خانه » سرگرمی » خواندنی دیدنی » عشق شهسوارانه چیست؟

برگزیده های سایت

استوری داغ و پربازدید هنرمندان و بازیگران کشور خوشتیپ ترین ستاره های این هفته سینما | مدل لباس بازیگران معروف خارجی اولین فینالیست با حجاب در مسابقه دختران شایسته + عکس وسایل عجیبی که برای قتل به کار برده شدند | عجیب ترین آلت های قتاله تصاویر عجیب ترین حیوانات خانگی سلبریتی ها ترسناک ترین فیلم های تاریخ جهان در یک نگاه + تصاویر چهره های معروف در مراسم خاکسپاری حسین عرفانی مجموعه جملات و عکس نوشته های تسلیت عاشورا تاسوعا ۱۵ عکس پروفایل خاص محرم ۱۰ عکس گل برای پروفایل عکس بازیگران و چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی (۴۹۴) مشهورترین و زیباترین بازیگر زن کشور چین ناپدید شده است جسدهای مومیایی شده معروف ترین افراد جهان + تصاویر تصاویر استوری و واکنش بازیگران به درگذشت حسین عرفانی اخبار بازیگران و هنرمندان خارجی مشهور دنیا در اینستاگرام (۵) عطرهای پاییزی ویژه آقایان | برترین برندهای عطر برای فصل سرما ۱۶ عکس پروفایل عاشقانه جدید چه گوارا و حقایقی جالب و خواندنی درباره او استوری بازیگران و هنرمندان در اینستاگرام ایرانی (۲۱)

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

عشق شهسوارانه چیست؟

مجموعه : خواندنی دیدنی
وبسایت تابناک با تو: عشق شهسوارانه «courtly love» یک نوع رویکرد متمایز به عشق در ادبیات قرون وسطا بوده است و اصطلاحی رایج در اروپای آن زمان به شمار می رفت.

در عشق شهسورانه اغلب زنان درخواست های مختلفی را از شوالیه ها داشتند و آنها نیز برای رسیدن به زن مورد علاقه و اجرای خواسته های او از هیچ خطر پذیری دریغ نمی کردند.

عشق شهسوارانه چیست؟

عشق شهسوارانه در چندین مرحله خلاصه می شد: دیدن بانوی مورد نظر و شیفته ی او شدن، تحسین و به شگفت آمدن از فضایل مادی و معنوی او از دور، فداکاری و جان فشانی برای او، در مرحله ی چهارم عدم پذیرش توأم با وقار از سوی بانوی مورد نظر بوده است. سپس شوالیه به اظهار مجدد عشق می پرداخت و در برابر زن مورد علاقه اش زانو می زد و به سوگند یادکردن های بسیار برای اثبات عشق خود می پرداخت.
 

عشق شهسوارانه چیست؟

 
شوالیه پس از آن به ماجراجویی و انجام کارهایی که به شجاعت نیاز دارد می پرداخت و در نهایت عشق نهانی خود را در برابر عموم آشکار می کرد. اما در این نوع از عشق آن دو هیچگاه به یکدیگر نمی رسیدند و داستان به شکل غم انگیزی به پایان می رسید.
 
ریشه  های این نوع از عشق ابتدا در داستانها شکل گرفت. پاک سیرتی، نجابت و شجاعت مرد برای تصاحب زن مورد علاقه اش در داستان های قرون وسطایی بسیار آمده است. این نوع از ابراز علاقه به عنوان ابزاری اجتماعی در قرن یازده میلادی و برای اولین بار توسط نورمن ها اجرا شد.

فردی به نام “گاتسون پاریس” اولین شخصی بود که این نوع از مراحل را در پیش گرفت و پس از او بسیاری از شوآلیه ها و سلحشوران برای تحت تأثیر قرار دادن زنان نجیب زاده از این روش استفاده می کردند. گاهی اوقات این عشق های آتشین به جنگ و خون ریزی نیز تبدیل می شد. در این نوع عشق بیشتر شور و اشتیاق برای رسیدن مهم بود تا رابطه ی جنسی. شوالیه ها با جنگیدن برای عشقشان سعی می کردند شور و علاقه ی خود را به او نشان دهند و زنان نجیب زاده و اشرافی را تصاحب کنند.

 

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 15 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران