خانه » سلامت » کارهای مفید روزانه برای سم زدایی بدن

تازه های فان روز

سایر مطالب امروز

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

کارهای مفید روزانه برای سم زدایی بدن

مجموعه : سلامت
کارهای مفید روزانه برای سم زدایی بدن

کارهای مفید روزانه برای سم زدایی بدن 

شمار زیادی از کارها و ورزش ها میباشند که می توانند منجر به سم زدایی بدن و در نتیجه احساس سرحالی و سلامت در بدن شوند. این یقین میان عموم وجود دارد که زهر‌زدایی به یک باره انجام می شود، یا از ۲۴ ساعت تا چند هفته، طول میکشد. اما علتی وجود ندارد که اثبات کند شما نمیتوانید عمل زهر‌زدایی از بدن خود را قدم به قدم و طی یک روند مادام العمر انجام دهید.

گرچه این منطقی‌تر هم هست، چون شما تقریبا هر روز اندکی زهر وارد بدن‌تان میکنید، تا جاییکه به حدی می رسد که مشکلی ایجاد می کند. اگر هر روز قدمی برای زهر‌زدایی از بدن بردارید، احتمال این که بعدا به دشوار بزرگی برخورد کنید بسیار کمتر خواهد شد، چون میزان سمی بودن بدن تان بسیار پایین هست.

به مقدار کافی آب بنوشید
این را حتما بارها و بارها شنیده‌اید، اما آنقدر مهم هست که ارزش مجدد گوشزد کردن را دارد. اندام‌های اصلی بدن با داشتن آب کافی می توانند سموم را از بدن شما دفع کنند. نوشیدن آب فراوان به بیرون راندن مدفوع از بدن هم کمک میکند، که خودش حاوی سموم بسیار زیادی هست.

بدن تان را برس بکشید
یک اسفنج نرم تهیه کنید و بدن‌تان را با آن ماساژ بدهید. صبح گذشته از دوش گرفتن اینکار را انجام دهید تا سلول‌های مرده‌ی پوستتان جدا شده و لایه‌ای اخیر ظاهر شود. اینکار باعث دفع سموم از بدن میشود. پوست شما، بزرگ‌ترین ارگان بدن تان هست و شما باید همه ی وقت کاری کنید که منافذ آن برای دفع سموم باز باشد.

هر روز چای زهر‌زدا بنوشید
چای‌هایی زهر‌زدای زیادی وجود دارند که هرکدام فواید خاص خودشان را دارند، که مشهور‌ترین آن‌ها، چای سبز هست. اما اگر چای سبز، دل‌تان را زده می توانید سراغ انواع گیاهان دیگر بروید که خواص زهر‌زدایی از بدن دارند. مثلا دم‌نوش‌هایی که به خواب بهتر کمک می کنند، به شما انرژی می دهند یا کبد و کلیه‌ها را پاک سازی میکنند و هم‌چنین دم‌نوش‌هایی که آرام بخش بوده و احساس بهتری به شما می دهند.

هر روز ورزش کنید
لازم نیست هر روز ورزش شدید انجام دهید؛ اما روزی را بدون جنبش هم به آخر نبرید. سیستم لنفاوی شما مثل سیستم گردش خونتان، پمپ ندارد بنابراین اینکار شماست که از جا بلند شوید و جنبش کنید تا مایعات سیستم لنفاوی‌تان جریان خوبی داشته باشند.

در هر وعده یک سوپر فود بخورید
کوشش کنید در وعده‌ی خوراکی‌تان، یک سوپرفود بخورید، یعنی میتوانید با خوردن میوه برای صبحانه شروع کنید و به بدن تان آنتی‌اکسیدان برسانید، برای ناهار سالاد اسفناج بخورید تا فیتونوترینت به بدن‌تان برسانید و برای شام هم یک غذای تند بخورید تا سرعت متابولیسمتان را بالا ببرید.

پروبیوتیک‌های طبیعی مصرف کنید
کمک به بدن برای گوارش خوراکی که می خورید میتواند تأثیر زیادی روی اکثر ماندن غذا در بدن داشته و محیطی سمی ایجاد کند. قرص‌هایی وجود دارد که میتوانید سطح پروبیوتیک و آنزیم‌های گوارشی بدن‌تان را با آن‌ها افزایش دهید تا خوراکی که می خورید، بهتر گوارش شود. اما یک راه مفید دیگر این هست که از راه غذا های طبیعی، اینکار را انجام دهید. میتوانید کلم تخمیر شده مثل کیمچی یا ساورکرات آلمانی یا ماست پروبیوتیک بخورید.

مفید بخوابید
بدن شما وقتی که در خواب هستید خودش را پاک‌سازی میکند، کبد هم شمار زیادی از فعالیت‌های خود را صبح زود انجام می دهد. تا دیروقت بیدار ماندن، شما را در شرایطی قرار میدهد که چرخه‌ی عمیق و باکیفیت خواب را از دست میدهید، یعنی آن بخشی از خواب که طبیعتاً باید گذشته از نیمه شب روی دهد.

صبح‌ها هم زود از خواب بیدار شوید تا مجبور نشوید ساعت‌هایی که بدن شما به طور طبیعی می خواهد خودش را از شر سموم خلاص کند، بخوابید. ماندن مدفوع در بدن یا نگه داشتن ادرار تا ساعات دیروقت صبح می تواند منجر به بازجذب سموم در بدن شود.

کمتر تلویزیون مشاهده نمایید و به اخبار گوش دهید
احتمالاً رابطه تماشای تلویزیون و گوش دادن به اخبار را با گردهمایی سموم در بدن درک نکنید. اما اگر اوضاع فکری و روحی‌تان در شرایط مفید و خوشایندی نباشد، احتمال این که کارهایی انجام دهید و احساساتی داشته باشید که منجر به جمع سموم در بدن شود، اکثر خواهد شد.

تمام تبلیغاتی که شما بین برنامه‌ها می بینید، کوشش دارند حسی به شما بدهند که یقین کنید برای کامل بودن به چیزی نیاز دارید. اخبار هم معمولا در مورد حوادث بد و منفی در تمام دنیاست. اگر فکرتان را با صداها و عکس هایی پر کنید که پیام مثبتی ندارند و ذاتاً ناخوشایند میباشند، سطح سمی بودن بدن‌تان را بالا خواهید برد.

زبانتان را تمیز کنید
سال‌هاست که دندانپزشکان پیشنهاد می کنند گذشته از مسواک زدن، روی زبانتان هم مسواک بکشید، چون زبان مرکز گردهمایی میکروب‌ها و سایر آلودگی‌هاست.

غذا های ارگانیک مصرف کنید
غذا های ارگانیک به این علت مهم نیستند که ویتامین یا مواد مغذی بیشتری نسبت به غذا های معمولی دارند، بلکه چون از مواد شیمیایی و سموم و مواد مصنوعی تولید بشر مثل فروکتوز و شیره‌ی ذرت، مبرا میباشند، مفید و مفیدند. با ترجیح دادن غذا های ارگانیک به غذا های معمولی، به تغذیه‌ای نزدیک میشوید که ۵۰ سال پیش یا گذشته‌تر از آن وجود داشته هست.

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 19 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران