خانه » گوناگون » نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

برگزیده های سایت

۱۰ زیباترین زنان جهان در سال ۲۰۱۹ | از جی جی حدید تا لیزا سوبرانو عکس های زیباترین دختران چینی + معرفی و مشخصات کامل ظاهری عکس کودکی سوپر استارها | از جاستین بیبر تا آنجلینا جولی رازهای زندگی مشهورترین ستاره ها | از مت دیمون تا ناتالی پورتمن درآمد سوپر استارها در یک روز چقدر است | از سایمن کاول تا اد شیرن عکس های ۱۰ زیباترین بازیگران زن ایرانی + بیوگرافی مدلینگ های زن مشهور دنیا چگونه تبدیل به سوپر مدل شدند؟ +عکس بهترین نوستالژی های ژاپنی در ایران | از نیسان تا پاناسونیک ستاره هایی که زیباترین لبخند را دارند | از مگان فاکس تا سلنا گومز معرفی ستاره هایی که نقاش هستند | از جانی دپ تا لیدی گاگا تیپ بهمن ماهی ستاره های ایرانی | از هدیه تهرانی تا الهام حمیدی محبوب ترین سگ های دنیا + بایدها و نبایدهای غذایی سگ ها زوج های معروفی که همیشه ست می پوشند | اخبار سلبریتی ها همراه با عکس سلفی های خطرناک که منجر به مرگ شدند | عکس های مرگبار خبرهای جدید از اینستاگرام ستاره های ایرانی و خارجی مشهور جهان خوشتیپ ترین زوج های مشهور دنیا | از جنیفر لوپز تا دیوید بکهام +عکس

تازه های اخبار

بیشتر بخوانید

تازه های اخبار حوادث

بیشتر بخوانید
  • فان روز
  • اخبار
  • اسرار خانه داری
  • اخبار حوادث
  • بازار
  • اخبار ورزشی

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

مجموعه : گوناگون

دانشمندان سال هاست کـه روی این پدیده ها کـه برخی طبیعی و برخی متعلق بـه انسانها و تمدن های پیشین اند تحقیقاتی انجام داده اند اما هنوز دلیل و منطقی برای این موارد پیدا نکرده اند، شاید این موارد هم مثل شهر گم شده اتلانتیس همیشه سر بـه مهر باقی بمانند، در ادامه این موارد شگفت انگیز را بررسی می کنیم.

۱- شمعدانی پاراکاس یکی از عجایب جهان

شمعدانی آندس روی یکی از تپه های کشور پرو ایجاد شده و اگر چـه شبیه بـه خطوط نازکا اسـت اما راز منحصر بـه خود را دارد. قدمت این دست ساخته بـه سال ۲۰۰ پیش از میلاد باز میگردد و هیچ کس با قطعیت نمی دانند این خطوط بیانگر چـه چیزی اسـت. اگر چـه این دست ساخته شمعدانی نام گرفته اما در حقیقت یک شمعدانی نیست.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

برخی معتقدند این خطوط برای تکریم ویراکوچا، خدای آفرینش قوم اینکا ایجاد شدند، درحالی کـه برخی دیگر اعتقاد دارند این طرحی از گیاه توهم زای جیمسون وید اسـت کـه بـه دست کسانی کـه آن را مصرف میکردند ایجاد شده.

 

۲- تونیس هراکلیون از یافته های بسیار عجیب

در حدود ۲۷۰۰ سال پیش، شهر بندری تونیس هراکلیون در مصر یکی از راه های دسترسی بـه دریای مدیترانه محسوب می شد، اما هزاران سال پیش این شهر جایی در زمان گم شد. در اوایل دهه ی ۲۰۰۰ میلادی گروهی از غواصان تصادفا بـه تعدادی دست ساختۀ باستانی برخوردند. در نهایت آن ها تمام شهر را پیدا کردند کـه در اعماق آب های ساحل مصر مدفون شده بود.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

تعدادی پل، مجسمه هایی بـه ارتفاع ۵ متر، تابوت های حیوانات و دیگر اشیاء شگفت انگیز باستانی چیزهایی بودند کـه در جریان این اتفاق کشف شدند. باستان شناسان معتقدند در پایان قرن اول پیش از میلاد، ترکیبی از وقایع مختلف یعنی سونامی، زلزله و بالا آمدن سطح دریا منجر بـه ان شد کـه این شهر تا پیش از قرن هشتم پیش از میلاد به طور کامل بـه زیر آب رود.

 

۳- سیستم نوشتاری Linear A

در میان اشیاء باستانی تمدن مینوسی ها «در یونان باستان» دو نظام نوشتاری مجزا اما مشابه کشف شده کـه Linear A و Linear B نامگذاری شده اند، اما محققان هنوز چیزی در مورد خط Linear A کـه در میانه ی سال های ۱۴۵۰ تا ۱۸۰۰ پیش از میلاد از آن استفاده می شد نمی دانند.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

خط Linear B کـه پایه ی ان زبان یونانی اسـت در سال ۱۹۵۲ رمزگشایی شد و محققان پی بردند این زبان به جای حروف از سیلاب تشکیل شده، اما این اطلاعات هنوز کمکی بـه رمزگشایی خط Linear A نکرده اسـت.

 

۴- دوگو

ساخت مجسمه های سفالی دوگو بـه دوره ی جومون در ژاپن باز میگردد و این مجسمه ها ترکیبی از انسان و حیوان هستند. باستان شناسان ۱۸ هزار مورد از این مجسمه ها را کشف کرده اند کـه قدمتی ۲۳۰۰ تا ۱۰ هزار ساله دارند، اما آن ها هنوز دربارۀ کاربرد این مجسمه ها مطمئن نیستند.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

برخی معتقدند این مجسمه ها کاربرد روزمره داشتند و به عنوان اسباب بازی استفاده می شدند، در حالی‌کـه برخی دیگر اعتقاد دارند مجسمه های دوگو نماد حاصلخیزی بودند.

 

۵- ساکسای هوامان یکی دیگر از عجایب جهان

سوالات زیادی دربارۀ سازۀ سنگی اینکاها در کشور پرو وجود دارد کـه بی جواب مانده اسـت. در ابتدا تصور می شد این سازه قلعه ای نظامی اسـت اما با توجه بـه شواهدی کـه بعدها یافت شد احتمالا از این مکان برای برگزاری مراسم ها استفاده می شد. اما این سازه فارغ از کاربردش، معماری حیرت انگیزی دارد. سنگ های این بنا بـه قدری کامل در کنار هم جفت شده اند کـه بدون استفاده از ساروج محکم باقی مانده اند.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

اگر چـه این سنگ ها به طور کامل با یکدیگر جفت شده اند اما همه ی ی ی انها بـه یک شکل نیستند، مسأله ای کـه نشان می دهد احتمالا کارگران همزمان با ساخت بنا آن را طراحی میکردند. بـه علاوه، جا بـه جایی این سنگ ها کـه بیش از ۱۰۰ هزار کیلوگرم وزن دارند، خود کار بزرگی محسوب میشود.

 

۶- دستگاه آنتیکیترا

دستگاه آنتیکیترا کـه قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد در لاشه ی یک کشتی باستانی یونانی پیدا شد. این دستگاه کـه از آن به عنوان اولین کامپیوتر تاریخ یاد میکنند، برای دنبال کردن موقعیت خورشید ؛ ماه و پنج سیاره در آسمان و هم چنین بـه منظور تعیین تقویم، فازهای کره ی ماه و تعیین زمان خسوف ها و کسوف ها استفاده می شد.

 

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

این دستگاه از هر وسیله ی دیگری کـه طی هزار سال بعدی ساخته شد پیچیده تر اسـت. به همین دلیل تئوری هایی وجود دارد کـه بیان میکند این دستگاه ساخته ی بیگانگان اسـت. اگر چـه بیشتر محققان این تئوری را تأیید نمی کنند، اما هنوز مطمئن نیستند کـه یونانی ها چگونه موفق بـه اختراع ابزاری شدند کـه از هر وسیله ی دیگری در ان دوره بسیار پیشرفته تر بود.

 

۷- کتاب خطی ووینیک

کتاب ووینیک ۶۰۰ سال پیش در اروپای مرکزی بـه تحریر درآمد، اما دانشمندان هنوز نمی‌دانند کـه در این کتاب از چـه چیزی صحبت شده و زبان آن را نمی شناسند، چون تنها نمونه ی شناخته شده از این الفبا اسـت. محققان همه ی ی ساله ترجمه های جدیدی برای ان مطرح میکنند، اما هیچ یک از این تلاش ها تاکنون موفقیت آمیز نبوده اسـت.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

به گزارش ایران ناز اخیرا، دانشمندان با استفاده از هوش مصنوعی بـه این نتیجه رسیدند کـه کلمات این کتاب بـه زبان عبری اما بـه صورت رمزی هستند «تئوری ای کـه محققان پیشین هم مطرح کرده بودند»؛ اما تنها ۸۰ درصد از کلمات کتاب با زبان عبری مطابقت پیدا کرد و جملات بـه دست آمده نامفهوم بودند.

 

۸- دشت کوزه ها یکی دیگر از اسرار باقی مانده جهان

دشت کوزه ها جایی در کوهستان آمید کشور لائوس واقع شده اسـت. این کوزه های عظیم سنگی کـه ارتفاع بعضی از انها بـه حدود ۳ متر میرسد، قدمتی ۲۵۰۰ ساله دارند و هیچ کس کاربرد انها را نمی داند. با توجه بـه استخوان های انسانی ای کـه در نزدیکی این منطقه یافت شده احتمال دارد این کوزه ها برای خاکسپاری استفاده میشدند یا اجساد را پیش از سوزاندن یا انجام بخش دیگری از فرآیند تدفین در آن ها نگه‌داری میکردند.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

از طرفی دیگر، مردم محلی می‌گویند این کوزه ها حاوی شراب برای گرامیداشت موجودات غول‌پیکر افسانه ای بودند تا بـه انها برای دفاع در برابر دشمنان کمک کنند. بمب های عمل نکرده ی امریکا در زمان جنگ ویتنام هنوز در سراسر این منطقه پراکنده اسـت، به همین دلیل گردشگران تنها ۷ عدد از ۶۰ کوزۀ این منطقه را می توانند بازدید کنند.

 

۹- دوازده ضلعی های رومی

این اشیاء اسرارآمیز کـه نام شان را از شکل ۱۲ وجهی شان گرفته اند، شکل انها تنها چیزی اسـت کـه دانشمندان تاکنون در مورد ان بـه توافق نظر رسیده اند و کاربرد انها هنوز مورد بحث اسـت. این اشیاء کـه قدمت انها بـه میانه ی قرون اول تا سوم پیش از میلاد میرسد، از برنز یا سنگ ساخته شده اند و در مرکز انها یک حفره وجود دارد.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

برخی معتقدند این دوازده ضلعی ها با نشان های زودیاک مرتبط هستند، در حالی‌کـه تئوری های دیگری وجود دارد کـه بیان می کنند این اشیاء اسلحه، اسباب بازی یا نمادهایی مذهبی بودند.

 

۱۰- خطوط نازکا هنور پاسخی ندارد

در میانه ی قرون اول تا هفتم پیش از میلاد، مردم قوم نازکا در کشور پرو سطح سنگی زمین را که بـه رنگ رس بود کندند تا جایی که لایه ی زیرین ان کـه رنگ روشن تری داشت پدیدار شد. نتیجه ی کار عکس هایی عظیم بـه شکل حیوانات، گیاهان، انسانها و اشکال هندسی بود کـه از درون هواپیما بـه خوبی می توان انها را دید.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

اولین دانشمندانی کـه دست بـه تحقیق دربارۀ این خطوط زدند بیان می کردند خطوط نازکا با علم ستاره شناسی مرتبط بودند، در حالی‌کـه برخی تئوری های جدید بیان میکنند این خطوط برای درخواست باران از خدایان ایجاد شدند.

 

عجیب ترین گنجینه های کشف شده در زیر آب ها

گنج های بزرگ جهان ؛ دنیای زیر آب رازهای زیادی را در خود پنهان کرده اسـت، از تمدن های باستانی گرفته تا بقایای کشتی های عظیم. جستجوگران گنج هم همواره بـه دنبال این گنجینه های ارزشمند بوده اند و تاکنون موفق شده اند بـه گنج های زیادی دست پیدا کنند. البته گاهی هم این گنجینه ها بر حسب تصادف کشف شدند.

 

 

۱- گنجینه ازمرالدا

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

قدیمی ترین بقایای یافت شده از یک کشتی در سال ۲۰۱۶ کشف شد. کشتی ازمرالدا در سال ۱۵۰۳ از اروپا حرکت کرده بود کـه بر اثر طوفان در دریای عرب غرق شد. بقایای این کشتی ابتدا در سال ۱۹۹۸ کشف شد اما کار کاوش ان دو دهه بعد انجام شد.

 

۲- گنجینه هرکلیون

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

شهر باستانی هرکلیون یا تونیس هرکلیون در سال ۲۰۰۰ در نزدیکی سواحل مصر و دهانه ی رود نیل کشف شد. کشفیات بـه دست آمده از این شهر شامل مجسمه ها، جواهرات، ظروف سرامیکی و سکه ها، آن را تبدیل بـه گنجینه ای ارزشمند کرده اسـت.

 

۳- گنج بزرگ کشتی طلا

در سال ۱۸۵۷کشتی اس اس سنترال امریکا با باری از طلا، در جربان یک طوفان در نزدیکی ایالت کارولینای جنوبی غرق شد. در سال ۱۹۸۸ تامی تامپسون از جستجوگران گنج، بقایای کشتی را پیدا کرد اما بعد از کشمکشی قانونی بر سر حق برداشت از گنجینه های ان؛ تامپسون فراری شد تا آنکه در سال ۲۰۱۵ او را دستگیر کردند.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

محل دقیق بخش زیادی از صید ۵۰ میلیون دلاری تامپسون هنوز معلوم نیست. در سال ۲۰۱۴ بعد از جستجوهای بیشتر، بخش دیگری از گنجینه شامل شمش ها و سکه های طلا بـه ارزش ۴۰ میلیون دلار پیدا شد کـه به تازگی بـه نمایش درآمد.

 

 

۴- گنجینه انتقام ملکه ان

در سال ۱۷۱۸ یک کشتی دزدان دریایی بنام انتقام ملکه ان در نزدیکی سواحل ایالت کارولینای شمالی در امریکا غرق وبقایای ان در سال ۱۹۹۶ کشف شد، اما در نهایت در سال ۲۰۱۱ محققان اطمینان یافتند این لاشه مربوط بـه کشتی ذکر شده اسـت.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

در میان کشفیاتِ بـه دست آمده از این کشتی تعدادی توپ یک لنگر و یک دستۀ شمشیر وجود دارد اما طلا وجواهر زیادی یافت نشد.

 

 

۵- سن خوزه

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

در سال ۱۷۰۸؛ کشتی اسپانیایی سن خوزه با باری از نقره، طلا و زمرد، طی درگیری با کشتی های بریتانیایی در نزدیکی ساحل کارته هانای کشور کلمبیا غرق شد. ۳۰۰ سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۵ بقایای کشتی در کف اقیانوس کشف شد.

 

 

۶- گنجینه ی سزار

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

به گزارش تالاب در سال ۲۰۱۵ تعدادی از غواصان درحال غواصی بودند کـه بر حسب تصادف با تعدادی سکۀ طلا در اعماق دریا مواجه شدند. بعدها بیش از ۲۰۰۰ عدد از این سکه ها یافت شد و معلوم شد بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارند. این سکه ها در بندرگاه تاریخی سزار در اسرائیل کشف شدند وبزرگ ترین گنجینۀ یافت شده در این منطقه هستند.

 

۷- گنجینه تایتانیک

گاهی بقایای یک کشتی خود یک گنجینه محسوب میشود. در سال ۱۹۱۲؛ کشتی تایتانیک کـه ادعا می شد غرق نشدنی اسـت، در اولین سفر خود با یک کوه یخ برخورد کرد و در دریای آتلانتیک شمالی غرق شد.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

اما محل دقیق لاشۀ کشتی بـه مدت ۷۰ سال نامعلوم بود تا آنکه در سال ۱۹۸۵ توسط اقیانوس شناسی بنام رابرت بلرد پیدا شد. اخیرا معلوم شد در ان زمان بلرد در حقیقت مشغول انجام مأموریت یافتن ۲ زیر دریایی دوران جنگ سرد بود کـه بقایای کشتی تایتانیک را پیدا کرد.

 

 

۸- گنجینه اتوچا

در سال ۱۹۸۵ لاشۀ کشتی اسپانیایی اتوچا در نزدیکی ساحل شهر کی وست ایالت فلوریدای امریکا یافت شد. مل فیشر از جستجوگران گنج، پس از ۱۶ سال جستجو موفق بـه یافتن ان شده بود.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

در سال ۱۶۲۲ کشتی اتوچا با باری از طلا و زمرد کشور کوبا را به مقصد اسپانیا ترک کرد اما بر اثر طوفان غرق شد. ارزش فعلی این گنجینه در حدود ۴۵۰ میلیون دلار تخمین زده میشود.

 

 

۹- گنجینه آنتیکیترا

منطقۀ باستانی ای کـه در نزدیکی جزیرۀ آنتیکیترا در یونان واقع شده در سال ۱۹۰۰ کشف شد اما محققان به تازگی گنجینه های جدیدی در آنجا یافته اند.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

این کشف کـه بـه دستگاه آنتیکیترا مشهور اسـت نوعی ابزار پیچیده بوده کـه برای دنبال کردن موقعیت خورشید و ماه در آسمان و پیش بینی خسوف ها و کسوف ها استفاده می شده وحالا از آن به عنوان اولین کامپیوتر تاریخ یاد می شود. قدمت این دستگاه بـه قرن دوم پیش از میلاد بر میگردد اما تاکنون هیچ ابزار مشابه دیگری از آن دوران یافت نشده اسـت.

 

 

۱۰- گنجینه ی ۱۷۱۵

در سال ۱۷۱۵ یک دسته کشتی اسپانیایی کـه حامل گنجینه های زیادی بودند در جریان طوفان و درنزدیکی ساحل ایالت فلوریدای امریکا غرق شدند.

 

نگاهی به عجیب ترین یافته های اسرار آمیز دنیا با تصاویر

 

از آن زمان، سکه های این گنجینه ها به تدریج یافت شده وتنها در یکی از این کشفیات گنجینه ای بـه ارزش ۴/۵ میلیون دلار پیدا شد. ارزش کل این گنجینه ها ۴۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده وبرخی معتقدند هنوز نیمی از انها یافت نشده اسـت.

تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ | بازدید: 29 بازدید | توسط: python

تازه های این بخش

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

گوناگون

تازه های معرفی نرم افزار اندروید

تازه های دنیای بازیگران