خانه / دسته‌بندی نشده / چگونه و چه زمانی نخ دندان بکشیم؟

چگونه و چه زمانی نخ دندان بکشیم؟

 

نخ دندان باید قبل از مسواک زدن استفاده شود

یک دندانپزشک گفت: برای رسیدن فلوراید خمیر دندان به داخل شیارهای دندان، افراد باید قبل از مسواک زدن از نخ دندان استفاده کنند.

لیلا نصیری خانلر اظهار داشت: بهترین زمان استفاده از نخ دندان، قبل از مسواک‌ زدن است زیرا استفاده از آن بعد از مسواک زدن، موجب نرسیدن فلوراید خمیر دندان به داخل شیارهای دندان می‌شود.

وی در خصوص اینکه کدام یک از روش‌های مسواک زدن یا استفاده از نخ دندان در حفظ سلامت دندان اولویت دارد، گفت: برخلاف تصور برخی متخصصان و افراد، نمی‌توان یکی از این روش‌ها را مهمتر از دیگری عنوان کرد بلکه استفاده از نخ دندان و مسواک باید با هم صورت گیرد.

* ضعف اقبال عمومی آحاد جامعه از نخ دندان به دلیل عدم آگاهی

نصیری خانلر با اشاره به اینکه آحاد جامعه به دلیل ناآگاهی از مزایای نخ دندان، چندان از آن استفاده نمی‌کنند، افزود:‌ آغاز بیشتر پوسیدگی‌های دندان‌ها از داخل شیارها و ما بین دو دندان است در حالی که نخ دندان در تمیز کردن این نواحی از مواد غذایی نقش بسیاری را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه مسواک نمی‌تواند ما بین و شیار دندان‌ها را تمیز کند، تصریح کرد: نخ دندان در فرآیند رعایت بهداشت دندان‌های افراد باید جایگاه اصلی خود را پیدا کند که این امر مستلزم آموزش مستمر و پایه‌ای است.

این دندانپزشک اظهار داشت: متأسفانه افراد در خصوص طریقه صحیح استفاده از نخ دندان به طور کامل آگاهی ندارند و در اغلب موارد با بکارگیری شدید نخ دندان باعث جراحت لثه‌ها می‌شوند که این امر به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

نصیری خانلری خاطرنشان کرد: بهره‌گیری مستمر از نخ دندان می‌تواند عامل بسیار مهمی در جلوگیری از پوسیدگی دندان افراد باشد که این امر باید از سنین پایین به کودکان آموزش داده شود.


درباره ی محمد بخشی

مطلب پیشنهادی

عکس جدید از الهام حمیدی

الهام حمیدی ارسالی کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرس
http://www.20script.ir