خانه » گوناگون » گره تیم منصوریان؛ استقلالِ بی‌امید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

گره تیم منصوریان؛ استقلالِ بی‌امید

مجموعه : گوناگون

وبسایت نود: گل نزدن یک تیم در دو هفته اول شاید اتفاق خیلی عجیبی نباشد اما موقعی عجیب می‌شود که تیمی در فصل نقل و انتقالات، چندین هافبک بازیساز و مهاجم جذب کرده و بیشتر بازیکنان فاز هجومی فصل گذشته را هم حفظ کرده است. این اتقاقات است که گل نزدن استقلال که فصل گذشته رکورد منحصر به فردی از خود به جای گذاشته بود را عجیب می‌‌کند.

 نگاهی به آمار فصل گذشته استقلال  شاید گره از معمای گل نزدن این تیم بازکند. گره این معما گره‌گشایی است که فعلا در ترکیب اصلی حضور ندارد. امید ابراهیمی را شاید بتوان کلید اصلی این قفل بزرگ آبی دانست. فصل گذشته امید ابراهیمی از اولین بازی برای استقلال به میدان رفت اما غیبت این بازیکن در تمرینات بدنسازی و پیش فصل و همچنین فوت پدرش که روحیه او را تحت تاثیر قرار داد باعث شد که عملا استقلال، هافبک دفاعی آماده اش را در اختیار نداشته باشد. امید ابراهیمی در نیم فصل اول یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان تیمش بود. او در این نیم فصل تنها یک گل از روی نقطه پنالتی زد و یک پاس گل داد و در کارهای دفاعی هم در حد و اندازه های همیشگی نبود. اولین بازی دور برگشت مقابل نفت تهران اما پایانی بر روزهای بد ابراهیمی بود و او دوباره از اولین هفته امید استقلال شد. بازی با نفت تهران با تک گل امید ابراهیمی به سود استقلال به پایان رسید و این گل آغاز اوجگیری امید ابراهیمی و استقلال بود.

امید ابراهیمی نیم فصل اول در ۹ بازی از سایت نود نمره‌ متوسط و ضعیف سه یا بالای سه را گرفت و تنها در ۶ بازی توانست نمره زیر ۳ بدست بیاورد. او در این نیم فصل یک گل و یک پاس گل را به نام خودش ثبت کرد. نتیجه این آمار این بود که استقلال در نیم‌فصل اول ۱۸ گل زد و رتبه هفتم را بدست آورد.

ابراهیمی نیم فصل دوم در ۱۱ بازی نمره کمتر از ۳ گرفت و فقط در دو بازی نتوانست نمره قابل قبولی دریافت کند. او در این نیم فصل ۶ گل زد و سه پاس گل داد. نیتجه این آمار این بود که استقلال در نیم فصل دوم ۲۸ گل زده و رتبه اول را در نیم فصل دوم بدست آورد.

تفاوت گل‌های زده استقلال در دو نیم فصل ۱۰ گل بود که امید ابراهیمی روی ۹ گل تاثیر مستقیم داشت و چند گل دیگر آبی‌ها هم از روی ضربات ریباند و برگشت ضربات ایستگاهی این بازیکن به ثمر رسید. البته حتی اگر ریباندها و تاثیر غیرمستقیم امید ابراهیمی روی گل ها را هم لحاظ نکنیم ۹ گل از ۱۰ گل بیشتر استقلال در نیم فصل دوم، روی تاثیر مستقیم امید ابراهیمی بدست آمده است.

استقلال فعلا تا اطلاع ثانوی، امید ابراهیمی را در اختیار ندارد و این اطلاع ثانوی تعداد بازی‌های کمی نیست. استقلال اگر به اندازه فصل گذشته به هافبک دفاعی تیمش حتی در فاز هجومی متکی باشد و مهره هایی که جذب کرده نتوانند این خلا را پرکنند، احتمالا باز هم نیم فصل اول را از دست خواهد داد.  

تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 17 بازدید | توسط: python

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران