خانه » سرگرمی » خواندنی دیدنی » لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

برگزیده های سایت

۱۰ زیباترین زنان جهان در سال ۲۰۱۹ | از جی جی حدید تا لیزا سوبرانو عکس های زیباترین دختران چینی + معرفی و مشخصات کامل ظاهری عکس کودکی سوپر استارها | از جاستین بیبر تا آنجلینا جولی رازهای زندگی مشهورترین ستاره ها | از مت دیمون تا ناتالی پورتمن درآمد سوپر استارها در یک روز چقدر است | از سایمن کاول تا اد شیرن عکس های ۱۰ زیباترین بازیگران زن ایرانی + بیوگرافی مدلینگ های زن مشهور دنیا چگونه تبدیل به سوپر مدل شدند؟ +عکس بهترین نوستالژی های ژاپنی در ایران | از نیسان تا پاناسونیک ستاره هایی که زیباترین لبخند را دارند | از مگان فاکس تا سلنا گومز معرفی ستاره هایی که نقاش هستند | از جانی دپ تا لیدی گاگا تیپ بهمن ماهی ستاره های ایرانی | از هدیه تهرانی تا الهام حمیدی محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها زوج های معروفی که همیشه ست می پوشند | اخبار سلبریتی ها همراه با عکس سلفی های خطرناک که منجر به مرگ شدند | عکس های مرگبار خبرهای جدید از اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی مشهور جهان خوشتیپ ترین زوج های مشهور دنیا | از جنیفر لوپز تا دیوید بکهام +عکس

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟ 

لاکچری در واقع کلمه انگلیسی Luxury است که ما در طول سالیان دراز مخفف آن را تلفظ می‌کردیم و می‌گفتیم لوکس Lux، لوکس یعنی تجملی عامرانه بخواهیم بگوییم لوکس برابر است با بنز در واقع با وجودی که لوکس یک واژه لاتین به معنای تجملی است اما در زبان پارسی مانند یک کلمه پارسی با آن برخورد میشود. لوکس گرایی یا لاکشری «Luxury» به معنای شکلی از زندگی است که در آن فرد ترجیح میدهد اجناس لوکس را بخرد.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

لاکشری با وجودی که به تلفظ صحیح واژه انگلیسی نزدیکتر است اما در ایران به صورت لاکچری تلفظ میشود. البته با توجه به جا افتاده بودن کلمه لوکس در زبان پارسی همان ترجمه لوکس گرایی برای آن مناسب تراست.

 

لاکچری یک سبک زندگی است که در آن فرد اصرار دارد گرانقیمت ترین و باکیفیت ترین اقلام را در بین کالاها و خدمات انتخاب کند چرا که گمان می‌کند با اینکار تجربه ممتاز و حس برتر و بالاتری نسبت به هم رده های خود در جامعه پیدا می‌کند.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

خودرو های لاکچری را همه ی در زیر پای فوتبالیست های معروف دیده ایم. ساعت ها، جواهرات، مبلمان و وسائل خانگی و همین طور هتل ها و رستوران ها از کالاها و خدمات لاکچری به حساب می‌آیند.به گزارش پارس ناز خرید بلیط تجربه های لذت بخش و نادر مثل سفر به فضا هم از جمله خریدهای لاکچری شناخته می‌شود. میوه فروشی که میوه های درشت و باکیفیت را در فضایی جداگانه نگه می دارد هم یک لاکچر فروش است که دنبال مشتری پولدار و لاکچرپسند میگردد.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

بازار لاکچری یا لوکس فروشی یک بازار بسیار پردرآمد و البته با مشتریان خاص است. مشتریان مغازه های لاکچری آدم هایی هستند که در مورد قیمت زیاد چانه نمی‌زنند و بیشتر از قیمت نگران واقعی بودن نام تجاری یا برند محصولی هستند که می‌خرند. بهمین خاطر اگر بتوانید محصول خودرا بعنوان یک برند یا نام تجاری لاکچری به لوکس گراها معرفی کنید و به آنها بقبولانید که با خرید این محصول می‌توانند جزو باشگاه لاکچرها باشند.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

میتوانید مطمئن باشید که برنده شده اید و جایگاهی عالی در بازار برای خود ایجاد کرده‌اید. البته هنوز تعریف مشخص و واحدی برای لاکچری «Luxury» در دنیاوجود ندارد. به گزارش پارس ناز خیلی ها معتقدند هر چه جنس گرانقیمت تر و کمیاب تر باشد لاکچری تر است. برای همین وقتی یک ساعت لاکچری به دست میکنند اصرار دارند ثابت کنند دارای شناسنامه تائید شده و عدد سریال قابل رهگیری از طریق اینترنت است.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

از همه ی مهم تر از این ساعت فقط تعداد مشخص و محدودی تولید شده که افراد خاص و معروف و سرشناسی آن را در کلکسیون خود دارند. بد نیست بدانید که تب لوکس گرایی فقط پولدارها و خوش درآمدها را نگرفته است. حتی در خانه های افراد کم درآمد هم شما میتوانید وسایل مشخصی را پیدا کنید که فقط به خاطر لوکس و تجملی بودن وجودشان در خانه تحمل می‌شود.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

جالب اینجاست که شوق جست‌وجو برای وسایل لوکس یا لاکچری ، حتی از همان زمان غار نشینی نیز همراه انسان بوده است. به گردن آویختن دندان شیری که برای شکارش زحمت زیادی کشیده شده بود یا آویزان کردن عاج فیل از سقف غار، همگی حکایت از شوق و علاقه شدید انسان غار نشین به متفاوت بودن و به قول لاکچرهای امروزی متمایز بودن میکند. شک نیست که لاکچری یک پدیده اجتماعی است که در برخورد و ارتباط طبقات خاصی از انسانها با یک دیگر معنا پیدا می‌کند.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

ما وسایل لوکس را برای دل خودمان نمی‌خریم. میخواهیم با آن مفهومی رابه دیگران نشان دهیم. بدیهی است که از لحاظ روان شناسی این مفهوم لوکس نمایی یا به رخ کشیدن و نمایش اجناس لوکس یک پدیده ذهنی و غیرواقعی است، اما با این وجود تعداد زیادی از افراد پولدار و حتی طبقه متوسط جامعه حاضرند سلامتی و سرمایه خود رابه خطر بیاندازند و حتماً لاکچرگونه زندگی کنند.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

بازار عرضه خدمات و محصولات لاکچری یک گوشه بازار «Niche Market» است که سودی کلان در آن خوابیده است. باید پذیرفت که افراد پولدار و بسیار ثروتمند جامعه جهانی را نمیتوان نادیده گرفت. این افراد داشتن یک زندگی لوکس و متمایز را حق خود میدانند و اصرار دارند که به هر شکلی که شده، متمایز بودن شان را هم بخود و هم به دیگران ثابت کنند.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

بهمین خاطر با فراغ خاطر و بدون تاخیر و چانه زنی ثروت خودرا برای خرید محصولات و استفاده از خدمات لاکچری به جریان می‌اندازند و با دست و دلبازی پول خرج میکنند. صاحبان کسب و کارهایی که برای مشتریان لاکچری محصول خاص داشته باشند و بتوانند این گروه از مشتریان ویژه رابه سمت خود جلب کنند، در واقع برنده بازار هستند.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

اما نکته این جاست که این تاجران قبل از هر کاری باید لاکچر بودن محصول و خدمات خود رابه مشتری لوکس گرا و ممتاز ثابت کنند. اینجاست که بحث بازاریابی لاکچری و یافتن رسانه ای مناسب برای معرفی محصولات و خدمات لاکچری مطرح میشود. به جرات می‌توانیم بگوئیم که مجله «انرژی مثبت» یک مجله لاکچری برای ساکنین دنیای لاکچری هاست. انرژی مثبت برای خود یک برند خاص با مطالبی ویژه و متمایز است.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

چرا که تنها به معرفی محصولات و خدمات لاکچری نمیپردازد، بلکه نگاهی یکپارچه نگر دارد و تمام حوزه های روانشناسی، اقتصادی، سلامت و چالش های زندگی شغلی و اجتماعی انسان هایی که در جستجوی تمایزهای مثبت اند را پوشش میدهد. ما براین باوریم که شاید مقدار طلای موجود در جهان محدود باشد، اما ثروت جاری و قابل استخراج دراین دنیا پایان ناپذیر است و میتواند توسط هر انسانی روی زمین خلق شود و تکثیر گردد.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

وقتی ثروت عالم بی پایان باشد، پس همه ی انسانها این فرصت و از همه ی مهم تر این حق را دارند که لاکچری ترین زندگی را برای خود و فرزندان خویش رقم بزنیم. بهمین خاطر مجله انرژی مثبت را یک مجله لاکچری برای همه ی انسان های روی زمین می‌دانیم. اثبات انرژی مثبت خود انرژی مثبت است. با ما همراه باشید. شما رابا دنیای جدیدی آشنا خواهیم ساخت. دنیایی فراتر از دنیای لاکچری ها.

 

معنا و کاربرد واژه لاکچری یا تلفظ درست تر آن لاکشری در ادبیات امروز جهان چیست؟

در ابتدای این گزارش توضیحات مختصری درباره کلمه لاکچری ، تلفظ و طرز نوشتن آن و واژه های هم معنی یا مخالف دادیم که در ادامه به شرح کلمه های هم معنی با لاکچری در زبان پارسی می پردازیم که به درک بهتر این کلمه کمک میکند

 

لاکچری یعنی تجمل

کلمه تجمل ریشه در زبان عربی دارد و یکی از معانی آن در زبان پارسی زیبایی است و پیامبر میفرماید : ” خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد و دوست دارد نعمت های خودش را در بنده اش ببیند . خداوند فقر و اظهار به فقر را دشمن می‌داند ” هر انچه در اطراف ما ودر دنیاوجود دارد نشانه هایی از زیبایی و زشتی «نازیبایی» را در خود دارد که البته تشخیص این زشتی و زیبایی به سلیقه افراد ، سبک زندگی و محیط و جامعه ای که در آن زندگی کرده اند بستگی دارد.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

حتی ساخته های دست بشر از داشتن این ویژگی ها مستثنا نیست. کلمه تجمل به معنای آراستن است ودر زندگی به معنای گرایش به زیبا نشان دادن است که البته مرز باریکی بین فخر فروختن به دیگران با تجمل است که زیاده روی در تجمل گرایی باعث گذشتن از مرز تجمل است که عملی بسیار مذموم و ناپسند است.

 

لاکچری یعنی گران بودن

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

گران بودن یکی از شاخص های لاکچری است؛ البته تنها یکی از شاخص ها. متاسفانه بدلیل کج فهمی، در زبان امروز مردم، هر چیز گرانی لوکس نامیده می‌شود در حالی‌که ممکن است هرگز کیفیت مطلوب را نداشته باشد و یا دقت لازم برای ساخت و پرداخت آن بکار گرفته نشده باشد. به هرحال واضح است کالایی که ساعت ها زمان برای طراحی و ساخت آن از عمر افراد سپری شده است، قیمت بالایی هم دارد.

 

لاکچری یعنی شکوه

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

واژه های مترادف با این واژه عبارت اند از شان، شوکت، حشمت، بزرگی، بزرگواری، جاه و جلال، دبدبه، ابهت، فر. شکوه یعنی جلوه کردن به بزرگی و جلال و خوبی. چیزی که شکوه دارد، در کمترین زمان، زبان انسان را بند می آورد و او را مبهوت خود می‌کند. هر چیز شکوهمند آن قدر از لحاظ احساسی انسان را بر می انگیزد که توصیف کردن چگونگی این روند و این‌که چه چیز باعث این وجد و شعف درونی میشود، تقریباً ناممکن است.

 

لاکچری یعنی فراوانی

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

وفور و بسیار بودن در جنبه های مختلفی نمود پیدا می‌کند از جمله در مورد تزئینات یک شیء یا لباس و یا تعدد اتاق های یک خانه. زیاد بودن بطور کلی چیزی است که پس از رفع نیاز های اولیه و به دست آمدن ضرورت ها به سراغ انسان می‌آید. البته گاهی زیاد بودن به حد ریخت و پاش میرسد که رفتاری ناپسند است.

 

لاکچری یعنی تزئینی بودن

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

انسان زمانی به سراغ تزئین کردن میرود که بخواهد به چیزی فراتر از کاربردی بودن یک وسیله برسد. خرید یک تابلو، یک مجسمه یا یک فرش اصیل، مثال هایی از تلاش انسان برای آراستن و تزئین کردن محیط پیرامون خود است. تزئین کردن به مفهوم توجه بیشتر هم است. هر کس ممکن است به پوشاک، خودرو، یا محل زندگی خود بیشتر توجه کند و آن را تزئین کند. تزئین کردن طبق معمول با اضافه کردن همراه است.

 

لاکچری ، وجوه بسیاری دارد. توصیف یک خانه، خودرو و یا هر ساخته بشری با این واژه، تنها به معنای گرانی آن چیز نیست. کیفیت ساخت و پرداخت، رعایت اصول هنری و تعداد زیادی از موارد دیگر که در مقاله های بعدی به انها خواهیم پرداخت، از لازمه های این ساخته هاست. لاکچری مانند هر مفهوم و یا شیء دو وجه پسندیده و ناپسند می‌تواند داشته باشد.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

همانطور که چاقو می‌تواند ابزار نجات جان انسان در دست دکتر باشد و یا آلت قتل وی در دست یک جانی. لاکچری میتواند بطور صحیح بکار گرفته شود؛ به منظور آسایش و رفاه بیشتر. از سوی دیگر می‌تواند بطور غیر اخلاقی و به منظور نمایش توانگری مالی بکار گرفته شود که پسندیده نیست.

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

سبک زندگی لاکچری ،ساعت لاکچری چیست ،هشتگ لاکچری

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

لاکچری زندگی کردن ،نوشتن لاکچری به انگلیسی ،معنی کلمه luxury

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

اصطلاح لاکچری یعنی چه ،معنای واقعی لاکچری

لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟

زندگی لاکچری

 

نوشته لاکچری یعنی چه؟ چطور لاکچری زندگی می کنند؟ اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.

Powered by FunRooz.Com

تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ | بازدید: 60 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران