خانه » سرگرمی » خواندنی دیدنی » اگر اولین بار مادر شدن را تجربه می کنید بخوانید

برگزیده های سایت

جشن عروسی پریانکا چوپرا و نیک جوناس | یک عروسی غربی شرقی جشن عروسی پریانکا چوپرا و نیک جوناس | یک عروسی غربی شرقی تیپ و استایل آذر ماهی بازیگران و چهره های مشهور ایرانی معرفی خوشتیپ ترین مردان انگلیسی | از دیوید بکهام تا هری استایلز با عجیب ترین و خفن ترین سواحل دنیا آشنا شود (عکس) اینستاگردی با مینا وحید بازیگر مشهور و پرحاشیه | روی خط اینستاگرام استوری های بازیگران و سلبیریتی های ایرانی در اینستاگرام (۳۲) جدیدترین عکس های بازیگران و ستاره های ایرانی و خارجی در اینستاگرام داغ ترین عکس و اخبار اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی استوری های بازیگران و ستاره های ایرانی در برنامه اینستاگرام (۳۲) تصاویر بازیگران و تیپ و استایل ستاره های ایرانی و خارجی جدایی و طلاق های معروف سلبریتی ها + عشق های پایدار در میان ستاره ها معرفی افراد عادی که با خاندان سلطنتی جهان ازدواج کرده اند تصاویر بازیگران و اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی (۵۰۶) ۲۰ عکس غمگین دخترانه بدون متن معرفی تمام ملکه های حال حاضر دنیا + مشهورترین تاج های ملکه ها سلبریتی ها در نمایشگاه نقاشی آناهیتا درگاهی + اینستاگرام بازیگران ایرانی عکس های بازیگران و اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی

تازه های فان روز

سایر مطالب امروز

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

اگر اولین بار مادر شدن را تجربه می کنید بخوانید

اگر اولین بار مادر شدن را تجربه می کنید بخوانید

امروز در این مطلب از سایت نازشو برای شما پستی درباره کسانی که می خواهند برای اولین بار مادر شوند نیز قرار دادیم. بی شک یکی از بهترین لحضه های هر خانمی می تواند تولد فرزندش باشد که برای همه پر از حس است اما شاید نیاز باشد با مطالعه خود برخی چیز ها را تجربه نکنید و با مطالعه خواندن مطالب خوب بسیار از موارد را بیاموزید و اینگونه نباشد که فرزند اول را با آزمون خطا بزرگ کنید و برای فرزند دوم برخی موارد را یادبگیرد و اجرا کنید اما بسیاری از موارد در بین مادر ها یکی است. یعنی شما می توانید بسیار از نکات را قبل از آن که فرزند شما به دنیا بیاید بیاموزید و بعد متولد شدن فرزندتان و تجربه اول مادر شدن تان مثل یک فرد با تجربه عمل کنید و شیرینی داشتن یک فرزند را خیلی بیشتر حس کنید و مشکلات آن را با این راهکار ها بسیار بسیار کم رنگ کنید. شاید برخی موارد گفته شده در این مطلب برای شما کامل واضع نباشد و بعد از متولد شدن فرزند تان متوجه آن ها خواهید شد توصیه ما این است که شما این مطلب را خوب مطالعه کنید و به نکات گفته شده آن دقت کنید بهتر است این مطب را در جایی ذخیره کنید و یک بار دوبار قبل از تولد فرزند خود و یک بار بعد تولد فرزند خود نیز مطالعه کنید تا خوب خوب بتوانید از آن استفاده کنید و برخی چیز ها تجربه نکنید و با مدیریت درست بتوانید از دانش خود برای بزرگ کردن فرزند عزیزتان استفاده کنید. اگر شما یکبار تجربه مادر شدن را داشتید و در این مطلب کمی و کاستی می بینید حتما برای ما در قسمت دیدگاه نظرات خود را بنویسد تا دیگران که برای اولین می خواهند مادر شدن را تجربه کنند بتوانید از تجربیات شما نیز استفاده کنند.

در دنیای کودکتان غرق شوید

نوزاد تازه به دنیا آمده یک انسان کامل است ولی در ابعاد کوچک که گویی از بهشت به آغوش شما فرستاده شده است. با تمام وجودتان حضورش را احساس کنید. وقتی نگاهش می کنید، بغل یا لمسش می کنید و هر کاری برایش انجام می دهید با دقت این حس را در تمام وجودتان عمق ببخشید. هر کاری برایش انجام می دهید با آگاهی کامل حس کنید. با تمام وجود نوزادتان را حس کنید.
یک مادر شده اید. این تنها یک مسوولیت نیست. خوشبختی و سعادتی است که حتی باعث تکامل بیشتر شما می‌شود.

مادر  و پدر با هم برنامه ریزی کنند

اگر شاغل هستید که خوشبختانه مرخصی زایمان خوبی دارید. اگر شاغل نیستید طبیعی است که بیشتر وظایف نگهداری از کودک به عهده مادر می افتد. ولی با توجه به خستگی شدید و حالت افسردگی بعد زایمان که بیشتر زنان بعد از زایمان دارند، باید مراقب خودتان باشید. ولی یادتان باشد همسرتان هم کار می کند و خسته به خانه می آید. بنابراین همیشه در مورد کارهایی که می توانید در نگهداری از نوزاد به هم کمک کنید حتی‌الامکان از قبل برنامه ریزی کنید.

در حالی که از او مراقبت می کنید تا روز به روز بزرگ تر شود و یادش می دهید تا چه طور بنشیند، راه برود، بدود، حرف بزند؛ شما هم خیلی چیزها یاد می گیرید و انسان کامل تری می شوید.
هیچ چیزی جای تجربه مادر و پدر شدن را نمی گیرد از لحظه به لحظه آن لذت ببرید تا حتی خستگی این مسوولیت جدید را لذت بخش تر کنید.

هیچکس همه چیز تمام نیست ولی همه می‌توانند بهتر شوند

یکی دیگر از نکاتی درباره بچه داری احتمالا قبل از زایمان یا حتی قبل از بارداری کتاب یا کتاب‌هایی را در باره زایمان و بچه داری خریداری و مطالعه کرده‌اید. گاهی از طریق اینترنت اطلاعاتی را در مورد کودک و زایمان و نحوه مراقبت کودک جست وجو کرده اید. مادر یا مادر همسرتان یا دوستانی که قبلا بچه دار شده اند هم تجربیات شان را در اختیار شما می گذارند.
بعضی از این تجربیات عالی است و بعضی‌ها کلافه کننده. نه نگران شوید نه احساس گناه کنید. با کمک همسرتان بهترین را برای کودک تان انتخاب کنید. هماهنگی هر دو شما در یک روش نسبت به کودک تان آرامشی همیشگی برای همه شما به همراه دارد. قرار نیست دوران بعد از زایمان برای شما دوران سخت و پرتقلایی باشد. بلکه با هم سویی شما و همسرتان یک فصل جدید در زندگی‌تان شروع شده است. همراه با کودکی که فوق‌العاده است و با حضورش قرار است شخصیت شما هم شکوفا شود.

از همسرتان کمک بگیرید

دو تا سه ماه اول نوزاد به مراقبت زیادی نیاز دارد. بیشتر وقت‌ها دوست دارد در آغوش مادر باشد. به همین دلیل وقتی خواب است شاید نتوانید حرکتی بکنید تا مبادا آرامش او را به هم بزنید. اشکالی ندارد همسرتان بعضی از کارهای شما، کودک و خانه را انجام بدهد. شاید بد نباشد قبل از زایمان تقسیم وظایف کنید.

تمام غذا هایی را که برای‌ شما می آورند بپذیرید

بعضی از افراد خانواده، دوستان یا همسایگان برای زن تازه مادر شده غذاهایی می آورند چون می دانند او توانایی و وقت آشپزی ندارد. می توانید آن ها را در فریزر یا یخچال بگذارید و کم کم استفاده کنید. شاید بعضی از غذاها را دوست نداشته باشید ولی حداقلش این است میهمان دیگری که می آید دغدغه آشپزی ندارید.

از هر لحظه بودن با فرزندتان لذت ببرید

روزها می‌آیند و می روند و شما به پرستاری از او مشغول هستید. برایش لالایی می خوانید. گاهی که می خوابد دلتان می خواهد کنارش دراز بکشید، نگاهش کنید و حتی چرت کوچکی بزنید در حالی که بوی او را احساس می کنید. لباسش را عوض می‌کنید، حمامش می‌کنید، ماساژش می‌دهید، و روز به روز شاهد بزرگ شدنش هستید. از لحظه به لحظه آن لذت ببرید.
در انتها امیدواریم که این مطلب برای کسانی که می خواهند اولین بار حس مادر شدن را تجربه کنند مفید واقع شده باشد. مادر شدن یکی از بهترین حس های دنیا برای هر خانمی است پس سعی کنید با مدیریت و مطالعه درست این حس را هرچه بهتر و بهتر کنید. با تشکر که تا انتهای این مطلب ما را همراهی کرده اید برای ارسال مطلب به دوستان خود می توانید از کلید های ارسال مطلب نیز استفاده کنید.

نوشته اگر اولین بار مادر شدن را تجربه می کنید بخوانید اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی نازشو پدیدار شد.

Powered by FunRooz.Com

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ | بازدید: 31 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران