خانه » اخبار » اخبار سیاسی » ادعای آماده شدن مایک پنس برای جانشینی‌ ترامپ

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

ادعای آماده شدن مایک پنس برای جانشینی‌ ترامپ

مجموعه : اخبار سیاسی

براساس ادعای یک مقام حزب دموکرات آمریکا مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور این کشور خود را برای استیضاح احتمالی دونالد ترامپ و جانشینی او آماده می‌کند.

ایندیپندنت نوشت: ماکسین واترز، یک نماینده حزب دموکرات آمریکا در کنگره این کشور در توئیتر ادعا کرد: مایک پنس در حال آماده کردن خود برای آغاز به کار به عنوان رئیس‌جمهور است.

ادعای آماده شدن مایک پنس برای جانشینی‌ ترامپ 

وی با اشاره به استعفاهای اخیر چند عضو دولتی دونالد ترامپ گفت: قرار است راینس پریبس (رئیس دفتر سابق ترامپ) و شون اسپایسر (دبیر مطبوعاتی سابق کاخ سفید) رهبری دوره انتقال قدرت را به عهده داشته باشند.

در هفته‌های اخیر رینس پریباس از سمت ریاست دفتر کاخ سفید و شون اسپایسر از سمت دبیر مطبوعاتی کاخ سفید استعفا کردند.

واترز که یک منتقد پرسابقه دونالد ترامپ است اولین سیاستمدار آمریکایی بود که گفت: اتهامات وارد شده به ترامپ درخصوص اعمال غیراخلاقی در طی پرونده مشهور به “باجگیری روسیه” کاملا واقعیت داشتند.

این پرونده ادعا کرد که دولت روسیه یکسری اطلاعات رسوا کننده مالی و جنسی درباره دونالد ترامپ داشته است.

واترز همچنین بارها خواهان استیضاح ترامپ شده است.

وی در ماه مه در یک سخنرانی در واشنگتن گفت: ترامپ کسی است که من خود را برای استیضاح کردنش متعهد کرده‌ام‌. او یک دروغگو، متقلب و حقه‌باز است و باید جلویش را گرفت.

در تاریخ ۱۲ ژوئیه دو نماینده دموکرات کنگره شامل “ال گرین” و “براد شرمن” اقدام به ثبت اولین طرح استیضاح علیه ترامپ کردند. آنها مدعی شدند ترامپ با اخراج کردن جیمز کومی از مدیریت اف‌بی‌آی موجب مانع تراشی بر سر راه عدالت شده است.

با این حال، برای آنکه استیضاح ترامپ عملی شود باید اکثریت نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا و اکثریت دو سومی در مجلس سنا آن را تصویب کند.

از آنجا که هر دو مجلس دست‌کم تا انتخابات میان دوره‌ای نوامبر ۲۰۱۸ در کنترل جمهوری‌خواهان قرار دارد چنین اتفاقی بعید به نظر می‌رسد.

تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 6 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران