خانه / نازایی با استفاده از مصرف قرص های ضد بار داری

نازایی با استفاده از مصرف قرص های ضد بار داری

یکی از روش‌های خوب پیشگیری از بارداری ناخواسته مصرف قرص است اما اغلب خانم‌ها ایراداتی به آن می‌گیرند. عمده این ایرادها که به قرص می‌گیرند بیشتر به دلیل ترس از سرطان است. البته این مساله متخصص به ایران نیست….

در کنگره‌ای که در چین درباره کانسروفوبیا (ترس سرطان گرفتن به دلیل قرص) شرکت کرده بودیم دراین‌باره بسیار صحبت ‌شد. متاسفانه علت آن دادن اطلاعات غلط است. گذشته از این‌، هرگاه شما به فرد بگویید به دلیل اینکه مبادا باردار شوی یا به خاطر اینکه پوکی استخوان نگیری یا به دلایل مختلفی که جنبه پیشگیری داشته باشد تجویز می‌کنیم این دارو را مصرف کن به بهانه‌ای از آن فرار می‌کند اما اگر برای رفع درد، قرصی را بدهید سریع بدون بهانه می‌خورد. به طور کلی، نه فقط قرص، بلکه به انواع امکانات و وسایل پیشگیری مانند کاندوم، آی.یو.دی و… به وسیله افراد انگی چسبانده می‌شود.

بسیاری از خانم‌ها سوالاتی دراین‌باره می‌پرسند که به غلط بین همه به شکل باور درآمده است «قرص مارولن نباید هر ماه استفاده شود و باید پس از سه ماه مصرف مدتی قطع شود وگرنه به مشکل‌های رحمی و نازایی دچار می‌شویم»! و بسیاری باورهای دیگر.

تاکید می‌کنم درباره‌ قرص مارولن یا هر قرص جلوگیری، این موضوع صحت ندارد که باید هر چند وقت یک بار قطع شوند. اگر در خانمی اساسا مانعی برای مصرف قرص جلوگیری وجود نداشته باشد، می‌تواند و درست است، تا زمانی که می‌خواهد باردار شود قرص را مصرف کند. قرص‌های جلوگیری نازایی نمی‌دهند. اصولا ما مشکل نازایی نداریم که به علت مصرف قرص باشد.

اگر خانمی پس از قطع قرص باردار نشد، علت این امر به طور قطع قرص نیست و باید به دنبال علل دیگر گشت. امروزه در خیلی از کشورها خانم‌ها قرص‌های جلوگیری را حتی بدون یک هفته وقفه پس از تمام شدن قرص مصرف می‌کنند که اصولا پریود نشوند و بی‌ضرر بودن این روش هم ثابت شده آنچه مهم است، این است که طی مدت مصرف قرص (چند ماه یا چند سال) به طور مرتب برای معاینات لازم به پزشکتان مراجعه کنید.

گردآوری شده توسط فان روز . کام


درباره ی محمد بخشی

مطلب پیشنهادی

اخبارجدید,خبرهای جدید,اخبار جدید

آزمون در میان تعجب کارشناسان بهترین نشد!

با وجود درخشش فوق العاده در مصاف با آنژی در هفته گذشته لیگ برتر روسیه …

۷ دیدگاه

  1. مطالب به روزی دارین تشکر

  2. نازایی با استفاده از مصرف قرص های ضد بار داری خوب بود

  3. نازایی با استفاده از مصرف قرص های ضد بار داری زیبا بود !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرس
http://www.20script.ir