • اخبار یارانه ها
  • اخبار حوادث
  • اخبار ورزشی
  • اخبار سینما
  • اخبار اقتصادینکات مفید در مورد عادت ماهیانه برای دختران نوجوان

 

 عکس   نکات مفید در مورد عادت ماهیانه برای دختران نوجوان

برگرفته از سلامت نیوز :چطور باید به پدر و مادرم بگویم که برای اولین بار عادت ماهیانه شده ام؟

طبیعی است که برای گفتن این خبر کمی احساس خجالت کنید. در بعضی خانواده ها، حرف زدن درمورد مسائلی که مربوط به بدنتان می شود کار سختی نیست. در این نوع خانواده ها حتی ممکن است برای این اتفاق برایتان جشن بگیرند!

اما بعضی خانواده ها هم هستند که در آنها این مسائل کمی خصوصی تر است، به همین خاطر ممکن است آن دختر نداند که چه باید بگوید یا اصلاً به چه کسی باید بگوید. اما این خبر لازم است که حداقل به یکی از بزرگترهای خانواده گفته شود. می توانید آن فرد را به کناری بکشید و خیلی روشن و واضح مطلب را به او بگویید. مثلاً بگویید، “من برای اولین بار عادت ماهیانه شده ام. می تونی کمکم کنی و وسایل موردنیازم را برام تهیه کنی؟”

اگر خواهر یا برادرهای بزرگترتان متوجه این موضوع شدند، ممکن است اول کمی دستتان بیندازند. فقط کافی است به آنها بگویید که این اتفاق به این معنی است که بزرگتر شده اید. همین.

تامپون چیست و چطور می توان از آن استفاده کرد؟
برعکس نواربهداشتی که وقتی خون از واژن بیرون می آید آن را به خود می کشد، تامپون داخل واژن گذاشته می شود. تامپون از ماده ای نرم درست شده است که برای بیرون کشیدن راحت نخی به آن وصل است. سوراخ واژن بین مجرای خروجی مثانه (که ادرارتان از آن بیرون می آید) و مقعد (که مدفوعتان از آن بیرون می آید) قرار گرفته است.

عادت کردن به استفاده از تامپون کمی زمان می برد. داخل هر جعبه تامپون یک دفترچه راهنمای استفاده قرار دارد که به شما توضیح می دهد چطور می توانید از آن استفاده کنید. تامپون ها قابلیت های جذب متفاوت دارند. سعی کنید اول با تامپون های معمولی شروع کنید و بعد اگر لازم بود آن را تغییر دهید. یک تامپون را می توانید برای حداکثر ۸ ساعت استفاده کنید.
نگران این نشوید که یک وقت تامپون داخل بدنتان گم شود چون هیچ راه خروجی به جز واژن ندارد.

آیا می توانم در دوران عادت ماهیانه شنا کنم؟
شنا کردن در دوران عادت ماهیانه مشکلی ایجاد نمی کند. اما بهتر است موقع شنا کردن از تامپون استفاده کنید که مایوتان خونی نشود. نواربهداشتی به درد اینکار نمی خورد. تامپون را اگر درست بگذارید از بدنتان بیرون نمی افتد.

تامپون برای دخترهایی که ورزش می کنند هم خیلی خوب است. بااینکه استفاده از نواربهداشتی هم خوب است اما ممکن است کمی ایجاد ناراحتی کند.

همه می گویند باید با گذاشتن نواربهداشتی و تامپون خود را برای عادت ماهیانه آماده کنید. اگر اینکار را نکنم چه می شود؟
اگر این اتفاق بیفتد، این انتخاب ها را دارید: از یکی از دوستانتان قرض بگیرید یا اگر در مدرسه بودید به ناظم یا مشاور اطلاع دهید تا آنها وسایل لازم را برایتان فراهم کنند. می توانید با خانه هم تماس بگیرید تا پدر یا مادر وسایل موردنیاز را برایتان بیاورند. اگر چاره ای نداشتید می توانید چند لایه دستمال کاغذی را روی هم بگذارید و داخل لباس زیرتان قرار دهید تا از کثیف شدن لباس های دیگرتان جلوگیری شود. بعد می توانید با خیال راحت منتظر بمانید تا نواربهداشتی برایتان بیاورند.

اگر خجالت می کشید به مشاور یا ناظم مدرسه بگویید که عادت ماهیانه شده اید، می توانید آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید و به آنها بدهید.

اگر لباس زیر و شلوارم خونی شد چه کنم؟
وای نه! پشت شلوارتان خونی شده است—حالا چه باید بکنید؟ این اتفاق تقریباً برای همه دخترها می افتد. گاهی اوقات این اتفاق وقتی می افتد که در خانه نیستید و نمی توانید لباستان را فوراً عوض کنید. اما اگر ژاکت یا سوی شرت تنتان باشد می توانید آن را درآورده و دور کمرتان ببندید. بعد یک نواربهداشتی نو پیدا کنید و آن را تعویض کنید تا خون بیشتری به شلوارتان نریزد.

به محض اینکه توانستید، لباستان را عوض کنید. باید لباس زیر و شلوراتان را خیلی زود با آب سرد آب بکشید. بعضی وقت ها لکه از بین می رود و بعضی وقت ها هم شسته نمی شود. برای اینکه این اتفاق برایتان نیفتد، نواربهداشتیتان را تند تند عوض کنید و همیشه در کیفتان نواربهداشتی یا تامپون اضافه داشته باشید.

برای اطمینان بیشتر بهتر است در این روزها شلوارهای مشکلی یا تیره رنگ بپوشید که رنگ خون مشخص نشود.

گردآوري شده توسط فان روز . کام

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۱ | بازدید: | توسط: محمد بخشی

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

تازه های عکس دیدنی

تازه های عکس بازیگران ایرانی