خانه » اختصاصی فان روز » سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

برگزیده های سایت

۱۰ زیباترین زنان جهان در سال ۲۰۱۹ | از جی جی حدید تا لیزا سوبرانو عکس های زیباترین دختران چینی + معرفی و مشخصات کامل ظاهری عکس کودکی سوپر استارها | از جاستین بیبر تا آنجلینا جولی رازهای زندگی مشهورترین ستاره ها | از مت دیمون تا ناتالی پورتمن درآمد سوپر استارها در یک روز چقدر است | از سایمن کاول تا اد شیرن عکس های ۱۰ زیباترین بازیگران زن ایرانی + بیوگرافی مدلینگ های زن مشهور دنیا چگونه تبدیل به سوپر مدل شدند؟ +عکس بهترین نوستالژی های ژاپنی در ایران | از نیسان تا پاناسونیک ستاره هایی که زیباترین لبخند را دارند | از مگان فاکس تا سلنا گومز معرفی ستاره هایی که نقاش هستند | از جانی دپ تا لیدی گاگا تیپ بهمن ماهی ستاره های ایرانی | از هدیه تهرانی تا الهام حمیدی محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها زوج های معروفی که همیشه ست می پوشند | اخبار سلبریتی ها همراه با عکس سلفی های خطرناک که منجر به مرگ شدند | عکس های مرگبار خبرهای جدید از اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی مشهور جهان خوشتیپ ترین زوج های مشهور دنیا | از جنیفر لوپز تا دیوید بکهام +عکس

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

سالت بی در ابتدا از اینستاگرام کار خودرا شروع کرد تا در انتها توانست به شهرت جهانی برسد ودر حضور تعداد زیادی از ستاره ها حاضر شده است.

 

 نصرت گوکچه نام واقعی یک آشپز معروف ترک است که اینروزها با نام «سالت بی» «Salt Bae» شناخته شده و ویدیویی از او در رسانه های اجتماعی دست به دست می‌گردد. دراین ویدیو او تکه ای گوشت رابا مهارت و ظرافت تمامی تکه تکه کرده و با سبکی ناب روی آن نمک می پاشد.

 

آخرین حرکت وی پس از برش دادن تکه بزرگ گوشت این است که آرنجش را خم کرده و با حالتی شبیه بلند شدن مار کبرا, دانه های نمک را روی دستش غلتانده و روی گوش می پاشد. گوکچه یک آشپز ترک است که چندین کبابی و رستوران سرو استیک مشهور دراین کشور را اداره میکند که نام «نصرت» را روی انها گذاشته است.

 

اما حتی بعد از همه ی گیر شدن این ویدیو و مشهور شدن ژست او در رسانه های اجتماعی نیز به نظر نمیرسد طرفداران او چیزی در مورد این شخص و مهارت های او بدانند.

 

او کارش را از ظرف شستن شروع کرده است

هیچکس نمی‌تواند ادعا کند که سالت بی همه ی این موفقیت رابه صورت آماده و بدون دردسر و تلاش بدست آورده است زیرا حقایق ماجرا دقیقاً عکس این تصور است. وی در زمان نوجوانی کار خودرا با ظرف شستن در رستوران ها شروع کرد تا هزینه های زندگی خودرا تامین کند. تعداد زیادی از افراد از انجام دادن چنین کاری بیزارند

 

اما سالت بی حس دیگری به اینکار داشت. او عاشق غذا و آشپزی بوده و می‌خواست اطرافش جوی رستورانی داشته باشد و بهمین علت سختیهای دستیابی به این آرزو را نیز به جان خرید.او رویای داشتن رستوران خودش را در سر پرورانده و می‌خواست مهارت و استعداد خود در آشپزی رابه جهانیان نشان دهد.

 

به نظر می‌رسد که سالت بی اکنون توانسته این رویای خود رابه حقایق مبدل کند زیرا جهانیان وی را از طریق ویدیویی که از او در رسانه های اجتماعی در حال چرخیدن است به خوبی می شناسند.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

او رستوران هایی در ترکیه و امارات متحده عربی دارد

در واقع امروزه سالت بی علاوه بر به شهرت رسیدن, یک سرآشپز پیروز و کارآفرینی شناخته شده در کشورش و حتی خارج ازآن به شمار می‌آید. وی اکنون در سراسر ترکیه ۶ رستوران ودر دوبی نیز یک رستوران دارد که نام رستوران های زنجیره ای «نصرت» را بر خود دارند. رستوران های او همواره پیروز بوده

 

ودر خاورمیانه مشتریان زیادی دارند اما از زمانی که ویدیو مذکور باعث شهرت او در سطح جهانی شده, رستوران هایش نیز بیش از پیش شلوغ شده اند. از این رو او نیت دارد که علاقه خود به آشپزی و غذا رابه دیگر نقاط جهان نیز منتقل کند و رستوران هایی در کشور های دیگر نیز راه اندازی نماید.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

او شخصاً به مشتریان خوشامد می‌گوید

سالت بی علاقه ی زیادی به غذا دارد و این علاقه رابه مشتریانش نیز منتقل می‌کند. او گرچه صاحب رستوران های زنجیره ای نصرت است اما مشتریان به سهولت به او دسترسی خواهند داشت. اگر در یکی از رستوران های او حاضر شوید «البته به علت شلوغ بودن باید از قبل رزرو کنید» شاید وی را در حال خوشامدگویی به مشتریان و خدمت دهی به آنها مشاهده نمایید.

 

در حالی‌که او بی شک نمیتواند دریک زمان ناب در ۷ رستوران متمایز حضور داشته باشد اما او هرروز به سختی در رستوران هایش کار می‌کند. او نمی‌خواهد که تنها اسمش روی رستوران هایش باشد بلکه نیت دارد احساسات و علاقه اش به آشپزی را از طریق غذاهایی که می پزد به مشتریانش منتقل نماید.

 

وقتی که او به مشتریان خوشامد گفته و با آنها تعامل میکند هیچ ظاهرسازی و یا تکلفی در رفتار او نخواهید دید. علاوه بر غذا های لذیذ, علت بسیاری برای مراجعه مجدد به رستوران های نصرت, شخصیت, دیدگاه و علاقه اش به شغل و هنر آشپزی است.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

لئوناردو دی کاپریو از مشتریان او بوده است

یکی از عواقب خوشایند ویدیوی مشهور او این است که دقت زیادی را در سطح جهان بخود و رستوران هایش جلب کرده است.

 

گرچه وی از قبل نیز در خاورمیانه شخصیت مشهوری بود «دست کم در حوزه آشپزی و رستوران داری», اکنون نیز افراد سرشناسی از کشور های اروپائی و غربی برای دیدن او و خوردن دستپختش راهی ترکیه یا دوبی میشوند. یکی از این افراد لئوناردو دی کاپریو, بازیگر معروف هالیوودی است که هوس کرده بود دستپخت سالت بی را بچشد.

 

این امتحانی مهم برای دستپخت و شیوه فرآوری گوشت از سوی سالت بی بود زیرا لئوناردو دی کاپریو به شدت مخالف روشهای متداول پرورش گوسفند و گاو در دنیای مدرن است. در عکس هایی که در رسانه های اجتماعی دیده میشود سالت بی خود غذای دی کاپریو را آماده کرده و روی آن ادویه می ریزد و مشخص می‌شود که دی کاپریو نیز از مزه غذای سالت بی و روش آماده سازی آن متعجب شده است.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

او ۹ فرزند دارد

بله درست خوانده اید! به نظر میرسد که سالت بی علاقه زیادی به کودکان داشته و با دقت به ۹ کودکی که با او عکس گرفته اند به نظر می‌رسد که میراثی گرانبها در آینده از او بجای خواهد ماند. البته کاملاً مشخص نیست که تمامی کودکانی که در تصویر دیده میشوند متعلق بخود او باشند اما در زیر عکس خود به اهمیت گذراندن وقت با خانواده اشاره شده که برهمین اساس می‌توان ادعا کرد این بچه ها فرزنان او هستند.

 

بر اساس گفتگو ای که او درسال ۲۰۱۰ داشت وی تا آن زمان ازدواج نکرده بود اما شرایط زناشویی او ازآن پس تا کنون مشخص نبوده است. شاید فکر کنید با دقت به شهرتی که او اینروزها دارد اطلاعات زیادی در مورد زندگی شخصی او در دست باشد اما وی زندگی خصوصی اش را سری نگه داشته است. بهرحال به نظر میرسد که وی به خانواده اهمیت زیادی داده ودر زندگی او کودکان بسیاری وجود دارند.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

معنی نام رستوران های زنجیره ای او چیست؟

نام کبابی ها و رستوران های او از نام خودش گرفته شده اما وی سبک خاصی را در نوشتن و ادای این واژه بکار گرفته است. واژه «نصرت» «Nusret» در اصل به معنای پیروزی است اما باید بدانید که واژه کوتاه «et» در زبان ترکی به معنای گوشت است. بدین ترتیب نام واقعی رستوران های او که به شکل «Nusr-Et» نوشته می‌شود ترکیبی جالب و هوشمندانه از نام خود او و واژه ی گوشت در زبان ترکی است.

 

مشابه اسمش او به پیروزی و موفقیت بزرگی در حوزه رستوران داری و آشپزی دست یافته است و امروزه هر شخصی در خاورمیانه وی را می شناسد. حتی قبل از منتشر شدن ویدیوی مشهور نیز وی رستوران های متعددی در ترکیه داشته و استیک او بسیار مشهور بود.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

او در فقر بزرگ شده است

سالت بی اکنون بر قله موفقیت قرار دارد اما وضعیت همیشه برای او بهمین شکل نبوده است. او بسیار فروتن به نظر رسیده و شهرت تاثیر زیادی بر روی اخلاق او نداشته است. در واقع او دریک خانواده فقیر ترک به دنیا آمده و این اخلاق متواضعانه را در زمان کودکی آموخت. به نظر میرسد که وی بیشتر دانسته هایش را در منزل آموخته است. وی از زمانی که تنها ۱۴ سال سن داشت کار سخت و طولانی در رستوران ها را شروع کرد.

 

این تلاش های سخت بی هدف و بیفایده نبوده و اکنون او به غولی بزرگ و دوست داشتنی در دنیای رستوران داری و آشپزی مبدل شده است و هنوز نیز به همان سبک و سیاق به تلاش و سخت کوشی خود ادامه میدهد.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

او تحصیلات رسمی نداشته است

مهلت های آمزوشی در سراسر جهان یکسان نیستند و تعداد زیادی از کشورها شهروندان خود رابه داشتن تحصیلات ابتدایی ملزم نمیکنند. این موضوع در تعداد زیادی از جوامع قابل درک نیست اما در بعضی از کشورها, به خصوص در گذشته, رفتن به مدرسه و درس خواندن تنها مختص خانواده های ثروتمند و شناخته شده بوده است و بدین ترتیب تعداد زیادی از خانواده های فقیر باید مهارت های زندگی و تجارت را در منزل به فرزندانشان یاد می دادند.

 

در مورد سالت بی, به خاطر این که رفتن به مدرسه مجانی نبوده و هزینه هایی در پی داشت, خانواده اش توان تامین هزینه های تحصیل وی را نداشتند. بدین ترتیب وی در منزل آموزش دید و به نظر میرسد آموزش های او در منزل چنان پیروز بوده که وی را به جایگاه کنونی رسانده است.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

نخستین رستوران او در استانبول افتتاح شد

با پس انداز کردن دست مزد و چشم داشتن به رویای جاه طلبانه اش, وی نخستین رستوران خودرا در سن ۲۷ سالگی در استانبول افتتاح کرد که رستورانی بسیار کوچک با تنها هشت میز و ده کارگر بود. هدف او تهیه برترین گوشتی بود که می توانست پیدا کند. بنابر این وی به کشور های زیادی سفر کرد تا روش تهیه گوشت

 

در کشور های مختلف را یاد بگیرد. با اطلاعات و دانشی که دراین زمینه بدست آورد و ترکیب آن با استعداد و مهارتش در آشپزی وی استیک هایی پخت که در هیچ جای دیگری یافت نمی شد. بدین ترتیب وی بزرگترین کبابی زنجیره ای جهان را راه اندازی کرد که شهره ناب و عام شده و صدها کارگر و آشپز دارد.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

وی نتوانست ویزای ورود به ایالات متحده را دریافت کند

زمانی که وی به کشور های مختلف سفر می‌کرد تا با دنیای تهیه گوشت آشنا شود برای آمدن به ایالات متحده نیز تلاش بسیاری کرد. اما در کمال ناباوری ۵ بار تقاضای وی برای دریافت ویزای سفر به این کشور رد شد. اما در انتها این موضوع ادامه نداشته ودر سال ۲۰۰۹ وی توانست ویزای مسافرت سه ماهه به ایالات متحده را دریافت کند.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

ژست ناب او طرفداران بسیاری پیدا کرده است

ژست و سبک اصلی او در مزه دار کردن استیک هایش چنان منحصر به فرد بوده است که تعداد زیادی از هنرمندان در سراسر جهان ازآن الهام گرفته اند. در واقع اینروزها نقاشی های تعداد زیادی از او یا شخصیت های شبیه او با موهایی که به پشت شانه شده ودر حالی‌که عینک آفتابی بر چشم داشته و دست خودرا ثابت کرده

 

و مچش را در حرکتی نمادین خم کرده است در فضای رسانه های اجتماعی دست به دست می‌شود. بدین ترتیب شهرت وی در رسانه ها چنان بالا گرفته است که حتی هنرمندان نیز از او الهام گرفته و وی را با شخصیت های مشهور کارتونی مقایسه می‌کنند.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

حتی برونو مارس نیز از طرفداران سالت بی است

اینروزها برونو مارس یکی از مشهور ترین و دوست داشتنی ترین سلبریتی های جهان است. وی در حساب توئیتری خود عکسی از سالت می قرار داده و ثابت کرده که از دوستداران و طرفداران اوست. بدین ترتیب بر شهرت سالت بی افزوده شده و هرروز بیشتر و بیشتر در مورد او صحبت میشود. بی شک وی بخش قابل توجهی از شهرت سریع خودرا مدیون برونو مارس است پس بی شک بزودی وی را در رستوران های سالت بی برای خوردن یک استیک لذیذ خواهیم دید.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

وی شخصاً به گاوها رسیدگی کرده و انها را نوازش میکند

همان طور که قبلاً نیز گفته شد, سالت بی اینروزها صنعت ساخت گوشت رابه خوبی می شناسد. او نه تنها به آشپزی و طبخ گوشت علاقه ی زیادی دارد بلکه دوست دارد برترین گوشت را برای مشتریان خود تهیه نماید. پس جای تعجب ندارد که وی با آن همه ی دقت و مهارتی که در کباب کردن گوشت دارد زمان قابل توجهی را نیز درکنار گاوهای گوشتی خود گذرانده و شخصاً مراقب است که با آنها به خوبی رفتار شود.

 

حتی ویدیوهایی از او در رسانه های اجتماعی دست به دست شده که وی را در حال نوازش کردن و ماساژ دادن گاوها نشان می‌دهد. شاید اینکار تنها از روی علاقه باشد و یا شاید تکنیکی باشد که در مزه گوشت گاو تاثیر داشته باشد. بهرحال او در زمینه پرورش گاو گوشتی سرمایه گذاری کرده و مراقبت از گاوهای خودرا بسیار جدی دنبال میکند.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

حرکت مخصوصاً او در هنگام نمک پاشیدن روی گوشت معانی زیادی یافته است

برای سالت بی, شاید روش ناب او در نمک زدن به گوشت نشان دهنده سبک ناب و علاقه فراوان او به فرآیند آشپزی و مهیا کردن گوشت باشد اما طرفداران او باور دیگری دارند و این حرکت برایشان معانی دیگری نیز دارد. این حرکت توسط بسیاری بعد از انجام دادن یک کار به درستی و مهارت تمام تقلید شده است. بدین ترتیب توسط افراد تعداد زیادی از جمله ورزشکاران و حتی خلبانان هواپیماهای جنگنده تقلید شده است.

سالت بی سرآشپز ترکیه ای مشهور در جهان +عکس

 

 

Powered by FunRooz.Com

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ | بازدید: 114 بازدید | توسط: python

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران