خانه » سرگرمی » خواندنی دیدنی » آلودگی ریش چقدر است؟

برگزیده های سایت

جشن عروسی پریانکا چوپرا و نیک جوناس | یک عروسی غربی شرقی جشن عروسی پریانکا چوپرا و نیک جوناس | یک عروسی غربی شرقی تیپ و استایل آذر ماهی بازیگران و چهره های مشهور ایرانی معرفی خوشتیپ ترین مردان انگلیسی | از دیوید بکهام تا هری استایلز با عجیب ترین و خفن ترین سواحل دنیا آشنا شود (عکس) اینستاگردی با مینا وحید بازیگر مشهور و پرحاشیه | روی خط اینستاگرام استوری های بازیگران و سلبیریتی های ایرانی در اینستاگرام (۳۲) جدیدترین عکس های بازیگران و ستاره های ایرانی و خارجی در اینستاگرام داغ ترین عکس و اخبار اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی استوری های بازیگران و ستاره های ایرانی در برنامه اینستاگرام (۳۲) تصاویر بازیگران و تیپ و استایل ستاره های ایرانی و خارجی جدایی و طلاق های معروف سلبریتی ها + عشق های پایدار در میان ستاره ها معرفی افراد عادی که با خاندان سلطنتی جهان ازدواج کرده اند تصاویر بازیگران و اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی (۵۰۶) ۲۰ عکس غمگین دخترانه بدون متن معرفی تمام ملکه های حال حاضر دنیا + مشهورترین تاج های ملکه ها سلبریتی ها در نمایشگاه نقاشی آناهیتا درگاهی + اینستاگرام بازیگران ایرانی عکس های بازیگران و اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی

تازه های فان روز

سایر مطالب امروز

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

آلودگی ریش چقدر است؟

آلوده بودن ریش به اندازه مدفوع

آلوده بودن ریش به اندازه مدفوع

بلند کردن ریش در سال‌های اخیر در میان جوانان همه‌گیر شده و این روزها می‌توان بسیاری از افراد را در خیابان دید که محاسن بلندی دارند. اما به تازگی خبری منتشر شده که حکایت از آلوده بودن ریش به اندازه‌ی مدفوع انسان دارد، حال گزارشی منتشر شده که پایه‌ و اساس علمی بودن چنین ادعایی را زیر سوال می‌برد.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ این روزها بازار شایعات در اکثر حوزه‌ها داغ داغ است که البته این موضوع در کشورمان با وجود شبکه‌های اجتماعی بصورت بی سابقه‌ای همه گیر شده است. نبود مطالعه‌ی کافی، بکار نبردن استدلال منطقی و گوش سپردن به اخبار مطرح شده توسط منابع نامعتبر، موجب شده تا هر موضوع ساده‌ای به یک مساله‌ی بغرنج تبدیل شود. یکی از مواردی که اخیرا مطرح شده، آلودگی ریش مردان است. اما این موضوع تا چه اندازه صحت دارد؟ براساس گزارش منتشر شده، این موضوع برگرفته از یک برنامه‌ی تلویزیونی با نام KOAT در نیو مکزویکوی آمریکا است که از نظر علمی نیز هیچ اعتباری ندارد.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط نیک اِورشد از گاردین، موضوع آلودگی محاسن مردان از نظر علمی سندیت ندارد. این خبرنگار برای اثبات ادعای خود، نمونه‌هایی از ریش چندین فرد را در اختیار آزمایشگاه میکروب‌شناسی قرار داده تا این ادعا را بررسی کند. جان کالوبیک که یک میکروب‌شناس است، با آزمایش نمونه‌های مورد نظر، نوعی باکتری را پیدا کرده که بیشتر در روده‌ی انسان یافت می‌شود. وی به این موضوع اشاره کرده که این باکتری‌ها غالبا در مدفوع حیوان و انسان یافت می‌شوند، اما وجود چنین باکتری‌ در مدفوع به نشانه‌ی این نیست که این باکتری الزاما مدفوع است.

باکتری انتریک (Entric) از خانواده‌ی باکتری‌های انتروباکتریاسیا است که جزو باکتری‌های بی خطر به شمار می‌رود. البته شماری از باکتری‌های این گروه می‌توانند بیماری‌هایی را نیز در انسان ایجاد کنند. اما نباید در مورد این باکتری‌ها چندان نگران بود، چراکه به گفته‌ی دکتر فیلیپ ام تیرنو، میکروب‌شناس دانشگاه نیویورک، پیرامون ما مملو از باکتری‌ها است. همه‌ی لوازمی که هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنیم شامل این باکتری‌ها هستند. برای مثال گوشی‌هوشمند، کیبورد و لوازم شخصی نیز از این باکتری در امان نیستند، پس نباید زیاد در مورد آن نگران بود و ریش را در حد مدفوع آلوده عنوان کرد.

The post آلودگی ریش چقدر است؟ appeared first on آلامتو.

Powered by FunRoz.Com

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ | بازدید: 34 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران