تست
خانه / مجله خبری / اخبار ایران / حمله خونین مرد شرور به مددکار زن اورژانس اجتماعی! +عکس

حمله خونین مرد شرور به مددکار زن اورژانس اجتماعی! +عکس

 

 عکس   حمله خونین مرد شرور به مددکار زن اورژانس اجتماعی! +عکس

برگرفته از روزنامه همشهری: با گذشت کمتر از یک ماه از حمله به یکی از مددکاران اورژانس اجتماعی در ورامین، این بار یکی از مددکاران زن مورد حمله افراد شرور قرار گرفت و به‌شدت مجروح شد!

 عکس   حمله خونین مرد شرور به مددکار زن اورژانس اجتماعی! +عکس

صبح روز گذشته تیمی از مددکاران اورژانس اجتماعی راهی خانه‌ای در منطقه شوش تهران شدند تا پسربچه ۵ساله‌‌ای را که در آنجا در شرایط بدی زندگی می‌کرد، به بهزیستی منتقل کنند. آنها از چند روز قبل در جریان وضعیت این پسربچه قرار گرفته بودند و در این مدت با کمک کلانتری، توانسته بودند حکم قضایی درخصوص انتقال پسربچه به بهزیستی را دریافت کنند اما ساعت ۱۰:۳۰ صبح، زمانی که قصد داشتند پسربچه را به‌خودروی ون اورژانس اجتماعی انتقال دهند حادثه وحشتناکی اتفاق افتاد؛ حادثه‌ای که باعث شد یکی از مددکاران به نام بیتا رضا زاده، راهی بیمارستان شود.

یکی از همکاران این مددکار در گفت‌وگو درخصوص حادثه گفت: یک هفته قبل بود که زنی با یکی از مراکز حمایت از کودکان تماس گرفت و مدعی شد که به مواد‌مخدر اعتیاد دارد و قادر نیست از پسربچه ۵ساله‌‌اش که او هم دچار مصرف مواد شده نگهداری کند. آن مرکز هم ماجرا را به ۱۲۳ (اورژانس اجتماعی) خبر داد و ما وارد عمل شدیم. وی ادامه داد: در تحقیقاتی که با کمک ماموران کلانتری محل انجام دادیم معلوم شد که پسربچه ۵ساله در شرایط بسیار بد و نامناسبی زندگی می‌کند. بعد از تشکیل پرونده و انجام تحقیقات محلی سرانجام پرونده به دادسرای محلاتی ارجاع شد و قاضی، دستور انتقال پسربچه را به بهزیستی صادر کرد.

پس از گرفتن حکم، صبح روز شنبه، ۲نفر از مددکاران زن سوار خودروی ون اورژانس اجتماعی شدند و به طرف محل زندگی پسربچه مورد نظر حرکت کردند. علاوه بر آنها، ۲ نفر از ماموران کلانتری هم به این محل رفتند. مددکاران و ماموران وارد خانه شدند و پسربچه ۵ ساله را از آنجا به بیرون منتقل کردند تا به بهزیستی انتقال دهند.

زمانی که آنها از خانه خارج شده بودند، ناگهان ۳ مرد به همراه مادر پسربچه از خانه بیرون آمدند و به مددکاران و ماموران حمله کردند. یکی از مردان که قوی‌هیکل بود می‌خواست پسربچه را به خانه برگرداند اما وقتی با مقاومت بیتا روبه‌رو شد، با مشت ضربه محکمی به چشم او وارد کرد. ضربه آنقدر شدید بود که بیتا روی زمین افتاد و مامور کلانتری با استفاده از گاز اشک‌آور، توانست مرد قوی هیکل و مادر پسربچه ۵ساله را دستگیر کند.

این مددکار اجتماعی افزود: با گزارش ماجرا به اورژانس، بیتا با کمک امدادگران راهی بیمارستان سینا شد و پزشکان به سرعت کار معاینه و درمان او را شروع کردند که خوشبختانه با اقدام بموقع پزشکان حال او رضایت بخش است. پس از این حادثه عامل حمله به بیتا و زن جوان به کلانتری منتقل شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

دومین حمله در یک ماه

حمله به مددکار زن اورژانس اجتماعی در حالی صورت می‌گیرد که صبح شنبه، ۹اردیبهشت‌ماه امسال نیز در حادثه‌ای مشابه، یکی از مددکاران مرد مورد حمله فردی ناشناس قرار گرفت و به‌شدت مجروح شد. فرهاد عبادی آن روز برای مشاوره و ارائه خدمات به مردم راهی مناطق جرم خیز ورامین شده بود که این حادثه برایش رخ داد. او در تشریح ماجرا گفت: آن روز باید به منطقه‌ای در اطراف کارخانه قند می‌رفتیم تا به خانواده‌های نیازمند درخصوص رفتار با کودکان و آسیب‌های اجتماعی مشاوره دهیم.

هنوز به مقصد نرسیده بودیم که یک پرادوی مشکی رنگ سد راه خودروی ما شد. مردی هیکلی و بلند قد در حالی که چوبی در دست داشت به‌خودروی ون اورژانس حمله کرد. به محض اینکه در ون را باز کردم، خودم را در مقابل مرد جوان دیدم و توانستم چوب را از دستش بگیرم. اما او این بار چاقویی از جیبش درآورد و به من حمله کرد. او ۸ ضربه چاقو به بدنم وارد کرد و وقتی شاهدان دور ما جمع شدند پا به فرار گذاشت.

در این حادثه مرد ناشناس نه تنها به من آسیب رساند بلکه راننده ون را هم مجروح کرد. بعد از اینکه ما را به بیمارستان بردند، ماموران اداره آگاهی ورامین وارد عمل شدند و در تحقیقات مشخص شد ضارب متهم سابقه‌داری است که چندین بار به خاطر شرارت به زندان افتاده است. ما یک هفته قبل از آن یک نفر را به اتهام کودک‌آزاری دستگیر کردیم و او به زندان افتاد و احتمال می‌دهم که ضارب ناشناس از اقوام این فرد بوده که برای انتقام‌جویی به‌خودروی ما حمله کرده بود.

براساس این گزارش، مددکاران اورژانس اجتماعی در حالی با اینگونه خطرات روبه‌رو هستند که در بحث تامین امنیت هنوز با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند. مدتی قبل مدیرکل اورژانس اجتماعی کشور با اشاره به این مشکلات از بررسی آیین‌نامه ساماندهی اورژانس اجتماعی در هیات دولت خبر داد و اظهار امیدواری کرد با تصویب این آیین‌نامه مواد قانونی کافی برای تامین امنیت ماموران اورژانس تامین شود.

گردآوری شده توسط فان روز . کام


درباره ی محمد بخشی

همچنین ببینید

کشف فسیل مار ۱۰ میلیون ساله

دانشمندان به تازگی بقایای فسیل یک مار را یافتند که متعلق به ۱۰ میلیون سال ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرس