خانه » گوناگون » تاریخ‌سازی گادوین منشا با اولین گل

تازه های فان روز

سایر مطالب امروز

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

تاریخ‌سازی گادوین منشا با اولین گل

مجموعه : گوناگون

وبسایت نود: گادوین منشا، مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس نقش ویژه‌ای در پیروزی مهم سرخپوشان در دیدار هفته دوم مقابل تراکترسازی داشت و ضمن ارائه یک بازی خوب و پرتلاش، موفق شد از روی یک ضربه ایستگاهی، گل اول خودش با لباس پرسپولیس و گل اول این تیم در این دیدار را نیز به ثمر برساند.

منشا که بعد از پایان اردوی پرسپولیس در اوکراین مصدوم شده بود و گفته می‌شد سه هفته دور از بازی و تمرینات خواهد بود، در میان تعجب بسیار زود به تمرینات پرسپولیس بازگشت و نه تنها در اواخر بازی مقابل فولاد در هفته اول به میدان رفت بلکه در هفته دوم نیز برابر تراکتورسازی در ترکیب اصلی قرار گرفت و خیلی زود هم موفق شد نخستین گل خود برای پرسپولیس را به ثمر برساند.

گلزنی منشا در بازی مقابل تراکتورسازی جدا از اینکه کمک کرد تا تیم برانکو سه امتیاز مهم و سخت را در تبریز کسب کند، دارای نکاتی ویژه هم بود که به آن خواهیم پرداخت.

تاریخ‌سازی گادوین منشا با اولین گل

اولین نکته ویژه در مورد گلزنی منشا در بازی پنجشنبه شب در تبریز این بود که گل او دومین گل تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر بود که توسط یک بازیکن خارجی و از روی ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه به ثمر می‌رسید. تا قبل از این تنها هوار ملامحمد هافبک عراقی پرسپولیس موفق شده بود در فصل ۸۹-۸۸ از روی ضربه ایستگاهی مستقیم و از پشت محوطه جریمه برای این تیم گلزنی کند که منشا نیز بعد از هشت سال موفق شد چنین کاری انجام داده و تبدیل به دومین بازیکن خارجی پرسپولیس شود که از روی ضربه ایستگاهی برای سرخپوشان گلزنی کرده است.

نکته دیگری که باید در مورد نخستین گل مهاجم شماره ۹۰ پرسپولیس به آن اشاره کرد این است که گل منشا در هفته دوم، زودهنگام‌ترین گل بازیکنان خارجی پرسپولیس در لیگ برتر نیز محسوب می‌شود. البته در این موضوع منشا یک شریک دیگر به نام صلاح حسن دارد که پیش از این او هم موفق شده بود در هفته دوم برای پرسپولیس گلزنی کند. مهاجم عراقی و اسبق پرسپولیس، در سال ۸۵ و در زمان سرمربیگری مصطفی دنیزلی در پرسپولیس، موفق شده بود در هفته دوم و در بازی مقابل برق شیراز گلزنی کند و تا قبل از گل گادوین منشا، صلاح حسن تنها بازیکن خارجی پرسپولیس بود که موفق شده بود در تاریخ لیگ برتر در هفته دوم برای این تیم گلزنی کند که حالا نام منشا هم در کنار او قرار می‌گیرد.

تاریخ‌سازی گادوین منشا با اولین گل

البته در این مساله یک تفاوت میان گل منشا و صلاح حسن وجود دارد و آن هم این است که در سال ۸۵ گل حسن در دقیقه ۳۰ از بازی هفته دوم به ثمر رسید اما منشا موفق شد در دقیقه ۱۵ از بازی هفته دوم برای تیمش گلزنی کند تا به این ترتیب گل گادوین منشا مقابل تراکتورسازی، تبدیل به سریعترین گل خارجی تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر شود.

لازم به ذکر است صلاح حسن که در فصل ۸۶-۸۵ در پرسپولیس حضور داشت، در آن فصل تنها هشت بازی برای پرسپولیس انجام و داد و گل او مقابل برق شیراز، اولین و آخرین گل او برای پرسپولیس بود.

تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 23 بازدید | توسط: python

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران