خانه » سرگرمی » خواندنی دیدنی » ایدز چگونه منتقل می شود!

برگزیده های سایت

اس ام اس ادبی عاشقانه و ناب برای شما ۳۱ عکس برای پروفایل محرم عکس های بازیگران و چهره ها مشهور این روزها (۳۳۶) عکس های بازیگران و چهره های جنجالی (۳۳۵) عکس های بازیگران و ستاره های سلبریتی (۳۳۴) عکس های بازیگران و چهره های سلبریتی (۳۳۳) علی حاتمی، سوته‌دلِ سینمای ایران آنجلینا جولی درباره تنها بودنش درد دل کرد قدکوتاه ترین زنان بازیگر زیبای هالیوودی را بشناسید خانم مجری مشهور که ۱۰ سال ممنوع التصویر است آزاده نامداری شخصیتی که دوست دارد نامدار باشد از بازیگران و چهره های مشهور چه خبر؟ عکس های مدلینگ جنیفر لارنس برای برند دیور عصبانیت شدید مهناز افشار در سانسور عاشقانه جنجالی شدن بی حجابی آزاده نامداری در رسانه های خارجی بیماری فلج صورت آنجلینا جولی پس از طلاق حاشیه های جنجالی ازدواج مجدد بازیگران ایرانی ازدواج شهردار با تمساح! + عکس آزار جنسی دختران ورزشکار تیم ملی جنجال جایزه گذاشتن داعش برای سر دختر ایرانی + عکس
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

ایدز چگونه منتقل می شود!

انتقال ایدز

ایدز می تواند از طریق رابطه جنسی منتقل شود که در سکس مقعدی و سکس دهانی نیز امکان انتقال وجود دارد. البته با دست دادن و روبوسی بیماری ایدز منتقل نمی شود.

راه های انتقال ایدز

۱-     راه انتقال جنسی : در این راه به علت آلوده بودن ترشحات جنسی احتمال انتقال وجود دارد. در سکس مقعدی و سکس دهانی هم این انتقال صورت می گیرد.
۲-     راه انتقال خونی: در این راه اگر خون یا فراورده های خونی فرد آلوده به خون فرد سالم راه یابد باعث انتقال بیماری می شود.

۳-     راه انتقال از مادر به جنین: در این راه بیماری از مادر آلوده به جنین منتقل می شود.

۴-     راه انتقال از طریق شیر مادر: در این راه بیماری از طریق شیر مادر آلوده به شیرخواری که از شیر مادر تغذیه می کند منتقل می شود.

این بیماری از طریق بزاق منتقل نمی شود لذا در بوسه گرفتن یا حتی بوسه فرانسوی انتقال بیماری صورت نمی گیرد. ولی باید توجه داشت ویروس دیگری به نام هپاتیت ب وجود دارد که از طریق بزاق منتقل می شود. البته این بیماری  به کسی که واکسن بیماری هپاتیت ب را زده باشد و سطح ایمونوگلوبولین وی بالای ۱۰ باشد منتقل نمی شود.

بیماری ایدز یک بیماری با پیچیدگیهای خاص خود می باشد و علامت اختصاصی مربوط به خود ویروس ندارد بلکه به دلیل تضعیف سیستم ایمنی فرد را در مقابل سایر بیماریها ضعیف می سازد. در ابتدای ورود ویروس به بدن در یکماه اول علایمی شبیه سرماخوردگی می تواند ایجاد شود که بعد از چند روز خوب می شود و فرد دیگر علامتی ندارد تا زمان تضعیف سیستم ایمنی. این زمان بین ۶ ماه تا بیست سال ممکن است طول بکشد و با تضعیف سیستم ایمنی سایر بیماریها با شدتی بیشتر به سراغ فرد می ایند. در واقع علایم بیماریهای دیگر و مقاومت آنها در مقابل درمان ما را به شک می اندازد که نکند سیستم ایمنی فرد تضعیف شده باشد و بعد از بررسی این موضوع می فهمیم که فرد دچار نقص سیستم ایمنی شده است و علت این نقص ویروس اچ ای وی می باشد.

دوستانی هم که سوال پرسیده برای اطمینان از مبتلا نبودن باید چیکار کنم ؟

بعد از یکماه از رابطه یکبار ازمایش اچ ای وی می دهید اگر مثبت باشد که باید تکرار شود و با ازمایش دیگری تایید شود و اگر منفی باشد حدود ششماه بعد نیز ازمایش مجددی انجام می شود تا با اطمینان بالا از عدم ابتلا به این بیماری مطمئن شوید.

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 19 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران