خانه » مذهبی » گره افتادن در کار بندگان از نظر احادیث و روایات

برگزیده های سایت

۱۰ زیباترین زنان جهان در سال ۲۰۱۹ | از جی جی حدید تا لیزا سوبرانو عکس های زیباترین دختران چینی + معرفی و مشخصات کامل ظاهری عکس کودکی سوپر استارها | از جاستین بیبر تا آنجلینا جولی رازهای زندگی مشهورترین ستاره ها | از مت دیمون تا ناتالی پورتمن درآمد سوپر استارها در یک روز چقدر است | از سایمن کاول تا اد شیرن عکس های ۱۰ زیباترین بازیگران زن ایرانی + بیوگرافی مدلینگ های زن مشهور دنیا چگونه تبدیل به سوپر مدل شدند؟ +عکس بهترین نوستالژی های ژاپنی در ایران | از نیسان تا پاناسونیک ستاره هایی که زیباترین لبخند را دارند | از مگان فاکس تا سلنا گومز معرفی ستاره هایی که نقاش هستند | از جانی دپ تا لیدی گاگا تیپ بهمن ماهی ستاره های ایرانی | از هدیه تهرانی تا الهام حمیدی محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها زوج های معروفی که همیشه ست می پوشند | اخبار سلبریتی ها همراه با عکس سلفی های خطرناک که منجر به مرگ شدند | عکس های مرگبار خبرهای جدید از اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی مشهور جهان خوشتیپ ترین زوج های مشهور دنیا | از جنیفر لوپز تا دیوید بکهام +عکس

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

گره افتادن در کار بندگان از نظر احادیث و روایات

مجموعه : مذهبی
گره افتادن در کار بندگان از نظر احادیث و روایات

گره افتادن در کار بندگان از نظر احادیث و روایات 

تعداد زیادی از اوقات پیش می‌آید که در کارهای بندگان مسلمان مدام گره بوجود می‌آید و نوعی حس ناراحتی به آنان دست خواهد داد. زندگی بافتن یک قالی هست نه هر آن نقش و نگاری که خودت می خواهی، نقشه از پیش مشخص شده هست تو در این بین فقط می بافی، نقشه را مفید ببین، مفید بباف، نکند آخر کار قالی بافته ات را نخرند.

یکی از زیبایی هایی که در هنر به زیبایی خود نمایی میکند هنر قالیبافی هست … هنری خوشگل و ظریف به طوری که قالیباف هنرمند با دقت به نقشه ای که در اختیار دارد دار قالی را فراهم م یکند و با رنگ ها اثری را خلق می‌کند که همگان را از زیبایی این هنر به تعجب وا می دارد … هنری که خریداران زیادی را در بازار قالی فروشی به سمت خود جذب میکند .

تا به حال دقت کرده اید که زندگی ما در این جهان هم دقیقاً مانند هنر قالیبافی هست؟! نقشه ای داریم که باید مو به مو طبق این نقشه، تارو پود زندگی هایمان را در کنار هم قرار دهیم تا به شکل اصلی که باید و شاید هست برسیم و در نهایت در بازار قیامت که همچون بازار قالی فروش ها هست،

قالی زندگی باز میشود: وَإِذَا الصُّحُفُ نُشِرَتْ» «تکویر/۱۰» و آن جا معلوم می‌شود که این قالی زندگی چقدر با نقشه ی اصلی خود؛ قرآن و زندگی اهل بیت هماهنگ بافته شده یا خیر .. آن جا هست که اگر بافته های‌ ی ما خوشگل شود، نفیس می ‌شود خود خداوند هم مشتری و خریدار هست؛ «إِنَّ اللّهَ اشْتَرَى» «توبه/۱۱۱» وگرنه هیچ خریداری وجود ندارد.

زندگی بافتن یک قالی هست
نه همان نقش و نگاری که خودت می ‌خواهی
نقشه از پیش مشخص شده هست
تو در این بین فقط می ‌بافی
نقشه را مفید ببین مفید بباف
نکند آخر کار
قالی بافته ات را نخرند

و در روز قیامت، روزی شبیه بازار قالی فروش ها گفته می‌شود؛ خودت بگو «کَفَى بِنَفْسِکَ الْیَوْمَ عَلَیْکَ حَسِیبًا» «اسراء/۱۴» خودت خودت را حساب رسی کن و اینجا هست که قرآن می ‌گوید «وَیَوْمَ یَعَضُّ الظَّالِمُ عَلَى یَدَیْهِ» «فرقان/۲۷»

آن روز روزی هست که آدم ‌هایی که به خودشان ظلم کرده اند و مطابق این نقشه رفتار نکردند دستان خودشان را می‌گزند‌ «یَوْمَئِذٍ یَتَذَکَّرُ اْلإِنْسانُ وَ أَنّی لَهُ الذِّکْری» «فجر/۲۴» آن روز هست که آدم ‌ها تازه می ‌فهمند چه می ‌توانستند ببافند و چه بافتند ولی‌ چه فایده؟!! که دیگر برای بافتن قالی عمرشان دیگر زمانی باقی نمانده هست .

میخی افتاد، به دلیل میخی نعلی افتاد، به دلیل نعلی اسبی افتاد، به دلیل اسبی سرداری افتاد، به دلیل سرداری جنگی شکست خورد، به دلیل شکستی مملکتی نابود شد و این ‌ها همۀ به دلیل این بود که آن مرد نعل بند میخ خود را مفید نکوبیده بود. کوبیدن یک میخ کار خیلی کوچکی هست، کار کمی هست ولی اگر آن نعل بند آن میخ را محکم می‌کوبید این نعل نمی ‌افتاد اسب نمی ‌افتاد سردار نمی ‌افتاد جنگ شکست نمی ‌خورد و مملکت هم نابود نمی‌ شد .

زندگی هم همچنین هست برخی ‌ها می ‌گویند مگر ما چکار کردیم این قدر زندگی ما پیچ می ‌خورد، این قدر گره در شغل ما می ‌افتد. گاهی ما آدم ها فکر می‌کنیم باید یک جنایات سنگینی کرده باشیم تا یک اتفاقات سخت و سنگینی در زندگی پیش بیاید در حالی‌که اهل بیت به ما گفته اند جهان مزرعه هست؛ با این تمثیل ها خواسته اند عکس جهان و بازتاب اعمال و رفتارهایمان را به ما بفهمانند.

فکر نکنیم که کارهایی که انجام میدهیم ریز هست و دیده نمی‌شوند و تأثیری ندارند، خیر! نگوییم این گناه کوچک هست، نگوییم انقدر مردم بد شده اند که این بدی کوچک من چیزی نیست! همین که میگوییم اینکه چیزی نبود گاهی وقت ‌ها تمام زندگی را تحت تاثیر شعاع خودش قرار می ‌دهد.

همین ریز ها و کوچک هایی که در نظر ما بی اهمیت میباشند، مانند آن بذری هست که کاشته می‌ شود؛ چطور گاهی وقت‌ ها بذری در حیاط کاشته می ‌شود بعد از سال‌ ها تمام حیاط را می ‌گیرد، نمی ‌گذارد به این منزل آفتاب بتابد، فضا را تاریک می‌ کند؛ می‌ گوید یک روزی اتفاق می ‌افتد که همین کار کوچک ممکن هست زندگی تو تار و تیره می ‌کند. یک دلی می‌ شکنیم می ‌گوییم به جایی بر نمی‌خورد ….. این همان هست که گفت:

چون که بد کردی بترس ایمن نباش زان که تخم هست و برویاند خداش

نقشه ی راه را تنها و تنها از قرآن و اهل بیت بگیریم
قرآن و اهل بیت نقشه زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی میباشند. همۀ مردم قرآن و اهل بیت علیهم السلام را دوست دارند اما معرفت به عمق قرآن و امام را همۀ ندارند. برای بهره گیری از این نقشه های راه باید به آن هاشناخت و معرفت پیدا کنیم، چرا که ما محتاج آدرس‌ های قرآنی و روایی از اهل بیت بوده و نیازمند دارویی برای دردهای زندگی هستیم .

کلام آخر
اگر کسی با هدایت ‌های قرآن زندگی کند زندگی اش مانند تابلو نفیس می ‌شود و اگر به هدایت هایش التفاتی نداشته باشیم، زندگی هایمان به هم می ‌ریزد و اگر التفات کنیم تمام این به هم ریختگی ‌ها سامان پیدا می ‌کند.بنابر این برای رفع مشکلاتمان باید به قرآن روی آوریم چرا که قرآن هم آدرس زندگی ما و هم داروخانه درد ها و مشکلات ما در همۀ امور هست.

تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 55 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران