خانه » گوناگون » هند و آلمان بدنبال میزبانی المپیک ۲۰۳۲
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

هند و آلمان بدنبال میزبانی المپیک ۲۰۳۲

مجموعه : گوناگون

ایرنا: هند و آلمان قصد دارند برای کسب میزبانی بازی های المپیک و پارالمپیک تابستانی ۲۰۳۲ اقدام کنند.

 بعد از آنکه کمیته بین المللی المپیک تصمیم گرفت حق میزبانی بازی های المپیک تابستانی ۲۰۲۴ و ۲۰۲۸ را به صورت هم زمان امسال اعطا کند، پیشنهاد غیررسمی برای کسب میزبانی بازیهای ۲۰۳۲ آغاز شده است.

اوایل تابستان امسال کمیته المپیک هند از دولت این کشور درخواست کرد اجازه پیشنهاد میزبانی بازی های ۲۰۳۲ را به این کمیته بدهد. هند به تبعیت از کشور همسایه خود چین که میزبانی رویدادهای مهم ورزشی بین المللی را به عهده داشته است، مایل است از فرصت نمایش قدرت اقتصادی خود از طریق ورزش بهره بگیرد. 

چین میزبانی بازی های المپیک و پارالمپیک تابستانی ۲۰۰۸ ، رقابت های قهرمانی ورزش های آبی جهان در سال ۲۰۱۱ را به عهده داشته است و قرار است بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ را نیز برگزار کند. چین توانایی ایجاد زیرساخت های جدید و میزبانی از بهترین ورزشکاران جهان و هوادارانشان در ورزشگاه های فوق العاده را سال ها به نمایش گذاشته است. 

با این حال حتی چین هم نسبت پیامدهای برگزاری المپیک که گریبانگیر بیشتر میزبانان این بازی ها شده، در امان نبوده است. به جز برخی ورزشگاه ها، سایر ورزشگاه های المپیک ۲۰۰۸ شرایط نامناسبی دارند. 

بازی های ۲۰۱۶ ریو به عنوان توفان مدرنیزه برای پیشبرد ریودوژانیرو تبلیغ می شد. اما پیش بینی ها بیش از حد خوشبینانه بود. 

این موارد، توانایی هند را در برگزاری بازی های المپیک حتی با وجود فرصت ۱۵ ساله زیر سوال می برد.

شیوع ویروس زیکا در برزیل بازی های ریو ۲۰۱۶ را مورد تهدید قرار داد و حتی برخی خواستار تعویق یا تغییر میزبانی این بازی ها بودند. اما تب دانگ یک مانع واقعی برای هند است. دهلی میزبان بازی های مشترک المنافع ۲۰۱۰ شاهد شیوع تب دانگ در مناطق پیرامون دهکده ورزشکاران بود. 

در آن سوی زمین، آلمان نیز طرح برگزاری المپیک ۲۰۳۲ را در ۱۳ شهر رونمایی کرد. براساس این طرح مسابقات در سراسر این کشور برگزار می شود، اما دوسلدورف و کلن میزبان بیشتر مسابقات خواهند بود. چهار رشته ورزش های آبی شامل شنا، شنای موزون، شیرجه و واترپلو در گلزن کرشن برگزار می شوند.

طرح آلمان هزینه برگزاری بازی ها را کاهش می دهد و نیاز به ایجاد زیرساخت های جدید نخواهد بود. هرچند این طرح برخلاف رویکرد دیرینه برگزاری بازی ها در یک شهر است. 

لس آنجلس و پاریس هنگام ارائه پیشنهاد میزبانی بازی های ۲۰۲۴ نیز این راهبرد را اتخاذ کردند. 

با آنکه آلمان و هند بیشترین علاقه مندی را برای کسب میزبانی بازی های ۲۰۳۲ دارند، بریزبن در استرالیا نیز وارد این بحث شده است. بریزبن به علت اینکه فاقد زیرساخت های میزبانی بازی های المپیک است، برای بازی های ۲۰۲۸ پیشقدم نشد. 

حق میزبانی بازی های ۲۰۳۲ در سال ۲۰۲۵ اعطا می شود، به همین علت متقاضیان فرصت زیادی برای ارائه طرح دقیق خود برای میزبانی این بازی ها را دارند.

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 18 بازدید | توسط: python
برچسب ها: ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران