خانه » گوناگون » مواضع فدراسیون کشتی در خصوص کشتی بانوان با حجاب اسلامی

تازه های فان روز

سایر مطالب امروز

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

مواضع فدراسیون کشتی در خصوص کشتی بانوان با حجاب اسلامی

مجموعه : گوناگون

فدراسیون کشتی با انتشار بیانیه‌ای مواضع خود را در مورد کشتی کلاسیک بانوان اعلام کرد.

سرانجام کشتی بانوان در ایران

فدراسیون کشتی در بیانیه ای مواضع خود را در مورد کشتی کلاسیک بانوان اعلام و تاکید کرد اصل برتر در فعالیت این رشته، حفظ اعتقادات و فرهنگ اسلامی و ملی مردم ایران است.

بر این اساس متن بیانیه فدراسیون کشتی به شرح زیر است:

« کشتی ورزش ملی مردم ایران زمین است.کشتی بخشی از تاریخ و فرهنگ مردم عزیز  ایران است. ارزش های مذهبی و ملی ملت ایران، بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ این ورزش کهن و باستانی است. فدراسیون کشتی ایران، در دو سال گذشته، تلاش های فراوانی نمود، تا بتواند، در پاسخ به تقاضای بانوان علاقمند به کشتی ایران، شیوه ای جدیدی  از کشتی را به عنوان یک شیوه جداگانه و مستقل، از سایر شیوه های کشتی گیری، در چارچوب اعتقادات، ارزش ها، و فرهنگ  اسلامی و ملی مردم ایران، تعریف کرده و در نهایت به تصویب اتحادیه جهانی کشتی برساند.
به لطف خدا این امر محقق شد.

این شیوه از کشتی، ضمن اینکه با پوشش  لازم تعریف شده، کلیه ی ملاحظات ممکن،  برای حفظ سلامت بانوان علاقمند به این شیوه از کشتی را نیز، از طریق استفاده از پوشش کامل لباس کشتی، کلاه پوشش مو و گوش بند در نظر گرفته است.

نکته حائز اهمیت در «کشتی کلاسیک بانوان»این  است که، بخاطر حفظ ارزش های مذهبی و ملی کشورمان، در واقع برای اولین بار، در میان تمامی رشته های ورزشی، یک شیوه مستقل و جهانی در ورزش، با پوشش مورد قبول جامعه مسلمان، و اوزان و ضوابط داوری  مستقل،  با پیشنهاد از سوی ایران تعریف شده و به تصویب مرجع جهانی آن رسیده  است.

در واقع بر این اساس تمامی بانوان مسلمان و غیرمسلمان در  شیوه ای از کشتی، که مطابق ارزش های مذهبی و ملی مردم مسلمان ایران و سایر کشور های اسلامی است، رقابت  خواهند کرد .
اصل برتر برای فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران در  تعریف این شیوه از کشتی برای بانوان علاقمند به فعالیت در این رشته ورزشی،  حفظ اعتقادات و فرهنگ اسلامی و ملی مردم عزیز کشورمان بوده و خواهد بود. و این اصل در تمامی برنامه های توسعه ای این رشته ، بعنوان خط قرمز کشتی کلاسیک بانوان قلمداد خواهد شد.»

گردآوری:گروه ورزش فان روز
funrooz.com
منبع: mehrnews.com

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 10 بازدید | توسط: python

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران