تست
خانه / یک خبر مشکوک!

یک خبر مشکوک!

 

پژمان کریمی در کیهان نوشت:چندی است بعضی محافل سینمایی و رسانه ای از مهاجرت قریب الوقوع برخی سینماگران ایرانی به خارج از کشور، خبر می دهند و بدان تاکید می کنند.

آیا این خبر درست است؟
آیا به واقع چند سینماگر، تصمیم به مهاجرت دارند؟
شنیده ها، حاکی است منشاء این خبر را باید در جریانی سکولار دانست که در بطن سینما و به ویژه خانه سینما نفوذ و لانه کرده است.

آنانی که در ردیف طراحان خبر یاد شده اند، دو هدف بزرگ را تعقیب می کنند:
۱-وقتی گفته می شود سینماگران درصدد مهاجرت اند، شنونده ناآگاه از واقعیت جامعه ایرانی، فضای فرهنگی و سیاسی در ایران را دچار انسداد تلقی می کند. چنین تلقی، موجبات بدبینی داخلی و خارجی نسبت به جمهوری اسلامی را فراهم می آورد.
۲-طراحان گمان می کنند جمهوری اسلامی، خبر مهاجرت سینماگران را جدی می پندارد و شاید برای جلوگیری از یک اتفاق یا بستر خبرساز علیه خود، بر آن شود نظر سینماگران را برای «ماندن» و انصراف از جلای وطن، با باج دادن های کلان فرهنگی، جلب نماید.
آنها تصور می کنند اگر هدف اول، به هر دلیلی محقق نشد، دست کم می توان امید داشت که فیلم سازان معاند، موفق به بهره گیری از امکانات مادی و معنوی بیش از پیش می شوند و با «قدرت» به پیش می تازند.
باید گفت:
به یمن انقلاب و سایه گستری جمهوری اسلامی، اکنون اغلب سلیقه ها و اندیشه ها، در عرصه فرهنگ فعال اند. هیچ کس نمی تواند ادعا کند که در ایران، یک فیلم ساز به صرف داشتن «اندیشه ای خاص» از فعالیت محروم است، هیچ کسی! معدود افرادی هم که دچار برخی محرومیت ها شده اند، مجرم اند. کسانی هستند که از حدود قانون تجاوز کرده اند. حقی را تضییع نموده اند. طبیعی است؛ در نظام مردم سالار دینی، همگان در پیشگاه قانون یکسان و پاسخگو دانسته می شوند.
به طور مثال، جعفر پناهی! این فرد در طول جریان فتنه به تنور دروغ فتنه دمید و به همراه چند سینماگر صهیونیست، نظام را هدف اهانت و تهمت قرار داد. او به شکل غیرقانونی در حال ساختن فیلمی بود که در آن تلاش می شد ادعاهای بدون سند یک ورشکسته مضحک سیاسی مستندنمایی شود. در واقع او درصدد جعل واقعیت به نفع دشمنان ایران و ایرانی بود. روشن است که عمل این فرد جرم است و حمایت از او جرمی روشن!.
بنابراین هیچ فیلم ساز، هیچ هنرمند و هیچ اهل فرهنگی، نمی تواند منکر آزادی بیان و اندیشه در نظام مقدس جمهوری اسلامی شود.
نکته بعد اینکه: جمهوری اسلامی، به فیلم سازان معاند، هرگز باج نمی دهد. مردم انقلاب کردند تا به عمر حاکمیت «زر و زور» پایان داده شود، نه آنکه انقلاب، خود مشوق و بانی باج دادن و غداره کشی در فضای سینما و فرهنگ شود.
اصلا بیاییم فرض کنیم چند سینماگر واقعا درصدد مهاجرت از ایران اند! بسیار خوب! مهاجرت کنند! بروند! نظام نباید برای ماندن آنها اصرار نماید. آنها خود را باید مدیون انقلابی بدانند که به پاکیزه کردن عرصه فرهنگ از طواغیت و عمال شیطان، روی آورد. آنها باید مدیون نظامی سیاسی باشند که امکان ظهور و فعالیت فرهنگی و سینمایی شان را فراهم نمود. بی شک اگر انقلاب نمی شد ؛ آنها هم امروز جزیی از سینمای فاسد، سینمای فیلم- فارسی و سینمای سکس و جاهلی بودند.
آنها اگر سپاسگزار انقلاب و نظام نیستند، همان بهتر که بروند. آنها اگر مدیون دستاورد عالی ایرانیانی نیستند که با دست خالی و اما با ایمانی نیرومند از کشور و دین و نظام شان، دفاع کردند، بهتر که دیگر دیده نشوند!
سینمای ایران اکنون نیازمند پالایش است. پس چه بهتر با خروج خود از کشور، زمینه را برای پالایش سریع و جدی عرصه سینما از عناصر سکولار فراهم سازند. بی گمان یک مانع بزرگ محقق نشدن سینمای ملی ایران، عناصر یاد شده اند.
البته سینماگران سکولار بهتر از ما می دانند که رفتن از ایران «پایان» آنهاست. مگر آن سینماگران ایرانی که به خارج از ایران رفتند، به کجا رسیده اند؟ غیر از آن است که به دست مردم ایران طرد شده اند و برخی که شانس بیشتری داشتند در اندازه «ابزار» سیاسیون ورشکسته و غربی، آشکار شده اند؛ آن هم برای مدتی محدود! به هر روی! جا دارد نهادهای امنیتی، بر موضوع منابع طرح و نشر خبر مهاجرت سینماگران، بررسی کنند! این گونه، زوایای مبهم جریان سکولاریستی لانه کرده در پیکره سینمای کشورمان، روشن می شود.

jahannews.com


درباره ی محمد بخشی

همچنین ببینید

اخبارجدید,خبرهای جدید,اخبار جدید

آزمون در میان تعجب کارشناسان بهترین نشد!

با وجود درخشش فوق العاده در مصاف با آنژی در هفته گذشته لیگ برتر روسیه ...

یک دیدگاه

  1. بازم از مطلب ها بذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرس