خانه » گوناگون » رکورد جنگ های هوایی در دست خلبانان ارتش ایران

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

رکورد جنگ های هوایی در دست خلبانان ارتش ایران

مجموعه : گوناگون

رکورد جنگ های هوایی در دست خلبانان ارتش ایران 

ارتش ایران دارای رکوردهای بسیاری در اساس جنگ هست که دیدنی ترین انها رکورد هوایی خلبانان ایران در جنگ هست که به آن میپردازیم. رفقا و همراهان سخت افزار، امیدواریم در این آدینه جذاب و روزهای پایانی از تابستان ۱۳۹۶ در کنار ما لحظاتی لذت بخش با دنیای دیجیتال را سپری نمائید.

 

بعنوان زنگ تفریح، باز هم به یک مقاله نظامی سری زده و اینبار با مطلبی متفاوت در خدمت شما عزیزان هستیم. یکی از خوانندگان ارجمند وب سایت “سخت افزار” طی مکاتبه از طریق ایمیل، مطلبی را برای ما اراسال کرده اند که با مطالعه آن، متوجه شدیم بد نیست تا اینبار زنگ تفریح نظامی خود را به آن اختصاص دهیم.

 

از جانب دیگر بدین وسیله ضمن مطلع سازی رفقا از دستاوردهای مهم ارتش در جنگ ۸ ساله تحمیلی، تشکری کوچک از این عزیزان به عمل خواهیم آورد.

رکورد جنگ های هوایی در دست خلبانان ارتش ایران

– آیا می‌دانید که بزرگ ترین عملیات هوایی قرن توسط خلبانان نیروی هوایی ارتش ایران انجام شده هست؟ «عملیات اچ۳»

رکورد جنگ های هوایی در دست خلبانان ارتش ایران

– آیا می دانید که ارتش ایران تنها ارتش دنیاست که توانست با استعداد تقریبی یک گردان تکاور «۷۰۰ نفر» مقابل چند لشکر ۳۴ روز پایداری کند تا شهرهای ایران یکی پس از دیگری سقوط نکند؟ «حماسه گردان یکم تکاوران دریایی در ۳۴ روز اول جنگ-خرمشهر»

 

– آیا می‌دانید که ارتش ایران توانست با ۳ فروند بالگرد وجمعا ۱۲ نفر جلوی پیشروی ۳ لشکر عراق را در سرپل ذهاب بگیرد و مانع سقوط شهر شود«حماسه قهرمانان هوانیروز در عملیات سرپل ذهاب»

 

– آیا می دانید دوربرد ترین عملیات نجات جهان توسط ارتش ایران و هوانیروز انجام شده هست که طی آن بالگرد های ما برای نجات خلبانان فانتوم که در گودی خاک عراق از هواپیما بیرون پریده بودند ۳۵ مایل از روی دشمن عبور کرده ، خلبانان فانتوم را پیدا کرده و مسیر بسیار خطرناک و طولانی را به سلامت بازگشته اند؟ «۱۴ آذر ۱۳۵۹»

رکورد جنگ های هوایی در دست خلبانان ارتش ایران

– آیا می دانید که هواپیمای اف۱۴ ایران توانسته هست در رکوردی بینظیر با شلیک یک موشک ۴ « ۳ » فروند هواپیمای متجاوز عراقی را منهدم کند؟

 

– آیا می دانید که ایران تنها کشوری هست که توانسته با هلی کوپتر هواپیمای دشمن را شکار کند؟ «شکار هواپیمای میگ ۲۱ توسط بالگرد کبرای هوانیروز ۲۰ بهمن ۱۳۶۴»

 

– آیا می‌دانید ایران تنها کشوری هست که توانسته هست با موشکی که برای اهداف زمینی طراحی شده هست «تاو» توسط کبرا چندین فروند هلی کوپتر عراقی در حال پرواز را شکار کند؟

رکورد جنگ های هوایی در دست خلبانان ارتش ایران

– آیا می‌دانید که خروج اضطراری «ایجکت» در هواپیمای فانتوم زمانی که از کار میوفتد خلبان باید فرآیند ی بسیار پیچیده و خطر ناک خروج دستی از هواپیما را اجرا کند که به اصطلاح به آن bail out می گویند و این رکورد تنها و تنها در جهان دستان مرحوم سرهنگ خلبان ارسلان مرادی هست که در زمان جنگ به وقوع پیوسته هست؟

 

– آیا می‌دانید ایران تنها کشوری هست که به تنهایی وارد جنگ شد اما از سی و چند کشور جهان اسیر گرفت؟

 

 

Powered by FunRoz.Com

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ | بازدید: 52 بازدید | توسط: python

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران