خانه » گوناگون » رییس قوه قضاییه: روحانی هرچه زودتر دولت خود را معرفی کند

تازه های فان روز

سایر مطالب امروز

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

رییس قوه قضاییه: روحانی هرچه زودتر دولت خود را معرفی کند

مجموعه : گوناگون

خبرگازری ایلنا: در پایان مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری روسای سه‌قوه در نشستی مطبوعاتی دیدگاه‌های خود در این خصوص بیان کردند.

رییس‌جمهور: امیدواریم در دولت دوازدهم بتوانیم به وعده‌هایمان عمل کنیم

حسن روحانی ضمن تشکر از مردم ایران برای حضورشان در انتخابات از مقام معظم رهبری به خاطر مراسم تنفیذ و حمایت‌هایی که در طول چهار سال گذشته از دولت گذشته داشت، سپاسگزاری کرد .

او گفت: مقام معظم رهبری با تنفذیشان نسبت به آرای مردم راه را برای فعالیت دولت دوازدهم هموار کردند. خوشحالم که به عرض ملت بزرگمان برسانم که ما درطول چهار سال گذشته به بخش بزرگی از وعده‌هایی که به ملت‌مان در آغاز دوره داده بودیم، عمل کردیم و موفقیت‌های خوبی را در روابط خارجی، خارج کردن کشور از تحریم و قطعنامه‌های شورای امنیت داشتیم. قبل از چهار سال گذشته ما در تحریم شورای امنیت و سازمان ملل بوده‌ایم، امروز تحریم شورای امنیتی نداریم گرچه تحریم‌هایی همچنان وجود دارد.

روحانی با بیان اینکه ارتباط ما با کشورهای جهان امروز ارتباط بهتری است و زمینه برای رشد و فعالیت اقتصادی مردم آماده‌تر شده است، گفت: ما شاهد ثبات اقتصادی در زمینه مسائل اجتماعی، شاهد بیمه همگانی و کاهش مخارج درمانی و همچنین در طول این چهار سال گذشته شاهد خودکفایی‌هایی در زمینه‌های مختلف از قبیل بخش کشاورزی، تولید گندم و بخش گازوئیل و بنزین بودیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در زمینه حمل و نقل و ارتباطات نسبت به استان‌های مختلف و حتی کشورهای مجاور امروز شرایط بهتری داریم و امیدواریم در دولت دوازدهم بتوانیم به وعده‌هایمان عمل کنیم.

او افزود: این وعده‌ها به ویژه در زمینه معیشت مردم و رشد اقتصادی که مهم‌ترین مسئله ما در آن مسئله تولید و اشتغال جوانان است، خواهد بود و امیدواریم بتوانیم در پایان چهار سال شاهد پایان یافتن فقر مطلق در جامعه باشیم و نابرابری‌ها را بتوانیم کاهش دهیم و در زمینه سیاست‌ داخلی شاهد اجرای سند حقوق شهروندی در جامعه باشیم.

روحانی تاکید کرد: مردم ما باید بیشتر احساس کنند به حقوقی که در قانون اساسی برای آنها مقرر شده و در قوانین موضوعه کشور از آن یاد شده عمل می‌شود. همچنین باید شاهد انسجام و وحدت بیشتری در جامعه باشیم. امیدواریم این وحدت را بین گروه‌های سیاسی و اقوام مختلف ایرانی و همچنین در سراسر کشور شاهد عدالت باشیم و امیدواریم مردم ما بیش از گذشته امید و نشاط داشته باشند.

رییس مجلس: دنیا با حضور خود  در مراسم تحلیف نشان داد به ملت ایران احترام گذاشته است

علی لاریجانی رییس مجلس گفت: امروز مراسم تحلیف دولت دوم آقای روحانی بود و حضور چشم‌گیر کشورهای مختلف جهان در سطوح عالی قابل توجه بود. از امریکای لاتین تا آفریقا، اروپا و آسیا در این مراسم حضور داشتند.

او در تشریح پیام‌های حضور گسترده نمایندگان کشورهای مختلف در مراسم تحلیف اظهار داشت: اولین پیام احترام به ملت ایران است که با رای بالایی انتخابات ریاست جمهوری را رقم زدند. دنیا با این حضور خود نشان داد به ملت ایران احترام گذاشته است.

رییس مجلس دومین پیام حضور گسترده هیات‌ها در مراسم تحلیف را احترام به نظام مردمسالاری دینی ایران دانست است و تصریح کرد: حضور گسترده هیات‌های مختلف در مراسم امروز،  پشتوانه خوبی برای دولت آتی است چراکه کشورها علاقه‌مندی خود را برای همراهی و همکاری با ایران نشان دادند.

لاریجانی ادامه داد: من فکر می‌کنم فرصت خوبی برای کشور و دولت فراهم شده است تا از ظرفیت‌های مختلف برای توسعه و آبادانی کشور استفاده شود. عزم دولت و رئیس جمهور جدی است و بر این مسئله تمرکز کرده‌اند.

او با اشاره به همراهی مجلس با دولت خاطرنشان کرد: مجلس وظیف خود می‌داند برای توسعه و آبادانی کشور، افزایش تولید و رفع بیکاری هرگونه همکاری را با دولت داشته باشد و امیدوارم چهار سال آینده فرصت خوبی برای شکوفایی کشور باشد.

رییس قوه قضاییه: رئیس‌جمهور هرچه زودتر دولت خود را معرفی کند

آیت الله صادق آملی لاریجانی نیز  گفت: امروز بحمدالله بعد تحلیف و تنفیذ فضا سیاسی کشور وارد مرحله جدیدی شده است. امیدوارم طریقی که گشوده شد برای همت مضاعف و حل مشکلات معیشت و بیکاری مردم و تلاش برای مشکلات اقتصادی به خوبی ادامه یابد.

رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: امیدوارم قوه‌قضاییه و قوه مقننه کمال همکاری را با دولت داشته باشند و همچنین هرچه زود‌تر رئیس جمهور دولت خود را معرفی کند و برای چالش‌های موجود راه حل پیدا کنند.

او با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین مشکل کشور بیکاری است، گفت: امیدوارم با تلاش مضاعف و استفاده از استعدادهای داخلی و با اتکا به سرمایه‌ها خود مشکلات هرچه زود‌تر حل شود. مسائل فرهنگی هم در کنار مسائل اقتصادی مهم است. در متن سوگند رییس جمهور آمده است که مساله ترویج اخلاق و مذهب جز وظایف رییس جمهور است.

آملی لاریجانی بیان کرد: ما امیدوارم دولت جدید بیش از پیش به اخلاق و دیانت توجه کند؛ قوه قضاییه هم به سهم خود با دولت همکاری می‌کند. در مبحث امنیت اقتصادی هم قطعا با دولت همکاری خواهیم داشت. اگر همت مضاعف شود حق تعالی پاسخ خواهد داد. همه با وحدت و اتکا به خدا می‌توانیم مشکلات را حل و فضا بهتری برای مردم رغم بزنیم.

تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 16 بازدید | توسط: python

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران