خانه » گوناگون » عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهان

برگزیده های سایت

درآمد سوپر استارها در یک روز چقدر است | از سایمن کاول تا اد شیرن عکس های ۱۰ زیباترین بازیگران زن ایرانی + بیوگرافی مدلینگ های زن مشهور دنیا چگونه تبدیل به سوپر مدل شدند؟ +عکس بهترین نوستالژی های ژاپنی در ایران | از نیسان تا پاناسونیک ستاره هایی که زیباترین لبخند را دارند | از مگان فاکس تا سلنا گومز معرفی ستاره هایی که نقاش هستند | از جانی دپ تا لیدی گاگا تیپ بهمن ماهی ستاره های ایرانی | از هدیه تهرانی تا الهام حمیدی محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها زوج های معروفی که همیشه ست می پوشند | اخبار سلبریتی ها همراه با عکس سلفی های خطرناک که منجر به مرگ شدند | عکس های مرگبار خبرهای جدید از اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی مشهور جهان خوشتیپ ترین زوج های مشهور دنیا | از جنیفر لوپز تا دیوید بکهام +عکس استوری های اینستاگرام افراد مشهور ایرانی (۳۷) معرفی شاخ های توییتر جهان | از جنیفر لوپز تا جاستین بیبر + عکس بررسی پربازدیدترین ویدیوها در فضای مجازی ایران | از شکنجه گر تا هلالی عکس های تیپ و استایل ستاره های ایرانی و خارجی در سال ۲۰۱۹

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهان

مجموعه : گوناگون

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهان 

بعضی از ملل مختلف در گوشه و کنار دنیا هستند که برای ازدواج زوج های جوان کارهای بسیار عجیبی را به عنوان سنت انجام میدهند. رسوم و سنت های ازدواج ازآن دسته آدابی است که در هر کشوری به رغم شباهت های معمول دارای تفاوت هایی نیز با دیگر نقاط دنیا است. نحوه ی لباس پوشیدن،

 

گل پرتاب کردن و جشن های قبل و بعد از مراسم عروسی در تعداد زیادی از نقاط دنیا یکسان است اما بعضی مراسمات ناب نیز وجوددارد که تنها دربخش های خاصی از کره زمین یا حتی در شهر خاصی از دنیا رخ می هد و مربوط به یک فرهنگ یا قومیت ناب است. در ادامه این مطلب میخواهیم شما رابا آداب و سنن متفاوت و عجیبی در مورد ازدواج آشنا کنیم که تنها به یک فرهنگ یا دسته ناب مربوط میشوند.

 

۱- اره کردن کنده درخت– المان

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهانیک سنت قدیمی ازدواج در کشور آلمان این است که عروس و داماد باید تنه ی یک درخت رابا استفاده از اره ای بزرگ که دو دسته دارد ببرند و اینکار همکاری و مشارکت این دو در زندگی آینده شان رابه تصویر می‌کشد.

 

۲- به دنیا آوردن دو بچه- سودان

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهان
در قبیله نوور در سودان، داماد تنها در صورتی می‌تواند ازدواج کند که گله ای گاو با تعداد مشخص داشته باشد. عروسی زن و مرد تنها زمانی کامل میشود که زن دو فرزند به دنیا بیاورد. اگر زن تنها یک فرزند داشته باشد. مرد میتواند درخواست طلاق کند. اگر شوهر بمیرد، برادر او شوهر همسر او خواهد شد.

 

۳- شکستن ناقوس- گواتمالا

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهانبعد از مراسم عروسی در گواتمالا، یک مراسم دیگر در منزل داماد برگزار خواهد شد. مادر داماد با شکستن یک ناقوس سفید که از برنج، آرد و غلات پر شده است از عروس و داماد استقبال خواهد کرد که نشانه ی سعادت و خوشبختی برای این دو خواهد بود.

 

۴- اخاذی از داماد- رومانی

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهاندر رومانی و بعضی دیگر از کشور های اروپائی، یک نمایش دزدیدن عروس قبل از شروع مراسم عروسی انجام می‌شود. در طی این نمایش ساختگی، عروس توسط خانواده، دوستان و یا کسانی که برای اینکار استخدام شده اند دزدیده شده و داماد باید با پرداخت مقداری پول، دادن نوشیدنی یا رو بوسی کردن با آدم رباها، عروس خودرا از دست ان ها نجات دهد.

 

۵- شکستن لیوان شیشه ای- عرف یهودیان

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهانوقتی که مراسم عروسی یهودیان به پایان می‌رسد، عروس و داماد لیوان شیشه ای که در داخل یک پارچه قرار داده شده رابه ضربات پا خرد خواهند کرد. اینکار چندین معنا میتواند داشته باشد که یکی از انها میتواند نشان دادن این موضوع باشد که ازدواج مشابه شادی، غم نیز خواهد داشت و عروس و داماد با اینکار تعهد خود به کنار هم ماندن در سختی ها را نشان خواهند داد.

 

۶- گریه کردن خانواده عروس- چین

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهانعروس گروه قومی توجیا در چین باید روزی یک ساعت به مدت یک ماه قبل از شروع مراسم و همینطور در روز مراسم عروسی گریه کند. ۱۰ روزبعد از این‌که عروس گریه کردن خودرا شروع میکند، مادربزرگش نیز در گریه کردن به او خواهد پیوست و مادر بزرگش نیز در روز بیستم به آنها ملحق خواهد شد. در انتهای ماه تمامی زنان خانواده

 

در مراسم گریه کردن حضور خواهند یافت. البته اینکار نشانه ی خوشحالی و شادی است! از ان جاییکه هر یک از این زنان با صدای متفاوتی گریه خواهد کرد در واقع گریه کردن انها به یک موزیک شباهت دارد.

 

۷- حنا گذاشتن- هند

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهانمراسمی که به آن مهندی گفته میشود مراسمی است که شب قبل از عروسی توسط زنان خانواده عروس برگزار می‌شود. یک هنرمند حرفه ای یا یکی از بستگان عروس با استفاده از حنا، پروژه ها و نقش هایی تتو مثل را روی دستها و پاهای عروس و دیگر زنان خانواده عروس خواهد کشید. این پروژه ها نشان دهنده بیداری روحی، شادی، زیبایی و هدیه دادن است. این عرف در بسیاری دیگر از کشور های آسیایی نیز مرسوم است.

 

۸- خوردن نان و نمک– روسیه

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهاندر مراسم عروسی در روسیه، والدین عروس و داماد با نان و نمک از عروس و داماد استقبال خواهند کرد. این سنت نشان دهنده مهمان نوازی است که در آن عروس و داماد باهم تکه ای نان را شکسته و پس از قرار دادن مقداری نمک روی آن، تکه نان را در دهان هم دیگر می گذارند. هر شخصی که هنگام دو تکه کردن نان، قسمت بزرگتر را بدست آورد رییس منزل آینده خواهد بود. پس ازآن هر یک از مهمانان تکه ای از نان عروسی که کاراوای اسم دارد را دریافت خواهد کرد.

 

۹- عروسک عروس- پورتو ریکو

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهاندر مراسمات عروسی در پورتو ریکو یک عروسک عروس وجوددارد که هم از لحاظ ظاهری و هم لباس هایی که به تن دارد کاملاً با عروس واقعی یکسان خواهد بود. همینطور این عروسک با طلسم هایی تزیین خواهد شد که بعد از پایان مراسم ازآن جدا شده و بین مهمانان تقسیم خواهند گردید ودر ازای آن باید به عروسک پول آویخته نمایند.

 

۱۰- تف کردن روی عروس- کنیا

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهاندختران قبییله ماسای در کنیا، طبق معمولً با مردی بسیار مسن تر از خود ازدواج میکنند. در مراسم عروسی، پدر یا برادر عروس روی سر او تف خواهند کرد که به معنای آرزوی خوشبختی است. سپس او همراه با داماد منزل را ترک کرده و به سوی منزل ی خودشان به راه می افتند. مهم نیست که فاصله ی منزل ی پدری تا منزل ی شوهر چه میزان فاصله داشته باشد و عروس و داماد باید حتما این مسیر را پیاده طی نمایند.

 

۱۱- قدغن بودن دستشویی- اندونزی

عجیب ترین سنت های ازدواج در نقاط مختلف جهاندر جزیره بورنو که بین اندونزی و مالزی تقسیم شده است، قبیله ی تیدونگ از سنتی قدیمی پیروی می‌کنند که زن و مرد را سه روز و سه شب پس از مراسم عروسی از دستشویی رفتن بر حذر می دارد. بهمین علت در تمام این مدت عروس و داماد مقدار اندکی غذا و نوشیدنی دریافت خواهند کرد. آنها بر این باورند که چنین سنتی باعث دوام بیشتر، شادی و ازدواج پرثمری برای عروس و داماد بوده و شکستن آن بدشانسی و بدیمنی به همراه خواهد داشت.

 

 

Powered by FunRooz.Com

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | بازدید: 92 بازدید | توسط: python

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران