خانه » گوناگون » نیمار بازیگری است که بارها بارسلونا را فریب داد!

تازه های فان روز

سایر مطالب امروز

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

نیمار بازیگری است که بارها بارسلونا را فریب داد!

مجموعه : گوناگون

نیمار بارها با بارها سر کار گذاشتن بارسایی‌ها در نهایت از این تیم جدا شد. نگاهی میکنیم به ماجرای جدایی نیمار از بارسلونا!

ماجرای جدایی نیمار از بارسلونا

روزنامه اسپورت حامی بارسلونا و چاپ کاتالونیا در گزارشی به این نکته اشاره کرده که نیمار و پدرش بویی از مروت و جوانمردی نبرده‌اند!

در طول دوران حضور نیمار در بارسا، او و پدرش بارها و بارها با دروغگویی و با بازی‌های روانی، سرگیجه عجیبی را بین مسئولان باشگاه کاتالان ایجاد می‌کردند. حدوداً یک سال پیش بود که صحبت‌هایی مبنی بر جدایی نیمار از بارسا مطرح شد و همین بهانه‌ای شد برای تمدید قرارداد ستاره برزیلی. از چند ماه پیش هم زمزمه‌هایی در مورد ترک بارسا توسط نیمار به گوش می‌رسید. او و پدرش با بهره‌‌گیری از تعطیلات پایان فصل به بررسی تمام قراردادهای باشگاه پاری‌سن‌ژرمن، حتی قرارداد اسپانسرینگ این تیم با ارزشی در حدود ۳۰۰ میلیون یورو تا جام جهانی‌ ۲۰۲۲ قطر پرداختند و با ریزبینی تمام پیشنهاد این تیم برای جذب نیمار را بررسی کردند.

در نهایت هم نیمار با خیانت به بارسا، راهی پاریس شد‌؛ این اتفاق در شرایطی رخ داد که تمام مدیران باشگاه همواره از نیمار دفاع می‌کردند و همیشه و در شرایط خوب و بد، کنارش بودند. در ماه ژوئن، رائول سانئیی، یکی از مدیران ارشد بارسلونا به سائوپائولو سفر کرد تا در رویداد خیریه بنیاد نیمار شرکت کند. یک هفته بعد، جشن عروسی مسی در روساریو برگزار می‌شد. نیمار با جتی خصوصی همراه با دنی آلوس به آنجا رفت و هیچ سرنخی در مورد آینده‌‌اش به دوستانش نداد.

اقدامات مشکوک

در اوایل ماه جولای، آندره کوری، یکی از اعضای کادر فنی بارسلونا در آمریکای جنوبی به سران باشگاه اعلام کرد فعالیت‌های مشکوکی توسط نزدیکان نیمار در حال انجام است. البته منظور، پدر نیمار نبود‌؛ بوهای خطرناکی به مشام می‌رسید. جوزپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه بارسا در جریان این فعالیت‌ها قرار گرفت. سران باشگاه فهمیدند تابستان پرجنجالی پیش‌رو است‌؛ دقیقاً مثل آنچه در سال ۲۰۱۵ در مورد انتقال احتمالی نیمار به یونایتد و یا سال قبل در مورد نیمار- پاری‌سن‌ژرمن مطرح شده بود. ناممکن بودن پرداخت مبلغ ذکر شده در بند جدایی زودهنگام او و یا زیر پا گذاشتن قوانین فیرپلی مالی یوفا، باعث شد تا بارسا در سال‌های گذشته بتواند ستاره برزیلی‌‌اش را حفظ کند. آنها بر این باور بودند که نیمار در تیم‌شان ماندنی است.

بَد من و گود مَن

آندره کوری و رائول سانئیی، دو مدیر اجرایی باشگاه در بدو بازگشت نیمار و خانواده‌‌اش به بارسلونا، با آنها جلسه گذاشتند اما این بار برای اولین بار اوضاع به نحو دیگری پیش رفت: نیمار نقش شخصیت بد داستان را بازی می‌کرد‌؛ کسی که قصد ترک بارسا را دارد و پدرش نقش شخصیت خوب داستان که بر ماندن پسرش در بارسا تأکید داشت.

در این میان، نیمار و پدرش وانمود می‌کردند قصد و هدف‌شان ماندن ستاره برزیلی در بارساست ولی کمی بعد مشخص شد همه اینها یک حقه بوده. جوزپ ماریا بارتومئو و لئو مسی در تور آمریکا تلاش زیادی کردند تا کنترل شرایط را در دست گرفته و نیمار را برای ماندن در بارسا متقاعد کنند اما در همان روزها هم اخبار ضد و نقیض زیادی به گوش می‌رسید. آلوارو کاستا، مدیر اجرایی نایکی هم وارد بازی شد تا نیمار را برای ماندن متقاعد کند و مدیران اجرایی بارسا دائماً با نیمار صحبت می‌کردند.

لئو مسی، لوئیس سوارس و جرارد پیکه، از جمله بازیکنان بارسا بودند که بیش از سایرین با این ستاره برزیلی صحبت می‌کردند. نیمار بعد از صحبت کردن با مسی گفت در بارسا می‌ماند و مسئولان روابط عمومی بارسا این را به رسانه‌ها اعلام کردند.

روزها از پی هم می‌گذشتند و خبری نبود. قبل از اتمام تور تابستانی مدیران بارسا فهمیدند بازی را باخته‌اند؛ رئیس بارسا مجدداً چندین جلسه با نیمار و پدرش گذاشت.

روز ۳۱ جولای، نیمار باید بخشی از پاداش ۲۶ میلیون یورویی‌‌اش را بابت تمدید قراردادش با بارسا دریافت می‌کرد‌؛ قراردادی که او در نظر داشت با میل و خواسته یک‌طرفه آن را فسخ کند و سران پی‌اس‌جی هم حاضر به پرداخت ۲۲۲ میلیون یوروی ذکر شده در بند جدایی زودهنگامش بودند‌؛ قرار بر این بود این پاداش ۲۶ میلیون یورویی در اقساطی تا سال ۲۰۲۱ پرداخت شود و تردید بارسایی‌ها در پرداخت این اقساط نشان از لبریز شدن صبر آنها داشت. همین موقع بود که نیمار خشمش را بروز داد و یکی از مدیران اجرایی باشگاه را به باد توهین گرفت. در همان زمان پدر نیمار اعلام کرد پرداخت نشدن به موقع پاداش باعث شد او و پسرش تصمیم به رفتن به پاری‌سن‌ژرمن بگیرند.

آنچه مسلم است اینکه نیمار و پدرش بارها و بارها به عمد به مقامات بارسا دروغ گفتند و بازی‌های روانی زیادی را انجام می‌دادند و زمانی که سران بارسا دست آنها را خواندند و از آنها خواستند این بازی کثیف را پایان دهند، در نقش قربانی و شخصیت مظلوم داستان، تصمیم گرفتند کاتالونیا را به مقصد پاریس ترک کنند.

گردآوری:گروه ورزش فان روز
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 3 بازدید | توسط: python
برچسب ها: ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران