خانه » سلامت » این کار را انجام دهید تا آلزایمر نگیرید !

برگزیده های سایت

تیپ و استایل آذر ماهی بازیگران و چهره های مشهور ایرانی معرفی خوشتیپ ترین مردان انگلیسی | از دیوید بکهام تا هری استایلز با عجیب ترین و خفن ترین سواحل دنیا آشنا شود (عکس) اینستاگردی با مینا وحید بازیگر مشهور و پرحاشیه | روی خط اینستاگرام استوری های بازیگران و سلبیریتی های ایرانی در اینستاگرام (۳۲) جدیدترین عکس های بازیگران و ستاره های ایرانی و خارجی در اینستاگرام داغ ترین عکس و اخبار اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی استوری های بازیگران و ستاره های ایرانی در برنامه اینستاگرام (۳۲) تصاویر بازیگران و تیپ و استایل ستاره های ایرانی و خارجی جدایی و طلاق های معروف سلبریتی ها + عشق های پایدار در میان ستاره ها معرفی افراد عادی که با خاندان سلطنتی جهان ازدواج کرده اند تصاویر بازیگران و اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی (۵۰۶) ۲۰ عکس غمگین دخترانه بدون متن معرفی تمام ملکه های حال حاضر دنیا + مشهورترین تاج های ملکه ها سلبریتی ها در نمایشگاه نقاشی آناهیتا درگاهی + اینستاگرام بازیگران ایرانی عکس های بازیگران و اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی عکس های بازیگران و چهره‌های مشهور در شبکه های اجتماعی (۵۰۵)

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

این کار را انجام دهید تا آلزایمر نگیرید !

مجموعه : سلامت

مغز نیز در حقیقت مثل سایر اندامهای بدن از بافت خاصی‌ تشکیل شده است. اگر از آن استفاده نکنید توان آن کمتر خواهد شد. محققین دانشگاه کینگز لندن در یک مطالعه کامل نتایج جالبی‌ را به دست آوردند. هدف از این مطالعه تمرکز روی سلامت ذهنی‌ برای افراد ۵۰ ساله و پیرتر بوده است. اطلاعات سلامتی مربوط به ۱۷۰۰۰ فرد سالم جمع آوری شده است. نتیجه این مطالعات پیشنهاد می‌کند که انجام دادن فعالیت ذهنی‌ مثل حل کردن نوع پازل و فعالیت مشابه باعث می‌شود که سنّ مغز در حدود ۱۰ سال از سنّ واقعی آن جوانتر بماند.

متخصصین توصیه می‌کنند که هر چه میزان تمرین دادن ذهن بالاتر باشد، در طول زمان از کار افتادگی ذهن نیز کندتر خواهد بود. در سمت مقابل وقتی برای مدت طولانی از سلول مغز خود استفاده نکنید توان و عملکرد آن کندتر می شود. دانشمندان در نتیجه این مطالعه همینطور دریافتند که تعداد انجام دادن پازل‌ها با افزایش توان ذهنی‌ نیز در ارتباط مستقیم است، هر چه بیشتر باشد توان ذهنی‌ نیز بالاتر می‌رود.

ذهن خود را فعال نگاه دارید

در سالهای اخیر توجه زیادی بین حفظ سلامت بدن و رابطه معنا در آن با سلامت ذهنی‌ بود است. نتیجه آماری نشان می دهد در حدود نیمی از دلایل بروز فراموشی در افراد سالمند بستگی به سبک زندگی‌ فرد دارد. افرادی که به واسطه شغل خود فعالیت ذهنی‌ بیشتری دارند علائم فراموشی در آنها کمتر و دیرتر بروز می‌کند. اگر جز این دسته از افراد نیسیتد و کار روزمره انجام می دهید که چالش جدید ندارد حتما انجام فعالیت ذهنی‌ مثلاً دقایقی حل کردن جدول، بازی کامپیوتری و فعالیت مشابه را انجام دهید. کارهای هنری نیز بسیار مفید است، مثل نقاشی.

Powered by FunRooz

تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ | بازدید: 31 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران