خانه » گوناگون » اشکالات پنهان در آثار هنری معروف دنیا

برگزیده های سایت

اینستاگردی با هدی زین العابدین بازیگر خوش چهره سینما زیباترین مجموعه اس ام اس صبح بخیر و متن صبح بخیر عاشقانه زیبا + عکس بازیگرانی که شباهت عجیبی به هم دارند + عکس کودکی بازیگران مشهور عکس استوری های بازیگران و چهره های سرشناس ایرانی (۲۹) گالری داغ و جذاب عکس های بازیگران و سوپراستارهای ایرانی لیست بانفوذترین انسان های تاریخ | از بروسلی تا عیسی مسیح تصاویر داغ بازیگران و ستاره های خارجی مشهور جهان در اینستاگرام (۷) ۲۰ عکس نوشته پروفایل اینستاگرام خبرهای داغ از چهره ها و بازیگران در اینستاگرام (۴۹۹) استوری های بازیگران ایرانی + تصاویر ستاره های مشهور ایرانی (۲۶) تیپ و استایل جدید و پاییزی چهره های مشهور ایرانی و فرزندانشان سوپراستارها و بازیگران مشهور جهان +اخبار داغ ستاره ها (۶) ۱۷ عکس نوشته پاییز ۹۷ ۲۰۱۸ شیک ترین مدل بوت های مردانه مد امسال فال روز سه شنبه ۳ مهر۱۳۹۷ آموزش آرایش چشم با لنز رنگی | کارهای اساسی آرایش چشم فال روز یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ فال روز شنبه ۳۱ شهریور۱۳۹۷

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

اشکالات پنهان در آثار هنری معروف دنیا

مجموعه : گوناگون
وبسایت تابناک با تو: گاهی شاهکارهای معروف دنیا هم خالی از عیب و نقص نیستند، در این گزارش با چند نمونه از آنها آشنا خواهید شد.
 
تابلوی  “The Ninth Wave” ایوان آیوازوفسکی


ایوان آیوازوفسکی نقاش و هنرمند روس است. از این نقاشی به عنوان شاهکار واقعی و حتی با عنوان زیباترین نقاشی روس نام برده شده است. این تابلوی نقاشی نمادی از یک دریای خروشان را پس از یک طوفان شبانه، به تصویر می کشد و در میانه ی امواج سهمگین این دریا، افرادی را نشان می دهد که در مواجهه با خطر مرگ قریب الوقوع برای نجات خود به بقایای بازمانده از یک کشتی متوسل شده اند. نکته ی قابل توجه در این نقاشی امواج منحنی آن است.

این امواج اغلب در نزدیکی سواحل و مکان های کم عمق دریا دیده می شوند، اما در زمان طوفان های دریایی در آب های آزاد اغلب امواج مخروطی، بزرگ و مهیب هستند. البته برخی صاحب نظران می گویند با وجود اینکه نقاش صحنه ی ناخوشایندی را به تصویر می کشد، اما در عین حال این تابلو از تونالیته یا آهنگ گرم و امید بخش خالی نیست، از این روی شاید بتوان مسئله ی امواج منحنی را به این گونه توجیه کرد.

اشکالات پنهان در آثار هنری معروف دنیا

 


تابلوی “The Night Watch ” اثر رامبراند


این نقاشی با رازهای حل نشده ی بسیاری همراه بوده است. بحث های بسیاری درباره ی دستکش های کاپیتان «فرانس بنینگ کاک» وجود دارد. او دستکشی به دست راست خود دارد. در عین حال با همان، دستکش دیگری (برای همان دست راست) را گرفته است. برخی از مورخان بر این باورند که این دستکش به تابلوی معروف رامبراند درون مایه ای فکاهی و طنز می بخشد. برخی هم می گویند که این دستکش برای دست چپ است که فرانس آن را از انگشت انگشتر گرفته و انگشت شست به تماشاگران اشاره دارد.
 

اشکالات پنهان در آثار هنری معروف دنیا

 


نقاشی “The Supper at Emmaus” کاراواجو


یک بیننده ی تیزبین متوجه خواهد شد که نیمی از سبد میوه از میز بیرون مانده است، بدون این که بیفتد که چنین مسئله ای می تواند قوانین فیزیک را به چالش بکشاند. از سوی دیگر کارشناسان می گویند میوه های درون سبد با موضوع تابلو همخوانی ندارد، به طوری که این تابلو سعی دارد تا شب عید پاک را ترسیم کند که در اواخر ماه مارس و یا در اثنای ماه آوریل انجام می شود و این میوه ها در چنین فصلی در دسترس نبوده است. هر چند که برخی از کارشناسان برای این میوه ها معانی نمادین در نظر گرفته اند و برای مثال سیب و انگور را سمبلی از مسیحیت و اشارت های انجیلی می دانند.
 

اشکالات پنهان در آثار هنری معروف دنیا


تابلوی “The Sistine Madonna ” از رافائل


در نگاه اول با دیدن پاپ «سیکستوس دوم» تصور می کنید که او شش انگشت در دست راست خود دارد. اما وقتی دقت کنید متوجه خواهید شد که انگشت ششم او در واقع خطای دید و جزئی از کف دست او است. البته در پاهای مدونا Maddona هم در پا به جای پنج انگشت شش انگشت رسم شده است که نقاش به تصویر کشیده است.
 

اشکالات پنهان در آثار هنری معروف دنیا

 


مجسمه ی  “David” میکل آنژ


تندیس داوود از یک قطعه سنگ مرمر ساخته شده است. یک عضله ی مفقود بین ستون فقرات و استخوان کتف راست به چشم می خورد که دلیل این موضوع ناخالصی موجود در بلوک سنگ مرمر تشخیص داده شده است.

اشکالات پنهان در آثار هنری معروف دنیا 

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 51 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران