خانه » گوناگون » معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال ۲۰۱۷

برگزیده های سایت

درآمد سوپر استارها در یک روز چقدر است | از سایمن کاول تا اد شیرن عکس های ۱۰ زیباترین بازیگران زن ایرانی + بیوگرافی مدلینگ های زن مشهور دنیا چگونه تبدیل به سوپر مدل شدند؟ +عکس بهترین نوستالژی های ژاپنی در ایران | از نیسان تا پاناسونیک ستاره هایی که زیباترین لبخند را دارند | از مگان فاکس تا سلنا گومز معرفی ستاره هایی که نقاش هستند | از جانی دپ تا لیدی گاگا تیپ بهمن ماهی ستاره های ایرانی | از هدیه تهرانی تا الهام حمیدی محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها زوج های معروفی که همیشه ست می پوشند | اخبار سلبریتی ها همراه با عکس سلفی های خطرناک که منجر به مرگ شدند | عکس های مرگبار خبرهای جدید از اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی مشهور جهان خوشتیپ ترین زوج های مشهور دنیا | از جنیفر لوپز تا دیوید بکهام +عکس استوری های اینستاگرام افراد مشهور ایرانی (۳۷) معرفی شاخ های توییتر جهان | از جنیفر لوپز تا جاستین بیبر + عکس بررسی پربازدیدترین ویدیوها در فضای مجازی ایران | از شکنجه گر تا هلالی عکس های تیپ و استایل ستاره های ایرانی و خارجی در سال ۲۰۱۹

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال ۲۰۱۷

مجموعه : گوناگون

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال ۲۰۱۷ 

قوی‌ترین و بهترین ارتش های جهان درسال ۲۰۱۷ رابه شما معرفی میکنیم که در آن کشور آمریکا اول و ایران در رده بیستم قراردارند. موسسه Global Firepower را میتوان معتبر و قابل اتکا ترین عرضه دهنده دسته بندی ارتش های جهان دانست. این موسسه همه ی ساله لیست بهترین ارتش های جهان، حاوی ۱۲۷ مورد را منتشر میکند.

 

Global Firepower بتازگی نیز لیست بهترین ارتش های جهان درسال ۲۰۱۷ را در حالی منتشر کرده است که حالات جهان دست کمی از یک جنگ تمام عیار ندارد.ایران همواره از سمت بعضی از همسایگان خود تهدید میشود و تروریست ها نیز برای نابودی جهان سنگ تمام می گذارند!

 

در حال نیروهای دفاعی بیش از ۱۰ کشور جهان در حال جنگ با گروهک های تروریستی تندرو هستند و بعضی منازعات سیاسی نیز احتمال وقوع جنگ بین کشور های مثل ترکیه، روسیه، ایران و عربستان را افزایش داده است. این مقدمه بدین جهت عرضه شد تا بدین ترتیب اهمیت رتبه بندی ارتش های جهان از سمت یک موسسه معتبر هر چه بیشتر درک شود. با “سخت افزار” همراه باشید.

 

۱- ایالات متحده ایالات امریکا

ایالات متحده همواره بهترین ارتش جهان را از نظر کیفی و حتی کمی داراست. این کشور درسال ۲۰۱۷ نیز بعنوان بهترین ارتش جهان انتخاب شده است و سامانه دفاع موشکی آن در سراسر جهان دارای شعبه است. این سامانه دفاع موشکی که بتازگی آخرین مراحل نصب خودرا گذرانده است،

 

می‌تواند موشک های پرتاب شده به سمت خاک این کشور را در هر شرایطی مورد هدف قرار دهد. این کشور هم اینک نزدیک به ۳۲۵ میلیون جمعیت دارد که ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر آن در ارتش خدمت می‌کنند. همینطور نیروهای رزرو آن نیز ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر هستند که درصورت لزوم آماده خدمت خواهند بود. سالانه ۴ میلیون و ۲۲۰ هزار نفر از جمعیت این کشور به سن خدمت سربازی می‌رسند.

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال 2017ایالات متحده هم اینک به بیش از ۵۹۰۰ عراده تانک پیشرفته، ۴۱۰۶۲ زره پوش فایتر، ۱۹۳۴ فروند SPG، بیش از ۱۳۰۰ فروند تریلر توپخانه و بیش از ۱۳۳۱ سامانه پرتابگر موشک چندگانه حداقل در نیروی زمینی آن فعالیت دارند. از مجموع ۱۳۷۶۲ هواپیمای نظامی این کشور، نزدیک به ۲۳۰۰ فروند آن از نوع جنگنده رهگیر بوده و ۲۷۸۵ جنگنده حملات استراتژیک را در اختیار دارد.

 

بیش از ۱۰۰۰ فروند بالگرد تهاجمی، ۶۰۶۵ بالگرد حمل و نقل نظامی که گاها بعضی از انها نیز مسلح هستند، ۲۸۳۱ هواپیمای آموزشی و ۵۷۳۹ هواپیمای حمل و نقل نیز در نیروی هوایی این کشور خدمت میکنند. دربخش نیروی دریایی نیز این کشور بهترین نیروی دریایی جهان را در اختیار دارد؛ ۴۱۵ کشتی

 

و رزم ناو جنگی در اختیار این کشور قرار دارد که از این مقدار ۱۹ ناو هواپیما بر فعال، ۸ ناوچه، ۶۳ ناوشکن، ۷۰ زیردریایی، ۱۳ کشتی دفاع ساحلی و ۱۱ کشتی مبارزه با مین دراین نیرو فعالیت می‌کنند.

 

۲- روسیه

روسیه پس از یک بازه زمانی که از هرگونه جنگ و نبرد به دور بوده است، بتازگی سوریه را محلی برای نبرد و حتی تست سلاح های جدید خود میبیند. این کشور پهناور هم اینک جمعیتی بالغ بر بیش از ۱۴۲ میلیون نفر را داراست که ۷۰ میلیون نفر آن ها را نیروی انسانی در معرض تشکیل می‌دهند.

 

این کشور در نیروی زمینی خود دارای ۲۰۲۱۶ تانکرسوخت رسان، ۳۱۲۹۸ وسیله نقلیه زره پوش، ۴۶۲۵ تریلر توپخانه، ۵۹۷۲ فروند SPG و تعداد ۳۷۹۳ فروند سیستم چندگانه پرتابگر موشک است

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال 2017نیروی هوایی فدراسیون روسیه متشکل از ۳۷۹۴ هواپیمای نظامی است که از این تعداد ۸۰۶ فروند جنگنده رهگیر، ۱۴۳۸ بمب افکن و درگیر هوایی، ۱۱۲۴ فروند حمل و نقل هوایی، ۳۸۷ هواپیمای آموزشی، ۱۳۸۹ هلیکوتر نظامی و ۴۹۰ بالگرد تهاجمی نیز در اختیار این نیرو است. دربخش نیروی دریایی نیز ۳۵۲ کشتی جنگی متشکل از ۱ فروند ناو هواپیمابر،

 

۶ ناوچه، ۱۵ ناوشکن، ۸۱ رزم ناو، ۶۳ زیردریایی و ۲۸ شماره نیز دفاع ساحلی هستند. روسیه دومین قدرت نظامی جهان به شمار می‌رود.

 

۳- چین

چین پس از چند سال تلاش فراوان، هم اینک به رتبه سوم جدول تعداد زیادی از مجموعه ها بعنوان بهترین های جهان رسیده است. این کشور حداقل در زمینه نیروی انسانی بسیار توانمند است. ۱۳۷۳۵۴۱۲۷۸ دراین کشور زندگی می‌کنند که اعضای ثابت ارتش آنرا ۲ میلیون و ۳۳۵ هزار به همراه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نیروی ذخیره تشکیل میدهند.

 

به عبارت ساده تر چین می‌تواند به سرعت بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیروی انسانی را برای یک جنگ آماده سازد! نیروی زمینی این کشور دارای ۶۴۵۷ مخزن سوخت رسان سنگین، ۴۷۸۸ فروند زره پوش مسلح مثل تانک، ۱۷۱۰ فروند SPG، تعداد ۶۲۴۶ تریلر توپخانه و ۱۷۷۰ فروند سامانه پرتابگر موشک است.

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال 2017 نیروی هوایی چین امروزه به علت خرید های باکیفیت و همینطور مهندسی معکوس انواع جنگنده ها در حالات مناسبی قرار دارد. در مجموع ۲۹۵۵ هواپیما در اختیار نیروی هوایی آن قرار دارد که از این تعداد ۱۲۷۱ جنگنده رهگیر، ۱۳۸۵ هواپیمای نظامی بال ثابت مثل بمب افکن، ۷۸۲ حمل و نقل هوایی،

 

۳۵۲ هواپیمای آموزشی، ۹۱۲ هلیکوتر و ۲۰۶ بالگرد تهاجمی تشکیل می‌دهند. چین دارای ۷۱۴ کشتی جنگی است که ۱ ناوهواپیمابر، ۵۱ ناوچه، ۳۵ ناوشکن، ۳۵ رزمناو، ۶۸ زیردریایی، ۲۲۰ کشتی دفاع از ساحل و ۳۱ ضد مین در آن خدمت میکنند.

 

۴- هند

هندوستان نیز به خودی خود همواره درگیر مسائلی است که اکثر آن ها مرتبط با کشور پاکستان است. این دو کشور درسال های اخیر مشکلات خودرا عمدتا در نبردهایی حل و فصل کرده اند! چهارمین ارتش نیرومند جهان در اختیار این کشور است که پرسنل ثابت آنرا ۱ میلیون و ۳۲۵ هزار نفر به همراه ۲ میلیون و ۱۴۳ هزار نیروی ذخیره تشکیل میدهند.

 

نیروی زمینی این کشور دارای ۴۴۲۶ مخزن سوخت رسانی، ۶۷۰۴ خودروی زرهی مسلح، ۲۹۰ فروند SPG، ۷۴۱۴ تریلر توپخانه ودر انتها ۲۹۲ فروند پرتابگر موشک چند گانه است.

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال 2017۲۱۰۲ فروند هواگرد در نیروی هوای آن حضور دارند که از این تعداد ۶۷۶ جنگنده رهگیر، ۸۰۹ بمب افکن و غیره، ۸۵۷ فروند حمل و نقل هوایی، ۳۲۳ جت آموزشی، ۶۶۶ بالگرد و تنها ۱۶ فروند هلیکوتر تهاجمی وجوددارد. هند دارای ۲۹۵ کشتی جنگی است که ۳ ناو هواپیمابر، ۱۴ ناوچه، ۱۱ ناوشکن، ۲۳ رزمناور، ۱۵ زیردریایی، ۱۳۹ کشتی دفاع ساحلی و ۶ ضد مین در آن خدمت میکنند. این کشور همواره در حال بروزرسانی ارتش خود است.

 

۵- فرانسه

کشور ۶۷ میلیون نفری فرانسه دارای یک ارتش منظم است که رتبه ۵ جهان در اختیار دارد. ۲۰۵۰۰۰ نفر پرسنل ثابت و ۱۹۵۷۷۰ نفر نیز پرسنل ذخیره در ارتش این کشور فعالیت دارند. فرانسه دارای ۶۸۶۳ انواع خودروی زرهی مثل تانک است. همینطور ۳۲۵ فروند SPG، ۲۳۳ تریلر توپخانه و ۴۴ پرتابگر چندگانه موشک

 

در اختیار نیروی زمینی آن قراردارند. دربخش نیروی هوایی، فرانسه از جمله کشور های سازنده جنگنده بوده و دارای ۱۳۰۵ فروند هواپیمای جنگی است که ۲۶۹ فروند آنرا جنگنده های رهگیر مدرن تشکیل میدهند

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال 2017۲۸۴ هواپیمای پیش هشدار و بمب افکن، ۶۶۲ هواپیمای ترابری، ۶۱۰ بالگرد و ۴۹ بالگرد تهاجمی تشکیل می‌دهند. فرانسه در نبردهای خود علیه مواضع تروریست ها بسیار پیروز عمل کرده است که آموزش های نظامی و برپایی رزمایش های متعدد از جمله دلایل آن است. نیروی دریایی فرانسه دارای ۱۱۸ کشتی جنگی است که ۴ ناو هواپیمابر، ۱۱ ناوچه، ۴ ناوشکن، ۱۰ زیردریایی، ۱۷ کشتی دفاع ساحلی و ۱۸ ضد مین است.

 

۶- انگلستان

انگلستان در کمتر نبردی شکست را پذیرا بوده است. این کشور در ارتش خود دارای ۱۵۰ هزار پرسنل است ودر صورت نیاز میتواند ۱۸۲ هزار نیرو را نیز فراخوانی کند. ۵۹۴۸ فروند وسیله نقلیه زرهی حاوی تانک و نفربر، ۸۹ فروند SPG، ۱۳۸ فروند تریلر توپخانه و ۴۸ سیستم چند گانه پرتابگر موشک چند گانه در اختیار نیروی زمینی آن است. نیروی هوایی انگلستان از نظر کیفی در سطح بالایی بوده و از جمله خریداران جنگنده F-35 است.

 

۸۵۶ هواپیما در اختیار نیروی هوایی آن است که ۸۸ فروند رهگیر، ۱۶۸ هواپیماهای دیگر جنگی، ۳۳۷ هواپیمای ترابری، ۳۲۹ هواپیمای آموزشی و ۳۴۷ فروند بالگرد ودر انتها ۳۹ بالگرد تهاجمی آنرا شکل میدهند. این کشور در سال های اخیر با تلاش جهت کاهش نیروی انسانی خود، تجهیزات پیشرفته تری رابه خدمت گرفته است.

 

نیروی دریایی انگلستان متشکل از ۷۶ کشتی جنگی است که ۲ شماره از انها ناو هواپیما بر، ۱۳ ناوچه، ۶ ناوشکن، ۱۱ زیردریایی، ۴ کشتی دفاع ساحلی و ۱۵ ضد مین است.

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال 2017۷- ژاپن

ژاپن هم اینک دارای بیش از ۱۲۶ میلیون نفر جمعیت است. از این تعداد ۲۵۰ هزار نفر را پرسنل ارتش تشکیل میدهند و همینطور ۵۷۹۰۰ نفر نیز نیروی ذخیره در آن وجود دارند. ۲۸۵۰ فروند انواع خودروی زرهی مثل تانک و نفربر، ۲۰۲ خودروی مسلح SPG، ۵۰۰ تریلر توپخانه و ۹۹ سیستم چند گانه پرتاب موشک مهم ترین بخش نیروی زمینی آنرا تشکلی می‌دهند.

 

نیروی هوایی این کشور نیز در حالات مناسبی است به طوریکه ۱۵۹۴ هواپیما در نیروی هوایی آن است که ۲۸۸ شماره از انها رهگیر هستند.

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال 2017 ۲۸۷ هواپیمای بال ثابت و بمب افکن، ۴۸۱ هواپیمای حمل و نقل، ۴۴۷ هواپیمای آموزشی، ۶۵۹ بالگرد و ۱۱۹ بالگرد تهاجمی در نیروی هوایی حضور دارند. نیروی دریایی ژاپن که به علت وجود دریای بزرگ وظایف سنگینی را بر عهده دارد، دارای ۱۳۱ کشتی جنگی حاوی ۴ ناو هواپیمابر، ۴۲ ناوشکن، ۶ رزم ناو، ۱۷ زیردریایی، ۶ کشتی دفاع ساحلی و ۲۵ ضد مین است. بسیار بعید بنظر میرسد که ژاپن به سادگی وارد جنگ با کشوری گردد.

 

۸- ترکیه

هشتمین ارتش نیرومند جهان در اختیار ترکیه است. این کشور بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد که ۴۱۰۵۰۰ نفر انها را اعضای ثابت ارتش و بیش از ۱۸۵ هزار نفر را نیروهای ذخیره ارتش تشکیل می‌دهند. ترکیه در نیروی زمینی خود از ۷۵۵۰ فروند خودروی زرهی مثل تانک و نفر بر بهره می‌برد. همینطور ۱۰۱۳ فروند SPG، ۶۹۷ تریلر توپخانه

 

و ۸۱۱ فروند سیسم پرتابگر موشکی در اختیار آن است. دربخش نیروی هوایی نیز ترکیه بسیار مسلح است؛ ۱۰۱۸ فروند هواپیما در اختیار نیروی هوایی ترکیه است که ۲۰۷ فروند آن جنگنده رهگیر، ۲۰۷ فروند هواپیمای بمب افکن و بال ثابت، ۴۳۹ فروند هواپیمای حمل و نقل، ۲۷۶ جت آموزشی، ۴۵۵ هلیکوتر و ۷۰ هلیکوتر تهاجمی تشکیل می‌دهند. و اما ترکیه دارای یک نیروی دریایی کامل است که در مجموع ۱۹۴ فروند کشتی

 

در آن خدمت می‌کنند. ۱۶ ناوچه، ۹ رزم ناو، ۱۲ زیردریایی و ۳۴ کشتی دفاع ساحلی و ۱۱ کشتی ضد مین دراین کشور خدمت میکنند. ترکیه اینروزها پر تنش و پر حاشیه است.

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال 2017۹- کشور آلمان

عجیب است که کشور آلمان پس از ترکیه قرار گرفته است؛ این کشور به علت دستاوردهای ساخت سخت افزارهای نظامی خود، بسیار پیشرفته است. از جمعیت ۸۰ میلیونی کشور آلمان، ۱۸۰ هزار نفر در ارتش به صورت ثابت و ۱۴۵ هزار نفر نیز ذخیره حضور دارند. ۵۸۶۹ فروند خودروی زرهی و تانک، ۱۵۴ فروند SPG و ۵۰ پرتابگر موشک

 

در نیروی زمینی کشور آلمان هستند. این کشور مدرن ترین تانک جهان «لئوپارد» را در اختیار دارد. از مجموع ۶۹۸ هواپیمای نظامی این کشور، ۹۲ جنگنده رهگیر، ۱۶۹ جنگنده و بمب افکن ترکیبی، ۳۴۵ هواگرد حمل و نقل نظامی، ۴۷ جت آموزشی، ۳۷۵ هلیکوتر ودر انتها ۴۷ هلیکوتر تهاجمی در اختیار نیروی هوایی کشور آلمان است.

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال 2017همینطور نیروی دریایی کشور آلمان نیز از ۸۱ کشتی برخوردار است که ۱۰ فروند آنرا ناوچه های رزمی، ۶ زیردریایی، ۴ کشتی دفاع ساحلی و ۱۴ کشتی ضد مین نیز از دارایی های آن به شمار می‌رود. کشور آلمان در حال حاضر روابط تیره ای با ترکیه دارد. همینطور این کشور با گروه تروریستی داعش به صورت شرکت در ائتلاف بین المللی در حال نبرد است.

 

۱۰- ایتالیا

و دهمین ارتش نیرومند جهان از نظر Global Firepower کشور ایتالیا است. این کشور بیش از ۶۲ میلیون نفر جمعیت دارد و ۳۲۰ هزار نفر انها از پرسنل ثابت ارتش هستند. این کشور ۴۲ هزار نفر نیروی ذخیره آماده فراخوانی دارد و نیروی زمینی آن از ۶۹۷۲ ماشین و تانک زرهی بهره می‌برد. همینطور ۱۶۴ فروند SPG، ۹۲ تریلر توپخانه و ۲۱ لانچر پرتابگر موشک در اختیار نیروی زمینی و پدافند موشکی این کشور است. نیروی هوایی ایتالیا دارای ۸۲۲ هواپیما است

 

که ۷۹ فروند آنرا جنگنده های رهگیر، ۱۸۵ هواگرد ترکیبی و بمب افکن، ۴۲۴ هواگرد ترابری نظامی، ۱۸۹ جت آموزشی، ۴۳۰ فروند بالگرد ودر انتها ۵۹ هلیکوتر تهاجمی است. این کشور دارای یک نیروی دریایی کارآمد است و ۱۴۳ کشتی نظامی را در اختیار دارد که از این تعداد ۲ ناو هواپیما بر، ۱۴ ناوچه، ۴ ناوشکن، ۴ رزم ناو، ۷ زیردریایی، ۱۰ کشتی دفاع ساحلی و ۱۰ ضد مین هستند

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال 2017۲۰- ایران

ارتش ایران پهناور دراین لیست جایگاه بیستم رابه خود اختصاص داده است؛ ایران دارای بیش از ۸۲ میلیون نفر جمعیت است و ۵۴۵ هزار نفر در ارتش آن خدمت میکنند که درصورت نیاز می‌تواند از ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نیروی ذخیره نیز استفاده نماید. ایران دارای ۱۳۱۵ دستگاه خودروی زرهی و تانک،

 

۳۲۰ فروند SPG، ۲۰۷۸ شماره تریلر توپخانه ای و ۱۴۷۴ لانچر پرتابگر موشک ترکیبی است. همینطور نیروی هوایی ارتش ایران نیز از ۴۷۷ هواپیما بهره میبرد که ۱۳۷ فروند آن از نوع رهگیر بوده و ۱۳۷ بمب افکن و دیگر نمونه ها نیز در اختیار این نیرو است.

معرفی قوی ترین ارتش های جهان در سال 2017۲۰۳ فروند هواپیمای حمل و نقل هوایی، ۷۹ جت آموزشی و ۱۲۶ بالگرد نیز از جمله دیگر دارایی های نیروی هوایی ارتش ایران است که البته دراین لیست تنها به وجود ۱۲ هلیکوتر تهاجمی اشاره شده است که قطعا بیش از این مقدار را در اختیار داریم. نیروی دریایی ارتش ایراناز ۳۹۸ کشتی و قایق جنگی بهره می‌برد

 

که از این تعداد ۵ ناوچه، ۳ رزم ناو، ۳۳ زیردریایی، ۲۳۰ کشتی دفاع از ساحل و ۱۰ ضد مین است. در ایران سالانه ۳ میلیون و ۹۵۷ هزار نفر برای خدمت سربازی به سن قانونی می‌رسند. ایران ۴۷ میلیون نیروی انسانی دارد. ارتش ایران در هیچ یک از جنگ هایی که حداقل در ۱۰۰ سال اخیر در آن شرکت کرده است شکست نخورده و همواره از جمله بهترین های منطقه بوده است.

 

بهترین ارتش های جهان درسال ۲۰۱۷ «به همراه ایران»

۳۰ ارتش برتر جهان دریک نگاه

۱٫٫۰۸۹۱ – ایالات متحده ایالات امریکا «شمال امریکا و ناتو»

۲٫٫۰۹۶۳ – روسیه «آسیا»

۳٫٫۰۹۷۷ – چین «آسیا»

۴٫٫۱۶۶۳ – هند «آسیا»

۵٫٫۲۰۰۱ – فرانسه «اروپا و ناتو؛ Eunion» ۶٫٫۲۱۹۸ – پادشاهی متحده «اروپا و ناتو؛ Eunion»

۷٫٫۲۲۲۷ – ژاپن «آسیا»

۸٫٫۲۶۱۴ – ترکیه «آسیا، شرق میانه، ناتو»

۹٫٫۲۶۳۴ – کشور آلمان «اروپا و ناتو؛ Eunion»

۱۰٫٫۲۷۷۲ – ایتالیا «اروپا و ناتو؛ Eunion»

۱۱٫٫۲۸۰۴ – کره جنوبی «آسیا»

۱۲٫٫۳۰۹۵ – مصر «آفریقا؛ شرق میانه»

۱۳٫٫۳۳۶۷ – پاکستان «آسیا»

۱۴٫٫۳۴۷۱ – اندونزی «آسیا، جنوب شرقی»

۱۵٫٫۳۵۸۹ – اسرائیل «شرق میانه»

۱۶٫٫۳۷۰۱ – ویتنام «آسیا، جنوب شرقی»

۱۷٫٫۳۷۷۱ – برزیل «جنوب امریکا؛ لاتین»

۱۸٫٫۳۸۷۶ – لهستان «اروپا و ناتو؛ Eunion»

۱۹٫٫۳۹۰۱ – تایوان «آسیا»

۲۰٫٫۴۰۲۴ – ایران «شرق میانه»

۲۱٫٫۴۰۶۱ – تایلند «آسیا، جنوب شرقی»

۲۲٫٫۴۱۷۳ – استرالیا «آسیا»

۲۳٫٫۴۳۲۷ – کره شمالی «آسیا»

۲۴٫٫۴۴۵۲ – عربستان سعودی «شرق میانه»

۲۵٫٫۴۴۶۵ – کانادا «شمال امریکا و ناتو»

۲۶٫٫۴۴۷۷ – الجزایر «آفریقا»

۲۷٫٫۵۰۲۷ – اسپانیا «اروپا و ناتو؛ Eunion»

۲۸٫٫۵۱۴۲ – یونان «اروپا و ناتو؛ Eunion»

۲۹٫٫۵۷۸۷ – سوئد «اسکاندیناوی؛ Eunion»

۳۰٫٫۵۸۵۱ – اوکراین «اروپا»

 

 

Powered by FunRooz.Com

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ | بازدید: 78 بازدید | توسط: python

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران