خانه » سرگرمی » خواندنی دیدنی » سریع ترین موجود جهان چیست؟

برگزیده های سایت

۱۰ زیباترین زنان جهان در سال ۲۰۱۹ | از جی جی حدید تا لیزا سوبرانو عکس های زیباترین دختران چینی + معرفی و مشخصات کامل ظاهری عکس کودکی سوپر استارها | از جاستین بیبر تا آنجلینا جولی رازهای زندگی مشهورترین ستاره ها | از مت دیمون تا ناتالی پورتمن درآمد سوپر استارها در یک روز چقدر است | از سایمن کاول تا اد شیرن عکس های ۱۰ زیباترین بازیگران زن ایرانی + بیوگرافی مدلینگ های زن مشهور دنیا چگونه تبدیل به سوپر مدل شدند؟ +عکس بهترین نوستالژی های ژاپنی در ایران | از نیسان تا پاناسونیک ستاره هایی که زیباترین لبخند را دارند | از مگان فاکس تا سلنا گومز معرفی ستاره هایی که نقاش هستند | از جانی دپ تا لیدی گاگا تیپ بهمن ماهی ستاره های ایرانی | از هدیه تهرانی تا الهام حمیدی محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها زوج های معروفی که همیشه ست می پوشند | اخبار سلبریتی ها همراه با عکس سلفی های خطرناک که منجر به مرگ شدند | عکس های مرگبار خبرهای جدید از اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی مشهور جهان خوشتیپ ترین زوج های مشهور دنیا | از جنیفر لوپز تا دیوید بکهام +عکس

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

سریع ترین موجود جهان چیست؟

کشنده ترین موجودات جهان ممکن است در برابر سرعت موجوداتی که در این مقاله معرفی می شود به راحتی مغلوب شوند.

به گزارش آلامتو به نقل از روزیاتو؛ حیوانات بسیار عجیب و شگفت انگیز هستند. همانطور که در طبیعت دیده می شود برخی از این حیوانات نسبت به دیگران بسیار سریع تر بوده و برخی دیگر نیز به شدت کند حرکت می کنند. وقتی که به چیتا فکر می کنیم بلافاصله به یاد سرعت خواهیم افتاد. مهم نیست که زیستگاه و جایگاه یک حیوان در زنجیره ی غذایی کجا باشد، سریع بودن خصیصه ای است که می تواند تفاوت بین زنده ماندن و انقراض باشد. آیا می دانید سریع ترین حیوانات روی زمین کدام هستند؟ آیا می دانید سرعت انسان در مقایسه با آن ها چقدر است؟ در ادامه می خواهیم شما را با سریع ترین جانوران کره زمین آشنا کنیم.

سریع ترین جانور کره زمین

سریع ترین موجودان جهان,پرسرعت ترین حیوان دنیا

بدون شک سریع ترین حیوان کره زمین شاهین است که هم مقام سریع ترین حیوان روی کره زمین را در اختیار دارد و هم سریع ترین پرنده را. این پرنده می تواند در هنگام شیرجه رفتن به سرعتی بالاتر از ۲۴۰ مایل در ساعت (۳۸۴ کیلومتر در ساعت) برسد. شاهین شکارچی بسیار ماهری است و بخش زیادی از این مهارت به همین سرعت خیره کننده در هنگام شیرجه رفتن مربوط می شود. شاهین ها معمولاً از پرندگان دیگر تغذیه می کنند اما دیده شده که در مواردی خاص خزندگان و پستانداران کوچک و حشرات را نیز شکار کرده اند.

سریع ترین جانور روی زمین

سریع ترین موجودان جهان,پرسرعت ترین حیوان دنیا

سریع ترین جانور روی زمین چیتا است که سرعت آن تا ۷۵ مایل در ساعت (۱۲۰ کیلومتر در ساعت) نیز می رسد به همین جای تعجب ندارد که آن ها خیلی زود به شکار خود می رسند و رمز موفقیت شان در شکار نیز همین سرعت بالاست. چیتا معمولاً از غزال و دیگر حیوانات شبیه آن تغذیه می کند. چیتا گام هایی بلند و بدنی کشیده و انعطاف پذیر دارد که هر دو برای دویدن با نهایت سرعت مفید هستند. اما دویدن با چنین سرعت سرسام آوری خیلی خسته کننده و البته خطرناک است به همین دلیل چیتاها تنها تا لحظاتی می توانند سرعت باور نکردنی خود را حفظ کنند زیرا دمای بدنشان آن قدر بالا می رود که ممکن است به مرگ منتهی شود.

گوزن شاخدار

سریع ترین موجودان جهان,پرسرعت ترین حیوان دنیا

گوزن شاخدار نیز اگر چه به اندازه چیتا سریع نیست اما می تواند سرعت خود را در مسافت های بسیار بیشتری نسبت به چیتا حفظ نماید. بر اساس تحقیقات این حیوان می تواند سرعت خود را به فراتر از ۵۳ مایل در ساعت (۸۵ کیلومتر در ساعت) برساند. در مقایسه با چیتا می تواند گوزن شاخدار را یک دونده ماراتون نامید که توان انجام حرکات هوازی را در حد بسیار بالایی داشته و می تواند به بهترین و بهینه ترین شکل ممکن از اکسیژن استفاده نماید.

سریع ترین جانور دریا

سریع ترین موجودان جهان,پرسرعت ترین حیوان دنیا

در مورد سریع ترین جانور دریا اختلاف نظر وجود دارد. برخی از محققان بر این باورند که ماهی بادبانی سریع ترین جانور دریازی است و برخی دیگر نیز نیزه ماهی سیاه را سریع ترین جانور دریا می دانند. هر دو می توانند به سرعتی بالاتر از ۷۰ مایل در ساعت (۱۱۲ کیلومتر در ساعت) برسند. برخی دیگر نیز شمشیر ماهی را در این رده بندی قرار داده و بر این باورند که شمشیر ماهی نیز می تواند به سرعت مشابهی دست یابد.

ماهی بادبانی

سریع ترین موجودان جهان,پرسرعت ترین حیوان دنیا

ماهی بادبانی (Sailfish) باله های پشتی خاص و بزرگی دارد که شبیه بادبان بوده و نامش را از همین باله ها گرفته است. علاوه بر سرعت آن ها شیرجه روهای بسیار ماهری نیز هستند و از ماهی های کوچکتری مانند ساردین تغذیه می کنند.

نیزه ماهی سیاه

سریع ترین موجودان جهان,پرسرعت ترین حیوان دنیا

نیزه ماهی سیاه نیز در رقابت برای کسب عنوان سریع ترین جانور دریا زی حضور داشته و با توجه به باله های پشتی بلندی که دارد از سرعت بسیار بالایی برخوردار است. این ماهی معمولاً در اقیانوس آرام و هند زندگی می کند و غذای او نیز از ماهی تن، ماهی ماکرل و ماهی مرکب تشکیل شده است. نمونه ی ماده این ماهی نسبت به نمونه نر آن بسیار بزرگ تر است.

شمشیر ماهی

سریع ترین موجودان جهان,پرسرعت ترین حیوان دنیا

شمشیر ماهی را می تواند در اقیانوس های هند، آرام و اطلس یافت. این ماهی نیز مانند ماهی بادبانی در هر ثانیه برابر طول بدنش به جلو حرکت می کند و نام خود را نیز از نوک درازش که شبیه شمشیر است می گیرد. در گذشته فکر می شد که این ماهی از نوک شمشیری خود برای سوراخ کردن بدن دیگر ماهی ها استفاده می کند اما بعدها مشخص شد که از این نوک تیز خود برای جدا کردن گله ماهی ها استفاده می کند تا بدین ترتیب شکار آسان تری داشته باشد.

سریع ترین جانور در هوا

سریع ترین موجودان جهان,پرسرعت ترین حیوان دنیا

عقاب اگر چه در مقایسه با شاهین ها سرعت بسیار کمتری دارند اما می توانند سرعت خود را در هنگام شیرجه به سمت طعمه تا ۲۰۰ مایل در ساعت (۳۲۰ کیلومتر در ساعت) برساند. عقاب ها در بالای هرم زنجیره غذایی حضور داشته و شکارچیانی فرصت طلب خوانده می شوند. آن ها معمولاً از دیگر پرندگان و پستانداران کوچک تغذیه می کنند و طول هر بال آن ها ممکن است از ۲ متر نیز فراتر برود.

سرعت انسان ها چقدر است؟

سریع ترین موجودان جهان,پرسرعت ترین حیوان دنیا

اگر چه انسان ها نمی توانند به سرعت سریع ترین حیوانات حتی نزدیک هم شوند اما انسان می تواند در نهایت به سرعتی در حدود ۲۵ مایل در ساعت (۴۰ کیلومتر در ساعت) نیز برسد. اما سرعت متوسط انسان در حدود ۱۱ مایل در ساعت (۱۷٫۵ کیلومتر در ساعت) است که در مقایسه با دیگر پستانداران بزرگ سرعت کمتری محسوب می شود. فیل ها می توانند به حداکثر سرعت ۲۵ مایل در ساعت (۴۰ کیلومتر در ساعت) برسد، در حالی که نهایت سرعت کرگدن و اسب آبی از ۳۰ مایل در ساعت (۴۸ کیلومتر در ساعت) نیز فراتر خواهد رفت.

The post سریع ترین موجود جهان چیست؟ appeared first on آلامتو.

Powered by FunRooz.Com

تاریخ انتشار: جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ | بازدید: 86 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران