خانه » گوناگون » ماجرای ازدواج سرپرست با فرزندخوانده

تازه های فان روز

سایر مطالب امروز

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

ماجرای ازدواج سرپرست با فرزندخوانده

مجموعه : گوناگون

یک نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی، ماده ۲۷ لایحه ازدواج سرپرست با فرزندخوانده را نقض حقوق کودک خواند و اعلام کرد: برای حذف این مصوبه نیاز به فتوای مراجع تقلید داریم.

لایحه‌ ازدواج سرپرست با فرزندخوانده در گروی فتوای مراجع

طیبه سیاووشی نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخالفت تعداد زیادی از نمایندگان مجلس با لایحه‌ی ازدواج سرپرست با فرزندخوانده، گفت: با اصلاح قانونی باید به این لایحه ورود پیدا کرد و مسأله دیگر این ‌که ما در تمامی موارد اعم از افزایش سن ازدواج، ازدواج سرپرست با فرزندخوانده و تسهیل خروج زنان از کشور که در دستور کار قرار می‌گیرد، نیاز به فتوا داریم.

وی خطاب به «دوستانی که معترض هستند یکسری لوایح در مجلس خاک می‌خورند»، گفت: باید توجه داشت برای تمامی این لوایح، ما حداقل سه تا چهار مرتبه باید به قم سفر کنیم و بعد از آن نیز نظر شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام باید جلب شود که طی کردن این روند زمان‌بر است.

سیاووشی در رابطه با روند پیگیری افزایش سن ازدواج دختران و پسران نیز گفت: متاسفانه در مرکز پژوهش‌ها با یکسری مشکلات مواجه شدیم؛ من هنوز دلایل مخالفت را ندیده‌ام. مسأله‌ی دیگر این است که سنی که اعلام کردیم در قانون مدنی ایران قبل از انقلاب وجود داشته است. با فقهایی هم که صحبت کرده‌ام بیان کردند: ۱۵ سال برای دختران به نظر مشهور فقهای اسلام نزدیک است.

این نماینده مجلس با بیان این که «در حال حاضر درصدد تغییر سن ازدواج از ۱۳ سال به ۱۵ برای دختران و ۱۵ به ۱۸ سال برای پسران هستیم»، اظهار کرد: نظر آیت‌الله مکارم شیرازی این است که با توجه به مقتضیات زمان و مکان، ازدواج دختر ۹ ساله دور از عقل است؛ اما ما به فتاوای بیشتر نیاز داریم.

گردآوری: گروه خبر فان روز
funrooz.com
منبع: سلامت نیوز

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 18 بازدید | توسط: python
برچسب ها: ،،،،،،،،،

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران