خانه » گوناگون » رقم شگفت انگیز تعداد درختان روی زمین

برگزیده های سایت

اس ام اس ادبی عاشقانه و ناب برای شما ۳۱ عکس برای پروفایل محرم عکس های بازیگران و چهره ها مشهور این روزها (۳۳۶) عکس های بازیگران و چهره های جنجالی (۳۳۵) عکس های بازیگران و ستاره های سلبریتی (۳۳۴) عکس های بازیگران و چهره های سلبریتی (۳۳۳) علی حاتمی، سوته‌دلِ سینمای ایران آنجلینا جولی درباره تنها بودنش درد دل کرد قدکوتاه ترین زنان بازیگر زیبای هالیوودی را بشناسید خانم مجری مشهور که ۱۰ سال ممنوع التصویر است آزاده نامداری شخصیتی که دوست دارد نامدار باشد از بازیگران و چهره های مشهور چه خبر؟ عکس های مدلینگ جنیفر لارنس برای برند دیور عصبانیت شدید مهناز افشار در سانسور عاشقانه جنجالی شدن بی حجابی آزاده نامداری در رسانه های خارجی بیماری فلج صورت آنجلینا جولی پس از طلاق حاشیه های جنجالی ازدواج مجدد بازیگران ایرانی ازدواج شهردار با تمساح! + عکس آزار جنسی دختران ورزشکار تیم ملی جنجال جایزه گذاشتن داعش برای سر دختر ایرانی + عکس
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

رقم شگفت انگیز تعداد درختان روی زمین

مجموعه : گوناگون

وبسایت تابناک با تو: جنگل زدایی و فرآیند قطع کردن درختان اندازه گیری تعداد واقعی درختان روی کره ی زمین را با مشکل مواجه کرده است، در دهه های پیش دانشمندان با استفاده از تصاویر ماهواره ای تعداد درختان بر روی زمین را  ۴۰۰٫۲۵  میلیارد عدد برآورد کردند. اما یک تحقیق جدید می گوید تعداد درختان روی زمین چیزی بیش از هفت برابر این عدد است.
 

رقم شگفت انگیز تعداد درختان روی زمین

 
براساس گزارش مجله ی «نیچر» در حدود  ۳٫۰۴ تریلیون درخت روی زمین وجود دارد. یک زیست شناس هلندی با همکاری پژوهشگرانی از دانشگاه ییل به جمع آوری گزارش های میدانی در این زمینه پرداخته است. این تحقیقات در انستیتو «دانش محیط زیست»  هلند انجام شد. منبع الهام آقای توماس کراوثر دوستش بود که می خواست با یک گروه برای مبارزه با پدیده ی گرمایش زمین و گازهای گلخانه ای یک میلیارد درخت بکارد. آنها تصویر کلی درباره ی کاشت این تعداد درخت نداشتند و در همین اثنا متوجه شدند که جز تصاویر ماهواره ای یادشده هیچ منبعی در این زمینه وجود ندارد.
 

رقم شگفت انگیز تعداد درختان روی زمین

 
او زمانی به تعداد درختان روی زمین شک کرد، که دانست فقط ۳ میلیارد و نیم درخت در سواحل رود آمازون و اطراف آن وجود دارد. در تلاش برای کسب اطلاعات دقیق او به جمع آوری اطلاعات میدانی پرداخت و آمار و ارقام درختان در جنگل های حفاظت شده را در گوشه و کنار دنیا به دست آورد. این تحقیقات نشان می داد که جنگل های روسیه و کشورهای اسکاندیناوی و همچنین جنگل های آمریکای شمالی تراکم درختان بیشتر از سایر مناطق دنیا است و مخروطیان ۲۴ درصد کل درختان را دربرگرفته اند.
 

رقم شگفت انگیز تعداد درختان روی زمین

 
تحقیقات نشان داد که سه تریلیون درخت روی کره ی زمین وجود دارد. اما این رقم بالا، توجیه مناسبی برای قطع درختان نیست، با توجه به این که ۱۲ هزار سال پیش تعداد درختان دو برابر امروز بوده است و انسان ها با فعالیت های خودخواهانه ی خود ۱۵ میلیارد درخت را از بین برده اند.

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 3 بازدید | توسط: python
جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران