خانه » گوناگون » خوک پنهان در مجسمه شیر لوسرن

برگزیده های سایت

اس ام اس ادبی عاشقانه و ناب برای شما ۳۱ عکس برای پروفایل محرم عکس های بازیگران و چهره ها مشهور این روزها (۳۳۶) عکس های بازیگران و چهره های جنجالی (۳۳۵) عکس های بازیگران و ستاره های سلبریتی (۳۳۴) عکس های بازیگران و چهره های سلبریتی (۳۳۳) علی حاتمی، سوته‌دلِ سینمای ایران آنجلینا جولی درباره تنها بودنش درد دل کرد قدکوتاه ترین زنان بازیگر زیبای هالیوودی را بشناسید خانم مجری مشهور که ۱۰ سال ممنوع التصویر است آزاده نامداری شخصیتی که دوست دارد نامدار باشد از بازیگران و چهره های مشهور چه خبر؟ عکس های مدلینگ جنیفر لارنس برای برند دیور عصبانیت شدید مهناز افشار در سانسور عاشقانه جنجالی شدن بی حجابی آزاده نامداری در رسانه های خارجی بیماری فلج صورت آنجلینا جولی پس از طلاق حاشیه های جنجالی ازدواج مجدد بازیگران ایرانی ازدواج شهردار با تمساح! + عکس آزار جنسی دختران ورزشکار تیم ملی جنجال جایزه گذاشتن داعش برای سر دختر ایرانی + عکس
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

خوک پنهان در مجسمه شیر لوسرن

مجموعه : گوناگون

برترین ها: در تصاویر زیر یکی از مشهورترین جاذبه‌های توریستی لوسرن را مشاهده می‌کنید. شما احتمالا آن را به عنوان «شیر لوسرن»، یک مجسمه نقش برجسته از یک شیر مجروح در یک صخره بزرگ در نزدیکی معدن سابق ماسه سنگ در نزدیکی لوسرن در سوئیس، می‌شناسید.

این مجسمه، یادبود نگهبانان سوئیسی است که در دفاع از کاخ Tuileries در پاریس در جریان انقلاب فرانسه در سال ۱۷۹۲ جان خود را از دست دادند. شیر درحال مرگ نماد شجاعت، قدرت و اشتیاق سربازان به مرگ به جای خیانت به خدمتشان است. در دو قرن اخیر، صد‌ها میلیون گردشگر این یادبود را دیده اند که مارک تواین از آن به عنوان «محزون‌ترین و محرک‌ترین قطعه سنگی جهان» یاد می‌کند. اما افراد کمی هنگام دیدن این مونومان متوجه می‌شوند که دو حیوان مختلف در این صخره حکاکی شده است.

یکی از این نگهبانان سوئیسی پفیفر بود که پس از بازگشت به سوئیس تصمیم گرفت یادبودی به یاد و افتخار رفقایش که در پاریس کشته شده بودند بسازد. او مجبور بود طرح‌های خود را مخفی نگه دارد، زیرا سوئیس در آن زمان تحت حکومت فرانسه بود. پس از انقلاب فرانسه و استقلال سوئیس در سال ۱۸۱۵، پفیفر طرح هایش را به اجرا درآورد.

یک طرح از شیر که توسط مجسمه ساز برتل توروالدسن به اجرا درآمد. برتل تا آن لحظه شیر واقعی ندیده بود بنابراین از تصاویر استفاده کرد. پفیفر می‌خواست این هنرمند مشهور طرحش را بسازد، اما درواقع پول کافی برای این کار نداشت و عمدا این موضوع را از او پنهان کرد تا اینکه هنرمند ماکت مجسمه را تحویل داد. وقتی تورووالدسن فهمید پول کامل به او پرداخت نخواهد شد، خشمگین شد و حتی تصمیم گرفت در لحظات پایانی تغییراتی روی مجسمه اش انجام دهد. توروالدسن یک شیر درحال مرگ را به تصویر کشید که یک نیزه در بدن او فرو رفته و نماد نگهبانان سوئیس است. یکی از پنجه‌های شیر را سپری که نماد سلطنت فرانسه داشت پوشانده بود. در کنار او سپر دیگری نشان از سوئیس داشت. او به احترام سربازان خود مجسمه را تغییر نداد. بلکه شکل حفره‌ای که شیر در آن قرار می‌گرفت را تغییر داد و به شکل یک خوک در آورد. اگر دوباره به تصاویر زیر نگاه کنید آن را می‌بینید. ظاهرا هیچکس تا اتمام کار مجسمه متوجه خوک نشده است.

تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 3 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران