خانه » گوناگون » چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

برگزیده های سایت

درآمد سوپر استارها در یک روز چقدر است | از سایمن کاول تا اد شیرن عکس های ۱۰ زیباترین بازیگران زن ایرانی + بیوگرافی مدلینگ های زن مشهور دنیا چگونه تبدیل به سوپر مدل شدند؟ +عکس بهترین نوستالژی های ژاپنی در ایران | از نیسان تا پاناسونیک ستاره هایی که زیباترین لبخند را دارند | از مگان فاکس تا سلنا گومز معرفی ستاره هایی که نقاش هستند | از جانی دپ تا لیدی گاگا تیپ بهمن ماهی ستاره های ایرانی | از هدیه تهرانی تا الهام حمیدی محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها زوج های معروفی که همیشه ست می پوشند | اخبار سلبریتی ها همراه با عکس سلفی های خطرناک که منجر به مرگ شدند | عکس های مرگبار خبرهای جدید از اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی مشهور جهان خوشتیپ ترین زوج های مشهور دنیا | از جنیفر لوپز تا دیوید بکهام +عکس استوری های اینستاگرام افراد مشهور ایرانی (۳۷) معرفی شاخ های توییتر جهان | از جنیفر لوپز تا جاستین بیبر + عکس بررسی پربازدیدترین ویدیوها در فضای مجازی ایران | از شکنجه گر تا هلالی عکس های تیپ و استایل ستاره های ایرانی و خارجی در سال ۲۰۱۹

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

مجموعه : گوناگون

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟ 

اگر می‌خواهید به حرفه مدلینگ بپردازید اول باید دید که شرایط لازم برای اینکار را دارید یا خیر که در زیر فهرست کرده ایم. مدلینگ نامی که شاید تا چند سال پیش آن چنان شنیده نمی شد اما امروزه زیاد درباره اش می‌شنوید و جوانان زیادی رویای وارد شدن به این عرصه را دارند. مدلینگ ابتدا برای زنان گسترش فراوانی پیدا کرد

 

و بیشتر مورد استقبال قرار گرفت اما درسال های اخیر مردان نیز در به لطف نام هایی مانند دیوید گاندی, تایسون بکفورد و شان اوپری به سطح زنان رسیده اند و حتی مدلینگ تبدیل به شغلی مطلوب شده است.اما چرا ازآن بعنوان یک شغل نام بردم: چون مدل بودن برای یک مرد به سادگی دست یافتنی نیست.

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

در واقع کاری که می‌خواهید شروع کنید نیاز به انتخاب سبک خاصی از زندگی دارد, زندگی که نیاز به انظباط بالایی داری: مرتب به باشگاه رفتن, درست غذا خوردن, پرهیز از مصرف نوشیدنی هایی که میتوانند برایتان دردسر ساز شوند. مدل بودن به این سادگی نیست که سرتان را بالا بیاورید و یک عکس قشنگ بگیرید!

 

بر خلاف باور عموم, کیفیت های لازم برای تبدیل شدن به یک مدل خیلی بیشتر از تنها داشتن ظاهری خوب است. بله مسلما باید قدتان بلند باشد و ساختار استخوانی مناسبی داشته باشید اما موارد بسیار دیگری نیز هستند که می‌توانند تعیین کننده باشند.

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

مدلینگ شغلی نیست که بخواهید در آن قبول شوید. پس چطور میتوان پیش رفت و آنرا بعنوان حرفه خود بکار گرفت؟

 

مدلینگ امروزه کمتر به ظاهر است بیشتر فرد باید این ویژگی منحصر بفرد را درونش داشته باشد و آنرا در چهره نمایش دهد. می توا گفت این تاکید جدید روی شخصیت را مدیون شبکه های اجتماعی هستیم, چون برند های کوچک زیادی در پوشاک بوجود آمده اند که بجای استفاده از مدلهای گران قیمت بیشتر به دنبال مدل هایی هستند که چهره و شخصیتشان به کاره انها می‌آید.

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

آژانس های استخدام مدلینگ به انواع مختلفی کار میکنند. مثلاً عده ای از روزها اجازه میدهند افراد به صورت آزاد به آزانس بیایند و تست مدلینگ بدهند و یا خود دست به کشف مدل می‌زنند در چنین شرایطی کسیکه مسئول کشف مدل است از فستیوال ها گرفته تا مراکز بزرگ خرید و حتی اینستاگرام را برای کشف مدل زیر و رو میکند.

 

امروز شبکه های اجتماعی تبدیل به ویترینی بزرگ برای مدل ها شده است, عده ای از طراحان و قدرتمندان این صنعت ادعا میکنند عده ای از بهترین مدلهای خودرا از میان افرادی که در شبکه های اجتماعی دیده اند برگزیده اند. افراد تعداد زیادی از این طریق خودرا نشان داده اند پس اگر شما هم چنین رویایی در سر دارید می‌توانید از شبکه های اجتماعی بعنوان یک میانبر استفاده کنید.

 

مدل حرفه ای امروزی
یک دهه پیش مدلهای مرد طبق معمول برای یک نوع کار خاص مورد استفاده قرار میگرفتند. این موارد کاری – تبلیغاتی, کت واک, فیتنس و موارد مشابه – هنوز هم وجود دارند اما با تغییر خواسته های این صنعت و رشد برندهای مختلف باعث شد مرز استفاده از مدل ها فراتر از انچه بود برود.

 

حالا آژانس ها و برندها به دنبال مدلی بسیار خاص هستند که ظاهرشان عمومیت کمتری داشته باشد ودر اجتماع به سادگی قابل تشخیص باشند. حتی سن هم دراین صنعت دیگر چندان مهم نیست. اگر یک برند متوجه شود می‌تواند یک مدل را مدیریت کند و هر زمان خواست از او عکس بگیرد دیگر سنش برایشان اهمیت ندارد, مخصوصا درباره مردان.

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید ،راهنمای مدل شدن،راهنمای مدلینگ،بهترین راهنمای مدل شدن آقایان،مدلینگ و حرفه مدلینگ مردان

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

اگر می‌خواهید کارهای بزرگتری انجام دهید باید سطح رفتار حرفه ای خودرا بالا ببرید. این صنعت بسیار پیچیده است در ظاهر فکر میکنید تمام دشواری آن ایستادن جلوی دوربین, ژست گرفتن یا کمی راه رفتن باشد اما کاره واقعی چیزی است که روزهای قبل از عکاسی انجام می‌دهید: باید مواظب تناسب اندام و سلامت خود باشید.

 

انواع مدل مرد
۱- مجله ای

دراین سبک کاری عکسها بیشتر برای مجلات و انواع آنلاین انها گرفته می‌شود. این نوع عکسها بیشتر جنبه سرگرمی دارند تا تبلیغاتی. مدل در تصاویر مجله ای فرصت بیشتری برای نمایش خود دارد.در تصاویر تبلیغاتی برند به دنبال چهره و ابعاد بدنی خاص می‌گردد اما در تصاویر مجلات بیشتر سبک کاری و الهامی که به عکاس و مدیر هنری می‌دهید مطرح است.

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

درآمد آن گونه کارها برای مدل بستگی به حجم انتشار دارد. مسلما هرچه دامنه انتشار وسیع تر باشد دریافتی نیز بالاتر میرود.

 

۲- کت واک

مدلهای کت واک – که لباسهای یک طراح لباس رابه تن می‌کنند ودر نمایشی برای دیدن حضاردر یک مسیر حرکت میکنند – باید بلند قد باشند تا در عکسها به بهترین شکل ظاهر شوند. همچنین کت واک بیشتر به منظور انتشار عکسها در فضای مجازی انجام می‌شود تا جذب خریدار.

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

بنا بر خواسته های برند قد و فرم بدن مدل نیز می‌تواند متفاوت باشد. مدل کت واک باید با این نوع راه رفتن و ژست گرفتن نیز آشنا باشد اما مهمتر از همه ی این‌ها دلیر بودن در اینکار است.

 

گاهی کاره این مدل ها دشوار می‌شود چون مجبورند دریک روز چندین مرتبه نمایش داشته باشند و طی چند روز در شهر های مختلف بهمین شکل ادامه دهند. کت واک در واقع یکی از راه های مناسب دیده شدن است میتوانید با کمک آن برای خود نامی دست و پا کنید. از مشکلات این مدل کاری فشار بالا و حقوق نامناسبش است.

 

۳- تبلیغاتی

تنها با کاره تبلیغاتی است که میتوانید مدلینگ را بعنوان حرفه ای بلند مدت برای خود درنظر بگیرید. کاره تبلیغاتی طیف گسترده ای را پوشش میدهد. از کارهای چاپی گرفته تا آنلاین.

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

دراین سبک نیز مدل باید بلند قد باشد و فیزیک کناسبی داشته باشد. اگر برای برندی بین المللی کار کنید می‌توانید حسابی دیده شوید و پول خوبی هم بعنوان دست مزد دریافت می‌کنید.

 

۴- پلاس سایز

دنیای مدلینگ اما فقط یک رو ندارد. تعداد زیادی از برند های فشن متوجه شده اند که همه ی انسانها بدنی تراشیده مانند یک مدل ندارند ودر حقیقت انسانها در حال افزایش وزن هستند.بهمین دلیل این صنعت به سمت استفاده از مدل هایی رفت که پلاس سایز نام دارند. همان طور که از نامشان مشخص است این افراد از مدلهای عادی سنگین وزن تر هستند و گاهی نیز قد بلندتر و عضلانی تر.

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

۵- فیتنس

در بین تمام انواع مدلینگ فیتنس بیشتر از همه ی به نمایش بدن مدل میپردازد. با این حال مدل هایی که دراین عرصه کار می‌کنند شاید به خاطر قد و چهره در کارهای تبلیغاتی فشن مورد قبول قرار نگیرند. چنین مدل هایی برنامه ورزشی و غذایی سختی دارند.

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

انواع بدنی که در تصاویر ورزشی بکار می‌رود بسیار وسیع است. ازبدن های کوچک و عضلانی گرفته تا درشت و غول پیکر. در حالیکه افراد معمولی برای افزایش بافت عضلانی و قدرت ورزش میکنند اما یک مدل فیتنس باید از نظر زیبایی شناختی روی بدنش کار کند که به یکسری تمرین خاص نیاز دارد. این موارد شامل سلامت کل بدن از جمله مو و پوست نیز میشود.

 

۶- قسمتی

بله اگر کل بدن تان نمی‌تواند از شما یک مدل بسازد, شاید عده ای از قسمت ها مانند دستها و پاها بتوانند اینکار را برایتان بکنند. کار مدل هایی که تنها بخش از بدنشان در عکس حضور دارد این است که آن قسمت را در بهترین فرم خود نگه دارند.کمپانی های بسیاری برای آن گونه مدل ها پول میپردازند چون میخواهند محصولشان رابه بهتری شکل معرفی کنند.

چطور به یک مدل جذاب و حرفه ای تبدیل شوید؟

این نوع مدل بودن نیز شاخص های خودرا دارد, مثلاً اگر قرار است تبلیغ یک ساعت را بکنید باید دست هایی عاری از هرگونه لکه و مشکل داشته باشید انگشتانتان باید کشیده و خوش حالت باشند.

 

نکات کلیدی برای تبدیل شدن به یک مدل مرد
یک مدل مرد باید از نظر روانی قوی باشد, بارها پیش می‌آید که ردتان کنند. حتی ممکن است ماه ها بدون پیشنهاد کاری بمانید. باید این را قبول کنید که برای کار مناسب هستید یا خیر و این که تمام این فرآیند بنظر یک شخص « کارفرما » بسنتگی دارد.

 

یک مدل نباید وابسته ظاهری که دارد بشود. همین که از یک مدل مو خوشتان می‌آید, استایلیست بعدی از شما می‌خواهد آنرا عوض کنید. همچنین آماده پوشیدن هر چیزی باشید ودر آن احساس اسانی کنید – حداقل در طول عکاسی.

 

آماده باشید که زندگی اجتماعی تان پیوسته دچار اختلال شود. مدلینگ کاری نیست که به صورت روتین ۸ ساعت مشغول باشید و بعد به خانه برگردید. از یک سمت ممکن است ماه ها بیکار باشید و از سمت دیگر ممکن است روزه بعد آن طرفِ جهان باشید. هم ممکن است جاهای دیدنی فوق العاده ای را ببینید و هم ممکن است ساعت ها پشت تلفن معطل باشید.

 

یک مدل موفق که میتواند پیوسته کار بگیرد کسی است که خود محوری را کنار بگذارد و به خوبی با دیگر اعضای تیم همکاری کند. عکاسی و مناسبت های کت واک نیازمند چنین روحیه ای هستند.توصیه های سردبیران و عکاس ها را خوب گوش کنید تا نقاط قوت و ضعف خودرا بهتر بشناسید. انها شما را از دیگر افراد تخصصی تر می‌بینند.

 

 

Powered by FunRooz.Com

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ | بازدید: 48 بازدید | توسط: python

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران