خانه » گوناگون » آلمان درباره وقوع جنگ اتمی هشدار داد

تازه های فان روز

سایر مطالب امروز

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

آلمان درباره وقوع جنگ اتمی هشدار داد

مجموعه : گوناگون

خبرگزاری ایرنا: تارنمای روزنامه آلمانی’ برلینر سایتونگ ‘ نوشت : در پی تشدید کشمکشها میان آمریکا و کره شمالی، زیگمار گابریل وزیر امور خارجه آلمان درباره جنگ اتمی هشدار داد.

 تارنمای برلینرسایتونگ افزود: زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان درباره تهدید شدید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کره شمالی، به شدت انتقاد کرد و درباره جنگ اتمی هشدار داد.

به گزارش تارنمای برلینر سایتونگ، زیگمار گابریل در اوگاندا گفت چنین لفاظی هایی باعث ایجاد نگرانی و ترس می شود. مانند زمانی که در جنگ جهانی اول نیز یک موضوع بی اهمیت و تهدیدها به این جنگ منجر شد.

دونالد ترامپ در روز سه شنبه گفت اگر کره شمالی به تهدیدات خود ادامه دهد، این کشور با آتش، خشم و قدرت روبرو می شود که جهان تا به حال مانند آن را ندیده است.

این تارنما در ادامه نوشت: گابریل گفت، این اظهارات، بسیاری از مردم را به راستی وحشت زده کرد. این نوع از لفاظی ها و زبان تهاجمی از یک رئیس جمهور منتخب دمکراتیک نباید شنیده شود که در مورد تهدیدات کره شمالی با همان زبان تهاجمی واکنش نشان بدهد در نتیجه تهدیدات دائما بیشتر و پیچیده تر شود.

میان واشنگتن و پیونگ یانگ یک جنگ شدید لفظی درباره برنامه هسته ای کره شمالی بوجود آمده است که دائما خشن تر می شود . کره شمالی نیز در واکنش به اظهارات خشن ترامپ، آمریکا را به حمله موشکی به جزیره آمریکایی گوام در اقیانوس آرام تهدید کرد.
تارنمای این روزنامه آلمانی در ادامه افزود: گابریل با اشاره به سخنان وزیر دفاع آمریکا جیمز ماتیس گفت جنگ با کره شمالی قربانیان بسیاری خواهد داشت که حتی از زمان جنگ جهانی دوم نیز بیشتر است. در صورت وقوع این جنگ، کلان شهرهایی مانند سئول درکره جنوبی کاملا ویران خواهند شد.

گابریل گفت: ‘به همین دلیل باید در مورد امنیت در منطقه نگران بود. من فقط امیدوارم که کسانی که در ایالات متحده در راس امور قرار دارند، با عقل و خونسردی درباره مسائل مسلما دشوار برخورد کنند، نه با احساسات و خشونت. مانند آن چیزی که در گذشته آن را تجربه کرده ایم.

شبه جزیره کره مهمترین کانون تنش ها در زمان حاضر محسوب می شود. در تازه ترین تحول، کره شمالی اعلام کرده که تا یک هفته دیگر طرح حمله به پایگاههای نظامی آمریکا در جزیره گوام روی میز «کیم جونگ اون» رهبر این کشور قرار می گیرد و در مقابل جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا به کره شمالی هشدار داده که باید از در نظر داشتن هر اقدامی که ممکن است به پایان رژیم آن و نابودی مردمش منجر شود، دست بردارد.

کره جنوبی نیز امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که کره شمالی با تهدید به حمله موشکی به جزیره گوام بار دیگر باعث افزایش تنش ها شده و نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی نیز با انتشار بیانیه ای از بالا رفتن سطح تنش ها ابراز نگرانی کرده است.

کره جنوبی پس از آنکه کره شمالی از بررسی حمله موشکی به جزیره پایگاه نظامی آمریکا در گوام خبر داد، اعلام کرد که همه تحولات در شبه جزیره کره را با دقت رصد می کند اما گفت که تهدید کره شمالی برای انجام حمله پیشدستانه در منطقه آسیا و اقیانوس آرام نگران کننده است.

کره شمالی بارها تهدید کرده است که در صورت بروز جنگ، سئول و واشنگتن را به تلی از خاکستر تبدیل خواهد کرد و درسی فراموش نشدنی به متجاوزان می دهد.

کره شمالی ماه گذشته میلادی ۲ بار موشک های بالستیک قاره پیما پرتاب کرد که با افزایش برد آنها می تواند خاک آمریکا را هدف قرار دهد. با این حال و با وضعیتی که آمریکا و برخی از متحدان سنتی این کشور برای شبه جزیره کره ایجاد کرده اند، نمی توان روزهای آرامی را برای این منطقه متصور بود.

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ | بازدید: 17 بازدید | توسط: python
برچسب ها: ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران