خانه » گوناگون » استارت بسکتبال ایران با برتری قاطع مقابل هند

تازه های فان روز

سایر مطالب امروز

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

استارت بسکتبال ایران با برتری قاطع مقابل هند

مجموعه : گوناگون

خبرگزاری تسنیم: تیم ملی بسکتبال ایران کارش در رقابت‌های کاپ آسیا را با شکست دادن هند در اولین گام شروع کرد. ملی‌پوشان کشورمان در این مسابقه به طور کامل برتر از حریف خود بودند و در نهایت هند را با نتیجه ۱۰۱ بر ۵۴ مغلوب کردند. سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی؛ بازیکنان شروع‌کننده تیم ملی بودند. ایران در چهار کوارتر این دیدار به ترتیب با نتایج ۲۹ بر ۸، ۲۱ بر ۱۴، ۲۹ بر ۱۷ و ۲۲ بر ۱۳ به برتری رسید.

تیم ملی ایران در کوارتر اول اجازه نداد هندی‌ها حرفی برای گفتن داشته باشند. در شش دقیقه تنها دو امتیاز برای هند به دست آمد که نشان می‌داد آسمان‌خراش‌های کشورمان در دفاع عملکرد بسیار خوبی داشتند. مهران حاتمی، سرمربی تیم ملی در کوارتر نخست تغییری در ترکیب شروع‌کننده‌اش نداشت و پنج بازیکن تیم ملی حاضر در میدان به خوبی در دفاع و حمله کار می‌کردند. توپ‌ربایی‌های ارسلان کاظمی، پرتاب‌های سه امتیازی محمد جمشیدی، بازی‌سازی‌های خوب مشایخی و یخچالی و البته درخشش حدادی در زیر سبد عرصه را بر هند تنگ کرده بود و در نهایت تیم ملی کوارتر نخست را ۲۹ بر ۸ به سود خود تمام کرد. از صحنه‌های جالب این کوارتر توپ‌ربایی و اسلم دانک ارسلان کاظمی بود.

با آغاز کوارتر دوم سرمربی تیم ملی تغییراتی در ترکیب تیمش ایجاد کرد. جز جمشیدی دیگر نفرات جایشان را به هم‌تیمی‌های خود دادند. فرید اصلانی، نوید نیکتاش، اوشین ساهاکیان و روزبه ارغوان در کوارتر دوم وارد زمین شدند. ملی پوشان حاضر در میدان در این کوارتر عملکرد خوب تیم ملی را در دفاع و حمله ادامه دادند و فاصله را بیشتر و بیشتر کردند. چهار دقیقه به پایان نیمه نخست بود و ایران ۴۲ بر ۱۶ از حریفش پیش که حامد حدادی دوباره وارد زمین شد. کادرفنی تیم ملی با بالا رفتن اختلاف امتیاز این فرصت را به بازیکنان می‌داد تا بیشتر هماهنگ شوند و مهران حاتمی نیز نکات فنی را به بازیکنانش گوشزد می‌کرد. ملی‌پوشان ایران تیم برتر میدان بودند و در نهایت این کوارتر را نیز با نتیجه ۲۱ بر ۱۴ به پایان رسید و تیم ملی در نیمه نخست ۵۰ بر ۲۲ برنده شد. از صحنه‌های جالب کوارتر دوم پاس الی اوپ بهنام یخچالی به ارسلان کاظمی که او دوباره با یک دانک زیبا امتیازآوری کرد.

کادر فنی تیم ملی نیمه دوم رقابت با هند را نیز با ترکیب شروع‌کننده بازی آغاز کرد. درخشش بازیکنان ایران در دفاع و حمله اختلاف امتیازی را بیشتر می‌کرد. حضور حدادی در زیر سبد هند فضای مناسب در اختیار دیگر ملی‌پوشان قرار می‌داد تا راحت‌تر در حمله کار کنند و حضور در زیر سبد ایران نیز یک دیوار دفاعی غیرقابل نفوذ بود که باعث می‌شد هندی‌ها در امتیازآوری ناکام شوند. پنج دقیقه از کوارتر سوم گذشته بود که ایران ۶۴ بر ۳۰ از هند پیش افتاد. وحید دلیرزهان ملی‌پوش ایران که امروز به جمع کاروان کشورمان اضافه شد نیز در این کوارتر فرصتی برای حضور در میدان داشت تا با تیم هماهنگ شود. نوید رضایی‌فر بازیکن جوان کشورمان نیز برای نخستین‌بار برای تیم ملی بزرگسالان در یک رقابت آسیایی وارد زمین شد. اختلاف امتیازی بیشتر و بیشتر می‌شد و ملی‌پوشان در هر حمله خود به امتیاز می‌رسیدند و در نهایت کوارتر سوم را با نتیجه ۲۹ بر ۱۷ به سود خود تمام کردند. اسلم دانک حامد حدادی کاپیتان تیم ملی از صحنه‌های جالب این کوارتر بود.

با اختلاف زیادی که تیم ملی ایجاد کرده بود کادرفنی فرصت بیشتری در اختیار جوان‌ترها گذاشت تا وارد زمین شوند و خودشان را نشان دهند. نوید رضایی‌فر و میثم میرزایی در میدان بودند و در کنارشان روزبه ارغوان، فرید اصلانی و اوشین ساهاکیان را داشتند. ملی‌پوشان در این کوارتر هم خوب کار کردند و تا چهار دقیقه اجازه امتیازآوری به هندی‌ها نمی‌دادند. پنج دقیقه به پایان بازی مانده بود و ایران با نتیجه ۸۸ بر ۴۱ از حریف خود پیش بود و کار را تمام کرده بود. ملی‌پوشان کشورمان در ادامه نیز عملکرد خوبی در دفاع و حمله داشتند و در نهایت با پیروزی ۲۲ بر ۱۳ در کوارتر چهارم توانستند هند را ۱۰۱ بر ۵۴ مغلوب کنند.

حامد حدادی در این بازی ۲۰ امتیاز و هشت پاس گل برای ایران داشت.

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 10 بازدید | توسط: python
برچسب ها: ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران