خانه » روانشناسی » راهکارهای کلیدی برای باهوش و نابغه کردن کودکان

برگزیده های سایت

۱۰ زیباترین زنان جهان در سال ۲۰۱۹ | از جی جی حدید تا لیزا سوبرانو عکس های زیباترین دختران چینی + معرفی و مشخصات کامل ظاهری عکس کودکی سوپر استارها | از جاستین بیبر تا آنجلینا جولی رازهای زندگی مشهورترین ستاره ها | از مت دیمون تا ناتالی پورتمن درآمد سوپر استارها در یک روز چقدر است | از سایمن کاول تا اد شیرن عکس های ۱۰ زیباترین بازیگران زن ایرانی + بیوگرافی مدلینگ های زن مشهور دنیا چگونه تبدیل به سوپر مدل شدند؟ +عکس بهترین نوستالژی های ژاپنی در ایران | از نیسان تا پاناسونیک ستاره هایی که زیباترین لبخند را دارند | از مگان فاکس تا سلنا گومز معرفی ستاره هایی که نقاش هستند | از جانی دپ تا لیدی گاگا تیپ بهمن ماهی ستاره های ایرانی | از هدیه تهرانی تا الهام حمیدی محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها زوج های معروفی که همیشه ست می پوشند | اخبار سلبریتی ها همراه با عکس سلفی های خطرناک که منجر به مرگ شدند | عکس های مرگبار خبرهای جدید از اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی مشهور جهان خوشتیپ ترین زوج های مشهور دنیا | از جنیفر لوپز تا دیوید بکهام +عکس

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

راهکارهای کلیدی برای باهوش و نابغه کردن کودکان

روان شناسان کودک و کارشناسان آموزشی عقیده دارند که یکی از مهم ترین عوامل برتری یک کودک نسبت به هم سن و سال های خود، مراقبت والدینی هست که میدانند چگونه به پیشرفت قدرت ذهنی کودکان خود کمک کنند. لازم نیست شما حتما اینشتین باشید تا کودکان باهوشی تربیت کنید.

روان شناسان کودک و کارشناسان آموزشی عقیده دارند که یکی از مهم ترین عوامل برتری یک کودک نسبت به هم سن و سال های خود، مراقبت والدینی هست که میدانند چگونه به پیشرفت قدرت ذهنی کودکان خود کمک کنند. لازم نیست شما حتما اینشتین باشید تا کودکان باهوشی تربیت کنید.

فقط دقیقه های اضافی کمی در هر روز می تواند ضریب هوشی فرزندتان را بالا ببرد. مهمترین اساس برای رشد کودکان مکالمه هست.

روان شناسان می گویند آسان ترین مسیر برای افزایش ضریب هوشی کودکان صحبت کردن هست. در واقع باهوش ترین کودکان آنهایی میباشند که مرتبا با والدین خود حرف می زنند.

در حال حاضر فقط دو درصد از کودکان بعنوان کودک خوش ذوق شناخته میشوند اما روان شناسان میگویند اگر خانواده های بیشتری به این راهنمایی ساده او عمل کنند و مرتبا با کودک خود صحبت کنند، این رقم افزایش پیدا میکند.

همشهری مثبت از گروه مجلات همشهری در شماره نیمه اول شهریور ماه نوشته هست: در واقع تعداد کودکان خلاق میتواند خیلی بیشتر از این باشد و چیزی که این کودکان را نسبت به دیگران برجسته میکند کمکی هست که انها در منزل دارند.

اگر والدین می خواهند کودکان خلاق و باهوشی دارا باشند باید فرصت هایی را برای بروز خلاقیت آنان فراهم کنند. این به معنای یک عمل متقابل هست؛

مثلا با کودکان خود صحبت کرده، با انها بازی کنند و به آن ها غذا درست کردن یاد بدهند. کلمات تمام ایده های شما را در متن پیاده می کنند و به شما یاری می رسانند تا ایده های بیشتری را در ذهنتان بسازید و هر چقدر که بیشتر صحبت میکنید بیشتر ذهنتان برانگیخته می شود.

در پنج سال اول زندگی، کودکان کلمات را برای فرهنگ لغت یاد نمیگیرند بلکه می آموزند چگونه کلمات را به کار ببرند. به همین علت هست که تعامل کودکان با والدین، بسیار حیاتی و مهم هست. اما والدین نباید در این دام بیفتند که فقط با کودکان خود حرف بزنند بلکه بیشتر باید گوش کنند.

وقتی کودکان با عجله و هیجان به منزل می آیند تا اتفاقاتی راکه برایشان رخ داده تعریف کنند نباید به آن ها بی توجهی کرد. صحبت کردن درمورد علایق کودکان و تشویق کردنشان برای بیشتر حرف زدن، لذت و شوق آن ها را افزایش میدهد و باعث میشود بیشتر تشنه یاد گرفتن باشند.

اگر شما مادری هستید که زمان زیادی را صرف کار کردن میکنید باید زمانی را هم برای بودن کنار کودک خود در نظر بگیرید. طبق نظر متخصصان، حداقل یک کودک از هر ده کودک، به قدری زرنگ متولد میشود که از طریق برخی روش ها میتواند ممتاز و نابغه باشد. بچه هایی که باهوش متولد میشوند به علت ذهن شادابی که دارند آسان تر مسائل را کشف میکنند.

کودکان پرحرف حتی در سه سالگی به سرعت به جریان مکالمه ای که می تواند کاملا جدی باشد دقت نشان میدهند. اما اگر هیچ نشانه مثبت بالقوه ای هم در کودک شما موجود نیست، گام های کوچک میتوانند سرنوشت هر کودکی را برای بهتر شدن تغییر دهند.

در تمام کودکان، بسته های فاقد شکلی از استعدادهای بالقوه وجود دارند که شما با پیداکردن آن بسته میتوانید آن را به برترین وجه شکل دهید. هر کودکی می خواهد در اساس ای پیروز باشد و هر کودکی هم توانایی پیروز شدن را دارد.

گرچه محدودیت هایی برای کارهایی که والدین می توانند انجام دهند وجود دارد که باید از انها آگاه باشند اما نباید تلاش خود را متوقف کنند. حقیقت این هست که شما باید کودکان را در پنج سال اول زندگی شان همۀ وقت پیش خودتان نگه دارید چون این سال ها مهم ترین دوران رشد کودک محسوب می شوند.

روش های ساده مانند نشستن کودکان دور میز هنگام وعده های خوراکی میتوانند تاثیر زیادی دارا باشند. کودکانی که هنگام ناهار یا شام با خانواده خود دور میز مینشینند و در مورد کارهایی که طی روز انجام داده اند صحبت میکنند، در شرایط بهتری نسبت به کودکانی که به تنهایی غذا میخورند و هیچ وقت با پدرو مادرشان حرف نمی زنند، قرار دارند.

در محیط خانواده هست که کودک یاد می گیرد زبان را برای بیان ایده های خود به کار ببرد و به کار بردن زبان، شیوه فعالیت فکری را توسعه میدهد.

ممکن هست این توصیه مانند مناظر قدیمی ازمدافتاده به نظر برسند که توصیه می شده افراد خانواده وعده های خوراکی را با هم بخورند اما این یک راه ساده برای کمک به کودکان هست. به علاوه اگر شما از ابتدا کودکان خود را به این شیوه عادت دهید آن ها با این روش خو میگیرند.

و تمایل دارند که با شما درمورد چگونگی روزی که گذرانده اند صحبت کنند. این یکی از ده ها راهی هست که شما می توانید برای کمک به کودکان انجام دهید. والدین نیاز به راهنمایی و تمرین برای توسعه مهارت های کودکان خود دارند. اما اگر تلاش کنند نتایج آن می تواند شگفت آور باشد.

شما باید کودکان خود را تحسین کرده و محیط صادقانه و مورد پذیرشی را در منزل ایجاد کنید. این موضوع به کودکان آزادی میدهد تا ایده های جدیدی را کشف کنند؛ فاقد این که مورد تمسخر والدین و طعنه و غلط گیری آنان واقع شوند.

پدر و مادر بودن یک علم دقیق با قوانین مشخص نیست بلکه یک هنر هست. تنها یک روش برای تربیت کردن یک کودک باهوش موجود نیست و برترین راه ممکن هست از یک کودک به کودک دیگر که حتی در یک خانواده رشد یافته اند تفاوت داشته باشد.

شما برای پیروز شدن باید گام های اساسی ای بردارید و اگر هم اشتباه کردید به این معنا نیست که دیگر نباید تلاش کنید.

Powered by FunRooz

تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ | بازدید: 97 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران