خانه » گوناگون » جزئیات دیدار مقامات حماس با ظریف
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

جزئیات دیدار مقامات حماس با ظریف

مجموعه : گوناگون

خبرگزاری تسنیم: هیئتی از گروه حماس که برای مراسم تحلیف رئیس‌جمهور کشورمان وارد تهران شده‌اند با محمد جواد ظریف دیدار کردند.

 دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با هیئت حماس که به‌مناسبت مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران در تهران به‌سر می‌برد، ملاقات و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و مقاومت تأکید کرد و اظهار داشت: موضع جمهوری اسلامی در خصوص فلسطین اصولی و غیر قابل تغییر می‌باشد.

هیئت حماس نیز  از موضع اصولی  جمهوری اسلامی ایران  در خصوص فلسطین و مقاومت تشکر و قدردانی کرد.

دیدار با همتای آنگولایی

جرج چیکوتی وزیر امور خارجه آنگولا در ملاقات با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و مراسم تحلیف گفت: ما همواره علاقمند هستیم که مناسبات دوجانبه را افزایش دهیم. اولین مرتبه است که به تهران سفر می‌کنم، از پیشرفت‌های ایران شگفت‌زده شدم.

دکتر ظریف نیز در این دیدار اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد روابط دوجانبه را افزایش دهیم. آمادگی داریم در زمینه‌های اقتصادی، داروسازی و تکنولوژی همکاری‌ها را افزایش دهیم. لازم است تا همکاری‌های بانکی تقویت شود تا بتوانیم همکاری‌های اقتصادی را تحرک بخشیم. زمینه‌های مهمی در بخش‌های مهندسی و فنی برای همکاری وجود دارد.

وزیر خارجه آنگولا همچنین از دکتر ظریف برای دیدار از کشورش دعوت به عمل آورد.

دیدار با فرستاده ویژه رئیس‌جمهور مغولستان

از سوی دیگر دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با لوندونگ پاوسون مشاور و فرستاده ویژه رئیس جمهور مغولستان دیدار و گفتگو کرد.

فرستاده  ویژه رئیس جمهور مغولستان ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشورمان گفت: علاقمند هستیم با جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف از جمله مناسبات سیاسی، کشاورزی، حمل‌ونقل، فرهنگی و دانشگاهی همکاری داشته باشیم.

دکتر ظریف با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، بر افزایش همکاری‌های فرهنگی و تبادلات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تأکید کرد.

در ادامه دکتر ظریف همکاری بین شرکت‌های خصوصی و دولتی دو کشور و همچنین همکاری در زمینه تکنولوژی، مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی، بانکی، و نفت و گاز را مورد تأکید قرار داد.

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 4 بازدید | توسط: python
برچسب ها: ،،،،،،،،،

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران