خانه / از سال بعد یارانه ها ماهانه پرداخت میشوند

از سال بعد یارانه ها ماهانه پرداخت میشوند

 

کل اعتبار بودجه برای سازمان هدفمندی یارانه‌ها ۵۶ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که به ‏موجب قانون ۵۰ درصد آن برای کمک مردم، ۳۰ درصد سهم تولید و ۲۰ درصد سهم دولت است.

رحیم ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در تشریح جزئیات لایحه بودجه ۹۰ گفت: کل اعتبار بودجه برای سازمان هدفمندی یارانه‌ها ۵۶ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که به ‏موجب قانون ۵۰ درصد آن برای کمک مردم، ۳۰ درصد سهم تولید و ۲۰ درصد سهم دولت است.

بر این اساس، در صورتی که سهم ۵۰ درصدی مردم را قطعی بدانیم، ۲۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی در سال آینده توزیع خواهد شد. در سناریوی اول با فرض اینکه ۶۰ میلیون ایرانی یارانه نقدی بگیرند، سهم هر ایرانی از ۲۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی ۴۶۶ هزار تومان در سال می شود که با تقسیم بر ۱۲ ماه، سهم ماهانه هر فرد بیش از ۳۸ هزار تومان خواهد شد.

سناریوی دوم با این فرض است که یارانه فروردین ماه سال ۹۰ پرداخت شده و ۴۶۶ هزار تومان باید طی ۱۱ ماه تقسیم شود که با این حساب سهم هر ایرانی بیش از ۴۲ هزار تومان برآورد می شود. در حالی قانون بر سهم ۵۰ درصدی مردم از یارانه نقدی تاکید دارد که دولت طبق قانون می تواند ۱۰ درصد از سهم خود کاسته و به یارانه نقدی مردم اضافه کند، کما اینکه در سال جاری دولت این رویه را در پیش گرفته است. سناریوی سوم و چهارم بر این فرض است که سهم مردم از یارانه ۲۸ هزار میلیارد تومانی به ۶۰ درصد و به عبارتی به ۳۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که با این حساب سهم هر ایرانی از یارانه نقدی در سال ۵۶۰ هزار تومان می شود. حال اگر عدد ۵۶۰ هزار تومان طی ۱۲ ماه تقسیم شود (سناریوی سوم)، سهم هر ایرانی به بیش از ۴۶ هزار تومان در هر ماه می رسد و در سناریوی چهارم اگر با فرض اینکه یارانه فروردین پرداخت شده است، بر ۱۱ ماه تقسیم کنیم، سهم ماهانه هر ایرانی به بیش از ۵۰ هزار تومان خواهد رسید.


درباره ی محمد بخشی

مطلب پیشنهادی

اخبارجدید,خبرهای جدید,اخبار جدید

آزمون در میان تعجب کارشناسان بهترین نشد!

با وجود درخشش فوق العاده در مصاف با آنژی در هفته گذشته لیگ برتر روسیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرس
http://www.20script.ir