خانه » سلامت » این کار را انجام دهید تا آلزایمر نگیرید !

برگزیده های سایت

فال روز دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ بازیگران و چهره های مشهور ایرانی در عزاداری های ماه محرم ۹۷ جزئیات نحوه فوت سعید کنگرانی بازیگر ایرانی (عکس) خطرناک ترین و معروف ترین قاتل های سریالی چه کسانی بودند؟ +عکس استوری داغ و پربازدید هنرمندان و بازیگران کشور خوشتیپ ترین ستاره های این هفته سینما | مدل لباس بازیگران معروف خارجی اولین فینالیست با حجاب در مسابقه دختران شایسته + عکس وسایل عجیبی که برای قتل به کار برده شدند | عجیب ترین آلت های قتاله تصاویر عجیب ترین حیوانات خانگی سلبریتی ها ترسناک ترین فیلم های تاریخ جهان در یک نگاه + تصاویر چهره های معروف در مراسم خاکسپاری حسین عرفانی مجموعه جملات و عکس نوشته های تسلیت عاشورا تاسوعا ۱۵ عکس پروفایل خاص محرم ۱۰ عکس گل برای پروفایل عکس بازیگران و چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی (۴۹۴) مشهورترین و زیباترین بازیگر زن کشور چین ناپدید شده است جسدهای مومیایی شده معروف ترین افراد جهان + تصاویر تصاویر استوری و واکنش بازیگران به درگذشت حسین عرفانی اخبار بازیگران و هنرمندان خارجی مشهور دنیا در اینستاگرام (۵)

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

این کار را انجام دهید تا آلزایمر نگیرید !

مجموعه : سلامت

مغز نیز در حقیقت مثل سایر اندامهای بدن از بافت خاصی‌ تشکیل شده است. اگر از آن استفاده نکنید توان آن کمتر خواهد شد. محققین دانشگاه کینگز لندن در یک مطالعه کامل نتایج جالبی‌ را به دست آوردند. هدف از این مطالعه تمرکز روی سلامت ذهنی‌ برای افراد ۵۰ ساله و پیرتر بوده است. اطلاعات سلامتی مربوط به ۱۷۰۰۰ فرد سالم جمع آوری شده است. نتیجه این مطالعات پیشنهاد می‌کند که انجام دادن فعالیت ذهنی‌ مثل حل کردن نوع پازل و فعالیت مشابه باعث می‌شود که سنّ مغز در حدود ۱۰ سال از سنّ واقعی آن جوانتر بماند.

متخصصین توصیه می‌کنند که هر چه میزان تمرین دادن ذهن بالاتر باشد، در طول زمان از کار افتادگی ذهن نیز کندتر خواهد بود. در سمت مقابل وقتی برای مدت طولانی از سلول مغز خود استفاده نکنید توان و عملکرد آن کندتر می شود. دانشمندان در نتیجه این مطالعه همینطور دریافتند که تعداد انجام دادن پازل‌ها با افزایش توان ذهنی‌ نیز در ارتباط مستقیم است، هر چه بیشتر باشد توان ذهنی‌ نیز بالاتر می‌رود.

ذهن خود را فعال نگاه دارید

در سالهای اخیر توجه زیادی بین حفظ سلامت بدن و رابطه معنا در آن با سلامت ذهنی‌ بود است. نتیجه آماری نشان می دهد در حدود نیمی از دلایل بروز فراموشی در افراد سالمند بستگی به سبک زندگی‌ فرد دارد. افرادی که به واسطه شغل خود فعالیت ذهنی‌ بیشتری دارند علائم فراموشی در آنها کمتر و دیرتر بروز می‌کند. اگر جز این دسته از افراد نیسیتد و کار روزمره انجام می دهید که چالش جدید ندارد حتما انجام فعالیت ذهنی‌ مثلاً دقایقی حل کردن جدول، بازی کامپیوتری و فعالیت مشابه را انجام دهید. کارهای هنری نیز بسیار مفید است، مثل نقاشی.

Powered by FunRooz

تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ | بازدید: 26 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران